منشی زن که در محل کار مشغول به انتخاب یکی از زونکن های بر روی هم چیده شده در بایگانی می باشد.

وکیل آنلاین

استفاده از وکیل پیش از انجام هر کار حقوقی

 

واقعیت این است که فرهنگ استفاده از وکیل در جامعه ما هنوز آنچنان که باید جا نیفتاده است ولی در جوامع پیشرفته مانند آمریکا همه مردم همانند پزشک از خدمات وکیل خانواده هم استفاده می کنند.

جالب این است که آن دسته کمی هم که در ایران که به اهمیت استفاده از وکیل در کار های خود پی برده اند مشاوره از وکیل را منوط به بعد از مشکلات حقوقی می دانند.

 

اگر من قصد مطرح کردن یک شکایت حقوقی و یا کیفری را ندارم چرا باید به سراغ وکیل بروم  ؟

 

آیا شما هم برداشت بالا را از امور حقوقی دارید؟ بی شک هرکس یک بار گرفتار پیخ و خم های راهروهای دادگستری و شلوغی و ازدحام و کلافگی آن شده باشد و تجربه تلخ هدر رفتن سرمایه زمان و پول به علاوه استرس موجود تا نهایی شدن حکم را در پشت در اتاق قاضی تجربه کرده باشد، دیگر هرگز دوست ندارد به آن محیط بر گردد.

واقعیت این است که هیچ کس دوست ندارد؛ گرفتار دعاوی حقوقی و یا دعاوی کیفری بشود و یا طرح شکوایه نماید ولی گاهی حتی بدون میل و اراده متاسفانه هر یک از ما خواهان و یا خوانده یک دادخواست حقوقی و در مورد شکایت های کیفری شاکی و یا متهم می شویم که جا دارد که در صورت بیگناهی از خود دفاع کنیم و صادقانه کدامیک از شما در عمر خود با آن روبرو نبوده اید؟!

انسانها از روزی که با یکدیگر تعامل داشته اند، این تعامل همیشه برخورد به وجود آورده و نحوه رسیدگی به این برخورد ها قوه قضاییه را تشکیل داده است و دادگاه ها مامور رسیدگی به شکایات و تظلم خواهی از افراد شده اند.

متاسفانه در کشور ما ایران، رخنه برخی فرهنگ های غلط منجر به افزایش بی سابقه پرونده های قضایی شده به نحوی که طبق آمارهای رسمی تقریبا همه خانواده های ایرانی درگیر یک پرونده شکایت می باشند؛ این موضوع هر چند قابل قبول نیست و انتقاد هایی در پی داشته ولی فعلاً وضعیت و ساز و کار موجود نشان می دهد که این قضیه ممکن هر آن شما را هم درگیر کند، پس چاره چیست ؟

 

پیش از انجام هر کاری منجمله امور مالی مرتبط با پول، چک و یا سفته و یا امضای هرگونه قرارداد و یا معامله هر چند موضوع به نظر شما ساده باشد با وکیل تماس بگیرید.
پیش از انجام هر کاری منجمله امور مالی مرتبط با پول، چک و یا سفته و یا امضای هرگونه قرارداد و یا معامله هر چند موضوع به نظر شما ساده باشد با وکیل تماس بگیرید.

 

مشاوره حقوقی در کلیه امور مالی، کاری و عقد قرارداد و معاملات

 

چاره کار این است که قبل از هر کاری خصوصاً مواردی که با امور مالی منجمله پول نقد، چک سر و کار دارد، هر چند هم که به نظر ساده باشد از مشاوره حقوقی بهره مند شویم .

در همه کارها یک تلفن به وکیل بزنید از هزینه وکیل نترسید فکر هزینه های گزاف و تلخ کامی ها احتمالی باشید. نگویید می دانم، می فهمم، امور حقوقی ظاهر ساده و بطن پیچیده دارند. گره های کور پرونده های پیچیده چند صفحه ای از همین جاهای ساده شروع شده اند.

در هنگام عقد یک قرارداد مانند معامله خانه و یا آپارتمان باشد، مشاوره اهمیت بیشتری دارد

مردم ما بسیاری از وقت ها چوب سادگی و اعتماد خود را می خورند من هم با توکل در کارها به خدا موافقم ولی مشورت پیش از هر کار واجب عقلی است و هر گز خود را با مشورت با افراد غیر خبره گول نزنید.

نکته جالب اینجا است که بسیاری تلف شدن یک شبه چند ده میلیون پول که مثلاً با ناشی بازی در مورد معامله یک ملک ممکن است، سرمایه تمام عمر یک شخص باشد را مجاز دانسته ولی هزینه مشاوره با یک وکیل زبده را پول از جیب رفته می دانند این امر به دو دلیل است :

اول – توهم همه چیز دانی و اعتماد بی جای ما ایرانیها به همه کس.

دوم- مشاوره را از افراد فاقد اهلیت امر مشاوره حقوقی گرفتن.

یک مثال روشن در این زمینه مبلغ پیش پرداختی است که گاهی تا صد ها میلیون و فراتر در هنگام عقد قرارداد خرید واحد مسکونی در بنگاه های املاکی طی یک فقره چک می پردازند .

در بسیاری از موارد افراد غافل این پول را به اعتماد بنگاه دار می پردازند ولی حتی نمی دانند چناچه هر گونه مشکلی بعداً در این راه به وجود بیاید، بر طبق قوانین کشور ما دلال هیچ مسئولیتی در این زمینه ندارد.

 

وکیل طرح شکایت چه کمکی به من می کند ؟

 

مخاطبین عزیز طرح شکایت دو برگ دادخواست و یا شکواییه نیست شما باید اول تشخیص بدهید که دلیل و عنوان دقیق شکایت چیست ؟ شما اهلیت بر طرح شکایت دارید یا نه ؟

بعد این جمع بندی برسید که متشاکی کیست. طرح شکایت انظباط مخصوص به خود را می طلبد که وکلاء در دوروس آیین دارسی مدنی و آیین دادسی کیفری به دقت مطالعه کرده اند و بهتر است بدانید که اشتباه حتی در تشخیص خوانده به لحاظ شخصیت حقیقی و یا حقوقی و یا تعداد خواندگان و یا مشتکی عنه منجر به رد شکایت و تلف شدن سرمایه پول و زمان شما می شود.

البته اگر شما در عنوان شکایت مطروحه خود اشتباه کرده باشید؛ ممکن است چند ماه وقت شما تلف شده و بدون حصول نتیجه طرف شما علیرغم انجام جرم غیر آنچه که شما دقیقاً در برگه شکواییه قید کرده اید؛ تبرئه شده و به سر سلامت از دادگاه کیفری بیرون ببرد.

بسیار دیده ام که افراد می گویند فلان شخص کلاهبرداری کرده در حالی که طرح شکایت کلاهبرداری شرایط خاص خود را دارد و اینکه فلان شخص بدهکاری من را نمی دهد؛ دلیل کلاهبردار بودن اون نیست و شاید باید با باید با طرح یک شکایت با موضوع مطالبه وجه و خسارت به این موضوع فیصله داد .

مشاوره حقوقی

 

بنابراین با توجه به اهمیت مشاوره حقوقی سعی کنید، این امر را از اهل فن که همان وکلاء برجسته دادگستری هستند دریافت کنید.

وکیل خوب می خواهم.

برای اعتماد سازی در زمینه اینکه زبده ترین وکیل هر شهر در موسسه ما در اختیار شما است، لازم است وسایل ارزیابی این کار را در اختیار شما قرار دهیم؛ نمره آزمون وکالت وی یک ابزار مناسب از سنجش سواد وی می باشد.

تجربه کاری و تعداد پرونده های از سر گذرانده عوامل دیگری هستند که قبل از عقد قرارداد وکالت با وی می توانید آن را به راحتی از موسسه پرس و جو کنید .

وکیل خوب در اصفهان

وکیل خوب در اصفهان مانند همه شهرهای دیگر ایران با مرجعه به موسسه حقوقی در اختیار شما قرارداده می شود، وکیل پایه یک دادگستری ما یکی از زبده ترین وکیل در اصفهان می باشد. درباره ملاک ارزیابی وکیل و تعیین وکیل دادگستری مناسب در هر پرونده به صورات رایگان مشاوره می دهیم.

 

وکیل و حل مرافعات بدون شکایت.

 

ممکن است فکر کنید که وکلاء همیشه در پی تشویق موکلین به شکایت هستند ولی قابل توجه اینکه ما اصولا به حل مرافعات بدون دادگاه اعتقاد داریم که هم مسیر راه را کوتاه می کند و هم کم هزینه تر است، در بسیاری از موارد توانسته ایم با رضایت شاکی در جریان کار موضوع را نحو احسنت فیصله دهیم.

 

آشنایی با دو واژه ها حقوقی:

 الف-شکایت کیفری، دادخواست حقوقی

 ب-درشکایت های کیفری، به شکایت کننده شاکی گفته می شود، به طرف او متشاکی یا مشتکی عنه و یا متهم گفته می شود و به موضوع پرونده نیز اتهام می گویند.

ج- در شکایت های حقوقی , به شکایت کننده خواهان می گویند. به طرف او خوانده گفته می شود و به موضوع پرونده هم خواسته می گویند.

مطالب مشابه...

مطالب محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!