معرفی گرجستان

جمهوری گرجستان نام محلی آن سارتولو و در زبان روسی به گروزیا شهرت دارد. این کشور در مرکز و ماوراء قفقاز واقع شده است. گرجستان مساحتی بالغ بر 69700 دارد. بر اساس آمار رسمی سال 2007 جمعیت این کشور 4.6 میلیون نفر می باشد.

شهرهای مهم جمهوری گرجستان تفلیس ( مرکز کشور ) ، کوتائیسی، گوری، چیاتورا، روستاوی، پوتی، سوخومی، باتومی می باشد. در ارزیابی اخیر موسسه استاندارد وپورز گرجستان با امتیاز 2.98 در رتبه 68 جهان قرار گرفته است.

در ارزیابی انجام شده این کشور برای سرمایه گذاری کوتاه مدت رتبه B  و برای سرمایه گذاری بلند مدت رتبه   B+دریافت کرده است همچنین بنیاد هریتیج نیز در ارزیابی خود جایگاه گرجستان را از بیشتر غیر آزاد به بیشتر آزاد ارتقاء داده است.

قانون توسعه و تضمین سرمایه گذاری گرجستان چه می گوید ؟!

قانون توسعه و تضمین سرمایه گذاری گرجستان، مبین سرمایه گذاری شرکت های داخلی و خارجی در این کشور است. بر اساس ماده 2 قانون مذکور سرمایه گذار می تواند هم فرد حقیقی و هم فرد حقوقی باشد.

سرمایه مستقیم و ثبت شرکت های سهامی بیشتر در بخش های بانکداری، تولید نفت، تولید و توزیع برق، تولید انواع شیشه، فرآوری محصولات کشاورزی، آبهای معدنی، مصالح ساختمانی، املاک و درمانگاهها انجام می پذیرد.  

انواع شرکت قابل ثبت در گرجستان کدامند ؟

کارآفرینان و شرکت ها می توانند در هنگام راه اندازی شعب و یا کسب و کار خود یکی از 6 شکل قانونی زیر را اختیار بکنند:

الف- شرکت سهامی

ب- شرکت با مسئولیت محدود

ج-شرکت تضامنی

د-مشارکت محدود

ه- تعاونی

و-کارآفرینی انفرادی

چه کسی باید ثبت شرکت در گرجستان را برای من انجام دهد ؟!

ثبت شرکت در گرجستان در وهله ی نخست یک امر حقوقی است. در ایران تنها وکیل دادگستری و یا موسسه حقوقی به واسطه اساسنامه خود مجازبه ارائه ی خدمات حقوقی می باشند.

در گرجستان وکیل شما باید آشنا به قوانین ثبت شرکت در گرجستان باشد.  شما باید در نخستین گام تفاوت انواع شرکت قابل ثبت در گرجستان اعم از شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص و … را بدانید.

پیش از آغازبه ثبت شرکت حتماً از مسئولیت های خود در  کشور متبوع مطلع گردید.  اگر قرار باشد که شریک اختیار کنید؛ حدود شراکت  خودتان را طوری تنظیم کند که بعداً گرفتار مشکلات خصوصاً مشکلات حقوقی از سوی شریک خود نشوید.

هدف بسیاری از ثبت شرکت در گرجستان ، اقامت گرجستان می باشد. به اطلاع موکلین گرامی می رساند که اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت موضوع ساده ای نیست.

راه اندازی کسب و کار در گرجستان

ثبت شرکت در بسیاری از موارد با هدف راه اندازی کسب و کار انجام می شود. موضوع شرکت شما باید بتواند به حد کافی پول خلق نماید تا اقامت شما در گرجستان تضمین نماید. 

شما ممکن است شرکتی را به خوبی ثبت کنید ولی این امر تازه آغاز راه است. در وهله بعدی باید  موضوع فعالیت خوبی جهت شرکت خود در گرجستان بیابید که پولساز باشد.

بدون فعالیت اقتصادی سودمند حیات شرکت شما در مخاطره می افتد. در این مرحله شما به یک مشاور کسب و کار نیاز دارید. مشاور اقتصادی شما بالتبع نمی تواند با مشاور حقوقی شما یکی باشد.

در واقع همین موضوع بود که ما را بر آن داشت که در کنار موسسه حقوقی سایه آسای یاسان هستی که یک موسسه حقوقی می باشد  مجموعه ی دیگری  با عنوان آسا تاسیس بکنیم. آن زمان درک کرده بودیم که این دو مکمل یکدیگرند.

درآسا تخصص ما راه اندازی کسب و کار و طرح های توجیهی می باشد. بنابراین پس از ثبت شرکت در گرجستان باید بر روی موضوع سرمایه گذاری خود تمرکز کنید. در خصوص جنبه های فنی-اقتصادی طرح لازم است بررسی کاملی به عمل آید.

این امر نهایتاً منتج به تهیه گزارش امکان سنجی ، تهیه طرح کسب و کار و تهیه طرح توجیهی می شود. بنابراین از شما دعوت می نماییم که هم زمان از خدمات ثبت عالی خانی استفاده نمایید.

واژ ه های لاتین در زمینه ثبت شرکت در گرجستان :

Stock Company (JSC) Joint

Limited Liability Company (LLC)

= General Partnership (GP)

Limited Partnership (LP)

Cooperative (CO)

Individual Enterprise (IE)

قوانین قابل اعمال به کلیه نهاد های تجاری

متولی ثبت – ثبت شرکت ها بوسیله آژانس ملی ثبت عمومی که بوسیله قوه قضایه اداره می شود انجام می شود ( من بعد ثبت عمومی خوانده می شود ) وقتی یک مرتبه ثبت به درستی انجام شود آژانس عمومی یک خلاصه حقوقی صادر می کند که شامل اطلاعات شناسایی شرکت می باشد. همه مدارکی که قبل از ثبت برای آژانس عمومی ارسال شده است در دسترس عموم قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!