ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان از افسانه تا واقعیت

ثبت شرکت در گرجستان مقوله ای است که واقعیت و افسانه در آن آمیخته شده است. تا همین چند سال پیش ثبت شرکت در گرجستان سوغات بسیاری از ایرانیان طی سفر به گرجستان شده بود !

آن موقع انگار این کار به نوعی مد روز و یکجور با کلاسی به حساب می آمد . از این مدگرایی غلط که بگذریم در این نوشته می خواهیم واقعا بدانیم که آیا ثبت شرکت در گرجستان مفید است.

آن سالها عده ای بودند که باور داشتند ثبت شرکت در گرجستان منتج به اقامت گرجستان می گردد. این عده بعد از ثبت شرکت به ایران باز می گشتند و احتمالا هنورز هم منتظرند که برگه اقامت گرجستان برایشان پست گردد.

به عنوان اولین و تخصصی ترین مجموعه در زمینه ثبت شرکت در گرجستان به صورت مستقیم و بدون واسطه و با ارتباطات قوی با مقامات دولتی گرجستان ارائه خدمات می نمائیم.

 

از این خوش خیالی ها و باور های غلط که بگذریم؛ بودند و همین حالا هستند؛ کسانی که شرکت های موفق  در کشور گرجستان تاسیس نمودند و آن را مدیریت می نمایند.

خانم صاحب کسب و کار خندان در دفتر کار با لپ تاپ کار می کند
به عنوان اولین و تخصصی ترین مجموعه در زمینه ثبت شرکت در گرجستان به صورت مستقیم و بدون واسطه و با ارتباطات قوی با مقامات دولتی گرجستان ارائه خدمات می نمائیم.

انگیزه های مهم ثبت شرکت در گرجستان چیست ؟!

حال ممکن است که از خود بپرسید؛ اصلاً ثبت شرکت در گرجستان را به چه دلیل باید انجام داد. به عبارت دیگر آیا ثبت شرکت در گرجستان فایده ای هم دارد.

از من بپرسید؛ به شما می گویم که ثبت شرکت در خارج کشور همچون ثبت شرکت در ایران تنها باید به دلیل خودش باشد. به عبارت دیگر شما تنها به همان دلیل که ثبت شرکت در داخل انجام می دهید؛ در گرجستان هم باید به آن اقدام نمایید.

بنابراین موضوع کمی ساده تر می شود و منظور از ثبت شرکت شروع یک کسب و کار می شود. حالا می توان گفت که ثبت شرکت در گرجستان تنها با هدف شروع کسب و کار در گرجستان منطقی می باشد.

هدف و مزیای ثبت شرکت در گرجستان نیز بر این اساس بر پایه کسب منافع اقتصادی تعریف می گردد. من شرکت ثبت می نماییم تا از طریق آن کسب و کار در گرجستان خود را توسعه و به درآمد برسانم.

حالا می توانید بفهمید؛ چرا برخی آن سالها به منظور خود از ثبت شرکت در گرجستان نرسیدند. در واقع آن دسته از متقاضیان ثبت شرکت در گرجستان هدفی به جز توسعه کسب کار خود در سر داشتند.

Public Service Hall in Tbilisi ساختمانی که ثبت شرکت در گرجستان در آن انجام می گردد.
Public Service Hall in Tbilisi ساختمانی که ثبت شرکت در گرجستان در آن انجام می گردد.

 

مزایای ثبت شرکت در گرجستان چیست ؟!

مراحل ثبت شرکت در گرجستان بسیار ساده است.

مدت زمان ثبت شرکت در گرجستان بسیار کوتاه است. این فرآیند شامل حداقل مدارک و مراجعه به اداره ثبت در تفلیس است. همین امر در مورد شرکت هایی که با استفاده از وکالتنامه ثبت شده اند نیز صادق است. در واقع، طبق گزارش Doing Business 2020 از نظر سهولت ثبت نام، گرجستان پس از نیوزلند در رتبه دوم قرار دارد.

مالیات شرکت های ثبت شده در گرجستان از 0 تا 20 درصد می باشد.

بسته به نوع کسب و کار، مالیات بر درآمد شرکت می تواند از 0٪ تا 20٪ متغیر باشد. شرکت ها به طور کامل از مالیات برخی فعالیت ها در مناطق آزاد معاف هستند. مزایای مالیاتی ویژه ای برای شرکت های فناوری اطلاعات (5٪ مالیات)، برای مشاغل کوچک (1٪ مالیات) و برای حمل و نقل دریایی (5٪ مالیات) وجود دارد. با این حال، به طور کلی، حتی یک شرکت با مسئولیت محدود معمولی (LLC) هیچ مالیاتی بر درآمد شرکت نمی پردازد مگر اینکه سود سهام تقسیم کند.

محدودیتی در مالکیت خارجی یا تعداد مدیران وجود ندارد.

هیچ محدودیتی برای مالکیت یک شرکت گرجی وجود ندارد. مالکیت شرکت می تواند همزمان توسط شهروندان گرجستان، اتباع خارجی و یا هر دو باشد. مالک یک شرکت گرجی همچنین می تواند یک شخصیت حقوقی ثبت شده در خارج از گرجستان باشد.

 علاوه بر این، یک سهامدار خارجی در یک شرکت گرجی می تواند به عنوان مدیر همان شرکت فعالیت کند. همچنین تعداد مدیران در یک شرکت معین مشمول محدودیت نیست و ممکن است یک مدیر یا چندین مدیر مشترک در مسئولیت ها را بر عهده گیرند.

ثبت شرکت در گرجستان نیازی به حداقل سرمایه ندارد.

ثبت شرکت در گرجستان بدون تزریق سرمایه می تواند به انجام رسد. سرمایه شرکت ممکن است برابر با 0 باشد.

تشکیل و مدیریت شرکت از راه دور

برای راه اندازی یک شرکت در گرجستان، نیازی به مراجعه حضوری به ما ندارید. ما می توانیم با یک وکالت نامه ساده و در مدت کوتاهی (از لحظه ای که مدارک لازم را از شما دریافت می کنیم) کسب و کار شما را در گرجستان ثبت کنیم.

بیش از 56 معاهده اجتناب از مالیات مضاعف با کشورهای مختلف

مزایای مالیاتی جذاب موجود در گرجستان بدون موافقت نامه های اجتناب از مالیات مضاعف جذاب نخواهد بود که به شما کمک کند از پرداخت مالیات دو بار برای یک سرویس اجتناب کنید. تیم کارشناسان حقوقی ما به شما کمک می کنند تا در توافق نامه های بعضا پیچیده اجتناب از مالیات مضاعف حرکت کنید.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در گرجستان

شرایط لازم برای ثبت شرکت در گرجستان برای ثبت شرکت در گرجستان، یک کارآفرین باید مدارک زیر را به آژانس ملی ثبت عمومی وزارت دادگستری گرجستان ارائه دهد. آنها عبارتند از:
  • شناسنامه یا وکالتنامه محضری از موسس یا مدیر عامل شرکت برای شروع مراحل ثبت نام.
  • درخواست (دریافت شده توسط افسر ثبت وزارت دادگستری که اسناد را می پذیرد)؛
  • توافقنامه / اساسنامه شرکت، امضا شده توسط کلیه شرکت کنندگان و محضری.
  • قرارداد اجاره دفتر (آدرس قانونی)؛
  • رسید پرداخت وظیفه دولتی.
ثبت شرکت در گرجستان همزمان با ثبت مالیات انجام می شود.

 

مدت زمان ثبت شرکت در گرجستان

مدت زمان ثبت شرکت در گرجستان بسته به نوع ثبت شرکت در گرجستان متغییر می باشد. این تفاوت به حضوری و یا وکالتی بودن بستگی دارد.

در واقع در ثبت شرکت در گرجستان به شیوه وکالتی مدت زمانی بابت ترجمه رسمی مدارک، تایید مدارک، پست مدارک به زمان ثبت شرکت افزوده می گردد.

هزینه ثبت شرکت در گرجستان

بسیاری از متقاضیان ثبت شرکت در گرجستان طی اولین مکالمه تلفنی از ما درباره هزینه ثبت شرکت در گرجستان سوال می پرسند.  برای ما در تیم موسسه حقوقی سایه آسای یاسان هستی قابل درک است که هزینه ثبت شرکت در گرجستان با توجه به نرخ تبدیل ریال به دلار امروز اینقدر برای متقاضی پر اهمیت باشد.

با توجه به اینکه در همین سایت نوشته اختصاصی دیگری درباره هزینه ثبت شرکت در گرجستان نوشته ام و در آنجا به تفضیل درباره جزئیات هزینه ثبت شرکت در گرجستان سخن گفته ام؛ تکرار آن در اینجا به مثابه تکرار مکررات است و متقاضی محترم می توانند با مراجعه به نوشته مذکور از مفاد آن مطلع گردند.

انواع متداول ثبت شرکت در گرجستان

قوانین گرجستان چندین نوع شخصیت حقوقی را مجاز می‌کند:

     شرکت با مسئولیت محدود (LLC)؛

     شرکت سهامی (JSC);

     تعاونی؛

     شرکت با مسئولیت تضامنی؛

     مشارکت محدود؛

     خویش فرما؛

     زیرمجموعه یک شرکت خارجی.

محبوب ترین گزینه ها برای کارآفرینان خارجی، مشارکت محدود یا خوداشتغالی است. اگر می خواهید مجوز خاصی دریافت کنید یا جزو یکی از مناطق آزاد تجاری گرجستان باشید، بهتر است یک LLC ثبت نام کنید، اما اگر یک فریلنسر هستید، بهتر است به عنوان یک فرد خوداشتغال ثبت نام کنید.

 

نگاهی به موقعیت کسب و کار در گرجستان

جمهوری گرجستان نام محلی آن سارتولو و در زبان روسی به گروزیا شهرت دارد. این کشور در مرکز و ماوراء قفقاز واقع شده است. گرجستان مساحتی بالغ بر 69700 دارد. بر اساس آمار رسمی سال 2007 جمعیت این کشور 4.6 میلیون نفر می باشد.

شهرهای مهم جمهوری گرجستان تفلیس ( مرکز کشور ) ، کوتائیسی، گوری، چیاتورا، روستاوی، پوتی، سوخومی، باتومی می باشد. در ارزیابی اخیر موسسه استاندارد وپورز گرجستان با امتیاز 2.98 در رتبه 68 جهان قرار گرفته است.

در ارزیابی انجام شده این کشور برای سرمایه گذاری کوتاه مدت رتبه B  و برای سرمایه گذاری بلند مدت رتبه   B+دریافت کرده است همچنین بنیاد هریتیج نیز در ارزیابی خود جایگاه گرجستان را از بیشتر غیر آزاد به بیشتر آزاد ارتقاء داده است.

ثبت شرکت در گرجستان همه مزایای ثبت شرکت در خارج را دارد. در واقع بنا به دلایل مختلف منجمله توسعه کسب و کار در خارج کشور، زندگی در خارج کشور و یا افتتاح حساب بین المللی ممکن است یکنفر اقدام به اینگونه ثبت شرکت نماید.

در واقع کشور گرجستان به سرعت در حال پیمودن مسیر مدرن شدن است. این کشور کوچک در فاصله کوتاهی توانسته رتبه های بسیار خوبی از نظر اقتصادی کسب نماید.گرجستان با تدوین قانون سرمایه گذاری به حمایت از سرمایه گذران خارجی پرداخت. شرایط سهلی که گرجستان بر سر راه سرمایه گذاران خارجی گذارده موجب تشویق آنها به سرمایه گذاری در گرجستان شده است.

گرجستان همچنین دارای موقعیت جغرافیایی و طبیعی ممتاز می باشد. این موقعیت ممتاز جغرافیایی به واسطه پل ارتباط اروپا به آسیا به دست آمده است.همچنین طبیعت زیبای گرجستان آن را به شکل بهشتی زیبا جلوه می دهد. این زیبایی های طبیعی جاذبه های توریستی شگفت انگیز به این کشور هدیه داده است.

به واسطه همین موقعیت ممتاز و جاذبه هاست که هر دو مقوله تجارت و گردشگری را در گرجستان رونق می بخشد. بنابراین ثبت شرکت در گرجستان می تواند با هدف تجارت و یا توسعه صنعت توریسم انجام می شود.

اینها البته بخشی از مزایای ثبت شرکت در گرجستان است. امروزه شما می توانید کسب و کارهای مختلفی در بخش های صنعت، کشاورزی، صنایع تبدیلی، انرژی، آبخیز داری، تجارت و بازرگانی در این کشور راه اندازی و آن را مدیریت نمایید.

تنها در شهر ساحلی باتومی طیف وسیعی از محصولات کشاورزی از گرمسیری تا ویژه مناطق حاره و گلخانه ای قابل کشت می باشد.وجود دریای سیاه در باتومی به کسب و کارهای دریایی رونق می بخشد. امروزه ساخت هتل در گرجستان رشد فزاینده دارد و این همه به واسطه رونق گردشگری در گرجستان می باشد. بدیهی است که شروع همه این کسب و کارهای گوناگون با ثبت شرکت در گرجستان شروع می شود. ثبت شرکت در گرجستان به کسب و کار در گرجستان وجاهت قانونی می دهد.

شما از طریق پرداخت مالیات به دولت گرجستان جای پا پیدا می کنید و می توانید اقامت گرجستان را دریافت کنید.  دولت نیز موافق پا گرفتن همین نوع کارآفرینی در گرجستان است.

 

چگونگی ثبت شرکت در گرجستان

همه شرکت ها باید در آژانس ملی ثبت عمومی وزارت دادگستری گرجستان ثبت شوند. درخواست ثبت باید به همراه کلیه مدارک لازم از جمله اساسنامه شرکت ارائه شود.

درخواست باید توسط شرکا یا نمایندگان آنها امضا شود. در غیر این صورت، درخواست ثبت باید توسط دفتر اسناد رسمی تایید شود.

مراحل ثبت شرکت در گرجستان

اگر تصمیم دارید به شرکت ما اعتماد کنید، ما یک فرآیند تعریف شده برای درک نیازهای شما و تعریف بهترین استراتژی داریم.

مراحلی که باید دنبال شود عبارتند از:

مرحله 1: ما یک مشاوره قبلی برای مشاهده مورد خاص شما انجام می دهیم. ما برنامه اقدام را پیشنهاد می کنیم و اگر موافق باشید، شروع می کنیم.

مرحله 2: در صورتی که شرکت خود را از راه دور ثبت کنید، یک وکالتنامه به نام یکی از وکلای ما به همراه کپی پاسپورت خود برای ما ارسال می کنید. هر دو باید اپستیل یا قانونی شوند.

مرحله 3: ما تمام مدارک لازم را آماده می کنیم. وکلای ما اساسنامه و اساسنامه شرکت شما را تهیه می کنند. در صورت لزوم ترجمه توسط مترجم قسم خورده انجام می شود.

مرحله 4: اساسنامه شرکت توسط شرکای موسس امضا می شود و ما برای درخواست ثبت تجاری به PSH می رویم. شرکت در همان روز یا فردای تشکیل پرونده به ثبت می رسد.

مرحله 5: پس از دریافت گواهی ثبت شرکت شما، برای گواهی هویت مالیاتی شرکت اقدام می کنیم.

مرحله 6: پس از ثبت شرکت و اخذ گواهی هویت مالیاتی، ما تمام مدارک را تحویل می دهیم و شما را برای شروع فعالیت تجاری خود راهنمایی می کنیم.

ثبت شرکت در تفلیس گرجستان

تفلیس پایتخت گرجستان و مرکز این کشور است. بنابراین بیشترین ثبت شرکت در این شهر انجام می شود.

اگر قبلاً در تفلیس هستید، می توانید مستقیماً با یکی از وکلای ما برای مشاوره حضوری ملاقات کنید. پس از روشن شدن ابهامات شما، روی پرونده شما کار می کنیم و شرکت شما را در پایتخت گرجستان ثبت می کنیم.

اگر می خواهید دفتر مجازی و اقامتگاه مالیاتی در تفلیس واقع شود، ما روی آن نیز کار خواهیم کرد.

قانون توسعه و تضمین سرمایه گذاری گرجستان چه می گوید ؟!

قانون توسعه و تضمین سرمایه گذاری گرجستان، مبین سرمایه گذاری شرکت های داخلی و خارجی در این کشور است. بر اساس ماده 2 قانون مذکور سرمایه گذار می تواند هم فرد حقیقی و هم فرد حقوقی باشد.

سرمایه مستقیم و ثبت شرکت های سهامی بیشتر در بخش های بانکداری، تولید نفت، تولید و توزیع برق، تولید انواع شیشه، فرآوری محصولات کشاورزی، آبهای معدنی، مصالح ساختمانی، املاک و درمانگاهها انجام می پذیرد.  

چه کسی باید ثبت شرکت در گرجستان را برای من انجام دهد ؟!

ثبت شرکت در گرجستان در وهله ی نخست یک امر حقوقی است. در ایران تنها وکیل دادگستری و یا موسسه حقوقی به واسطه اساسنامه خود مجازبه ارائه ی خدمات حقوقی می باشند.

در گرجستان وکیل شما باید آشنا به قوانین ثبت شرکت در گرجستان باشد.  شما باید در نخستین گام تفاوت انواع شرکت قابل ثبت در گرجستان اعم از شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص و … را بدانید.

پیش از آغازبه ثبت شرکت حتماً از مسئولیت های خود در  کشور متبوع مطلع گردید.  اگر قرار باشد که شریک اختیار کنید؛ حدود شراکت  خودتان را طوری تنظیم کند که بعداً گرفتار مشکلات خصوصاً مشکلات حقوقی از سوی شریک خود نشوید.

هدف بسیاری از ثبت شرکت در گرجستان ، اقامت گرجستان می باشد. به اطلاع موکلین گرامی می رساند که اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت موضوع ساده ای نیست.

راه اندازی کسب و کار در گرجستان

ثبت شرکت در بسیاری از موارد با هدف راه اندازی کسب و کار انجام می شود. موضوع شرکت شما باید بتواند به حد کافی پول خلق نماید تا اقامت شما در گرجستان تضمین نماید.  شما ممکن است شرکتی را به خوبی ثبت کنید ولی این امر تازه آغاز راه است. در وهله بعدی باید  موضوع فعالیت خوبی جهت شرکت خود در گرجستان بیابید که پولساز باشد.

بدون فعالیت اقتصادی سودمند حیات شرکت شما در مخاطره می افتد. در این مرحله شما به یک مشاور کسب و کار نیاز دارید. مشاور اقتصادی شما بالتبع نمی تواند با مشاور حقوقی شما یکی باشد.

در واقع همین موضوع بود که ما را بر آن داشت که در کنار موسسه حقوقی سایه آسای یاسان هستی که یک موسسه حقوقی می باشد  مجموعه ی دیگری  با عنوان مهندسین مشاور بین الملل تاسیس بکنیم. آن زمان درک کرده بودیم که این دو مکمل یکدیگرند.

در mmb تخصص ما راه اندازی کسب و کار و طرح های توجیهی می باشد. بنابراین پس از ثبت شرکت در گرجستان باید بر روی موضوع سرمایه گذاری خود تمرکز کنید. در خصوص جنبه های فنی-اقتصادی طرح لازم است بررسی کاملی به عمل آید.

این امر نهایتاً منتج به تهیه گزارش امکان سنجی ، تهیه طرح کسب و کار و تهیه طرح توجیهی می شود. بنابراین از شما دعوت می نماییم که هم زمان از خدمات ثبت عالی خانی استفاده نمایید.

 

واژ ه های لاتین

ثبت شرکت در گرجستان=Company registration in Georgia

اقامت موقت گرجستان=Temporary residence in Georgia

بیشتر بخوانم

ثبت شرکت در تهران

پیوندها

Registering a Company in Georgia

Company registration in Georgia

LAW OF GEORGIA ON ENTREPRENEURS

 

 

مطالب مشابه...

مطالب محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!