Table of Contents

 ثبت شرکت درتهران چه مزیت هایی دارد ؟!

ثبت شرکت در تهران چه مزیتی برای من دارد. یک نفر تهرانی ممکن است از خود بپرسد؛ در کنار همۀ این مسائل سخت و آسان در ثبت شرکت آیا اصولاً این ثبت برای من فایده ای هم دارد؟ شرکت ثبت شده در تهران دو حسن در پی دارد؛

اول- اینکه نامی ثبت شده و قانونی به کسب و کار شما می دهد.

که البته این ثبت این نام از طریق ثبت برند هم امکان پذیر بود، لیکن مدت زمان و هزینه ثبت برند معمولاً بیشتر می باشد

دوم- ثبت شرکت مشخص شدن قانونی سهم شرکاء و حدود و اختیارات آنها می باشد.

سوم- بایست، گفت که این فایده باید از منظر افراد نگاه شود ؛ اگر نگاه شما نگاهی به سمت بزرگ شدن با تغییر زاویه از فردیت به گروهی به نام شرکت است که راه را درست در پیش گرفته اید. در دنیا کمتر کسب و کار بزرگی است که شخصی بوده و تحت عنوان یک شرکت ولو شرکت خانوادگی اداره نشود.

چهارم-کسب و کارهای انفرادی همواره در معرض از بین رفتن هستند.

دلیلش هم البته کاملا واضح است؛ چون متکی به یک شخص هستند و اشخاص به مرور زمان ضایقه شان تغییر می کند؛ تغییر کار و شغل می دهند و حتی متاسفانه اگر بر سر کار خود هم بمانند بر اثر بیماری و مرگ روزی حذف می شوند.

شرکت ها اما زاییده چند انسان مختلف هستند و اگر فلسفه وجودی آن به دقت تعیین شود؛ حتی با نبود یکی دو تن از شرکاء و سهامداران خود هم خواهند ماند.

پنجم -اداره کسب و کار شخصی بهتر است یا شرکت بودن؟

ایجاد کسب و کار یا همان کار آفرینی لزوماً ثبت شر کت نمی خواهد؛ اما از طرفی کسب کارهای بزرگ بر پایه شرکت ها و برند ها می چرخد. همچنین هستند ارگان هایی که صدور مجوز در یک کسب و کار خاص را منوط به شرکت بودن یا همان شخصیت حقوقی بودن کسب و کار می دانند اما این موضوع عمومیت ندارد.

ششم-آیا می دانید که ثبت شرکت از انواع دیگر غیر تضامنی یکی از راههای حفظ اموال و سرمایه های شخصی اشخاص است

که قانون گذار برای حفاظت از این سرمایه های شخصی، دیون شرکت در برابر اشخاص ثالث را تنها تا سقف سرمایه شرکت مجاز دانسته است ؟

پس از حالا به بعد به ثبت شرکت در تهران به دید یک استراتژی بلند مدت نگاه کنید. شما برای منافع شخص خود ناگزیر از تاسیس و ثبت شرکت هستید.

چگونه با ثبت شرکت در تهران کسب و کار من رشد می کند ؟!

ثبت شرکت در تهران خیلی وقت ها با اندیشه ایجاد یک شغل مستقل همراه است. وقتی که می خواهی بالاخره دستت توی جیب خودت باشد و شرکت شخصی خودت را داشته باشی و اداره اش کنی که البته راستش فکر بدی نیست.

کسب درآمد تا سقف نامحدود رویای هر کسی است. کارمندی دیگر آش دهان سوزی نیست. خرج و دخل ها بهم نمی خورد و از طرفی من آرزوی پول در آوردن از کاری را دارم که دوستش دارم.

مشکل اصلی در هنگام ثبت شرکت توسط افراد غیر متخصص بخش خطا های پنهانی است که هیچگاه تذکری از بابت آنها دریافت نمی کنید؛ خطاهایی که به دانستگی های حقوقی کیفیت اداره و روابط داخل شرکت  و شرکاء بسته پیدا می کند.
مشکل اصلی در هنگام ثبت شرکت توسط افراد غیر متخصص بخش خطا های پنهانی است که هیچگاه تذکری از بابت آنها دریافت نمی کنید؛ خطاهایی که به دانستگی های حقوقی کیفیت اداره و روابط داخل شرکت  و شرکاء بسته پیدا می کند.

چگونگی ثبت شرکت در تهران :

پیش تر معمول بود که افراد با مراجعه اداره ثبت شرکت ها در استان و شهرستان محل زندگی خود تقاضای ثبت شرکت می نمودند و بعد از یکی دو روز رفت آمد بالاخره شرکت خود را ثبت می کردند.

امروز اما وقت و زمان ارزش بسیاری دارد و رفت آمد در کلان شهری مانند تهران ساده نیست که برای یک کار ثبت شرکت بخواهی چند روز کارت را تعطیل و و ادارات هم بعضاً  گنجایش تمام آدمهایی که قرار است به آن مراجعه کنند را ندارد.

در پی این چاره اندیشی سازمان ثبت اسناد و املاک سامانه ثبت شرکت را ایجاد نمود که متقاضیان با مراجعه به آن بتوانند ثبت شرکت خود را به انجام برسانند.

البته خوب تا اینجای کار یک مشکل حل شد ، کار ثبت شرکت راحت تر شد ولی مشکل دیگری وجود دارد و آنهم این است که به دلیل عدم ارتباط کارشناسان ثبت شرکت در اداره مربوطِ با متقاضیان امکان بروز اشتباهات متععد در هنگام فرایند الکترونیکی ثبت شرکت وجود دارد.

خصوصا اینکه کار ثبت شرکت یک کار بسیار حقوقی و فنی بوده و دانستگی های حقوقی مختلف و متنوعی می طلبد و در غیر اینصورت خطا هایی در کار ایجاد شود.

البته ممکن است، برخی بگویند خوب خطا باشد؛ بعداً رفع می شود. البته گاهی خطای شما خطایی است که باید حتماً قبل از ثبت اصلاح شود؛ این نوع خطا ها توسط کارشناسان سایت پس از ثبت نام به شما تذکر داده می شود و تا زمان رفع موارد ثبت شما به درازا خواهد کشید.

مشکل اصلی در هنگام ثبت شرکت توسط افراد غیر متخصص بخش خطا های پنهانی است که هیچگاه تذکری از بابت آنها دریافت نمی کنید؛ خطاهایی که به دانستگی های حقوقی کیفیت اداره و روابط داخل شرکت  و شرکاء بسته پیدا می کند.

این خطاها البته جایی و روزی سر باز خواهد کرد؛ جایی که امکان رفع اش بسیار سخت است و مشکلاتی که دادگاه و پاسگاه می طلبد.

موسسه حقوقی سایه تیمی منسجم متشکل از وکیل پایه دادگستری ، کارشناسان حقوق و … می باشد. به منظور انجام هر چی سریع تر خدمات حقوقی منجمله ثبت شرکت و غیره ما از همان ابتدا با تعداد بسیار زیادی وکیل پایه دادگستری در شهر تهران و … عقد قرار داد نموده ایم.

کارشناسان حقوق موسسه رایا در تهران و شهرهای مختلف پل ارتباطی ما با مشتریان مختلف بوده که مدارک لازم برای ثبت شرکت را از مشتری جمع آوری کرده و در اسرع وقت به موسسه می رسانند.

فرایند ثبت شرکت شما در اینصورت در مدت زمان کوتاهی کلید خورده و در صورتی همکاری لازم با ما در زمان کوتاهی به پایان می رسد.

حالا چرا برای ثبت شرکت تهران را انتخاب کنم ؟

تهران برای ثبت شرکت گاه یک انتخاب است و گاه یک اجبار. اگر تهرانی هستی و محل سکونت و به قولی اقامتگاه قانونی زندگی ات تهران است که خوب طبیعتاً موقع ثبت شرکت هم باید تهران انتخابت باشد.

البته استثناء هایی هم وجود دارد؛ هستند؛ دوستان تهرانی که محل کسب کار آنها شهرهای مجاور تهران مانند کرج و شهریار و …است.

لیکن روی سخن من با کسانی هستند که نه فقط به اجبار در تهران زندگی کردن بلکه به دلیل انتخاب خود تهران را به عنوان  شهر کسب و کار گزینش کرده اند.

امروزه کمتر کسی است که با بازار بزرگ کار در تهران و تنوع نیاز مشتری در آن آشنا نباشد؛ انتخاب کلان شهر تهران به عنوان مرکز اصلی شرکت البته لزوماً به معنای کار با خود تهران نمی باشد بلکه به منزله سکوی ارتباط تجاری با سراسر ایران است.

روی این حساب بسیاری از شرکت های بزرگ دفتر مرکزی و یا شعبه مرکزی خود را به تهران منتقل می کنند.

 

عواقب سهل انگاری و امتناع از ثبت شرکت در تهران و لزوم آن !

گفتیم که شرکت طبق تعریف :

 «توافق اراده دو یا چند شخص و استمرار اعتباری آن به منظور سرمایه گذاری در یک یا چند عمل تجاری به قصد گذاشتن از مالکیت خصوصی خود نسبت به آورده های خویش و استفاده از شخصیت حقوقی مستقل و اعطایی قانون گذار و تقسیم منافع احتمالی آن بین خود» شرکا به قصد بردن سود سرمایه گذاری می کنند.

بر طبق ماده ۲۲۰ قانون تجارت :

هر شرکت ایرانی که فعلاً وجود داشته یا در آتیه تشکیل شود و با اشتغال به امور تجارتی خود را به صورت یکی از شرکتهای مذکور در‌این قانون در نیاورده و مطابق مقررات مربوطه به آن شرکت عمل ننماید شرکت تضامنی محسوب شده و احکام راجع به شرکتهای تضامنی در مورد آن اجرا می‌گردد.

آیا می دانید که سخت ترین قوانین موجود در خصوص دیون شرکت ها نسبت به اشخاص ثالث  در مورد شرکت های تضامنی وجود دارد و در صورت کشیده شدن موضوع به دادگاه منجر به شدیدترین احکام خواهد شد ؟!

اهمیت ثبت شرکت و برند در کلان شهر تهران

راستش شاید آنقدر ها که ثبت شرکت در کلان شهری مانند تهران دارای اهمیت می باشد در شهرهای کوچک اهمیت نداشته باشد.

شهرهای بزرگی مانند تهران جای جولانگاه بقای شرکت ها و برند هاست و گذشت آن زمانی که کسب و کار تنها به واسطه یک اسم و یا فامیل برپا می شد و اداره می گردید.  پس اگر در فکر توسعه کسب و کار خود در تهران هستید ثبت شرکت و ثبت برند در تهران باید اولویت اول شما باشد.

مراحل ثبت شرکت در تهران

ابتدا وارد سامانه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ثبت تأسیس شرکت/موسسه شده تا صفحه ای مانند آنچه در زیر می بینید رو به شما باز شده و سپس با ادامه دادن مراحل و پر کردن اطلاعات خواسته شده ثبت نام خود را کامل کنید.

 پر کردن این صفحات البته نیازمند دانسته های ثبتی، حقوقی و فنون بسیاری است و نکته مهم این است که چناچه این اطلاعات مغایرت با قانون تجارت ، با هم و یا با آنچه در عالم واقع می بایست باشد ، اعلام شود، در مرحله بعدی که باید مدارک خود از طریق پست به اداره ثبت شرکتها ارسال کنید، ثبت نام شما شما توسط کارشناس اداره رفع نقص خورده و بازگشت داده می شود که اصلاح آن نیازمند ورود مجدد به وب سایت و زمان و هزینه مجدد است.

پس از اینترنتی شدن روند ثبت شرکت که البته به جای ساده تر شدن کار بعضاً به دلیل پیچیدگی های کار با نرم افزار تحت وب موجود  و ایرادت ( باگ هایی )  که در هر مرحله وجود دارد؛ عدم وجود توضیحات در سامانه دارد و عدم پاسخگو بودن و پشتیبانی اداره ثبت شرکت ها این کار عملاً ساده تر نشد !

پس پیشنهاد ما این است که با توجه به اهمیت زمان و چون با فرایند ثبت شرکت شما اسنادی را نهایتاً امضاء می کنید و به تعهدات خود می افزایید، این کار را با همکاری یک موسسه کار آشنا به ثبت شرکت انجام دهید.

چارتی ساده از اطلاعاتی که بایست وارد شود:

اطلاعات متقاضی —>نام و اطلاعات شخص حقوقی—> موضوع فعالیت—> اطلاعات مرکز اصلی—>

 سرمایه شخص حقوقی—> اشخاص—> اشخاص—> سهام/ سرمایه اشخاص—> سمت اشخاص—>

 ارتباط بین اشخاص—> شعب—> سمت ها در شعب—> روزنامه—> اظهارنامه/ تقاضانامه—> اساسنامه—>

شرکتنامه—> مدارک

اهمیت تعین نام شرکت

 شهر تهران  یکی از مراکز مهم اقتصادی کشور بوده و فعالان تولید، پیمانکاری، مشاوره و خدمات بسیاری در این شهر مشغول به کار هستند و لذا مقوله ثبت شرکت  در این شهر و استان حائز اهمیت می باشد.

همانطور که قبلاً هم گفتم شروع یک کسب و کار جدید، کار آفرینی و یا سرمایه گذاری معمولاً با یک ثبت شرکت شروع می شود.

تعیین نام شرکت بر خلاف اینکه عده ای به آن اهمیت داده نمی شود بسیار مهم می باشد؛ نام شرکت باید ساده و خوب به خاطر سپرده شود؛ همچنین چکیده ای از موضوع کار شما در آن نهفته باشد.

بد نیست بدانید که برای تعیین نام در ثبت شرکت در تهران معمول است که برای بخش سوم نام شرکت را کلماتی مانند شرق، آریا، تهران، … که ایرانی و یا تهرانی بودن شرکت ثبت شده را نشان می دهند انتخاب می کنند.

اهمیت مشاوره ی حقوقی و مالی پیش از ثبت شرکت

جدی بودن بحث ثبت شرکت ها تنها به تعیین نام شرکت منوط نمی شود و در هنگام ثبت یک شرکت نوپا از میزان سرمایه ثبتی شرکت تا نوع شرکت (مسئولیت محدود یا سهامی ) ، انتخاب مدیران و صاحبان امضای شرکت می بایست موارد فنی و حقوقی ثبت شرکت توسط یک کار بلد انجام شود.

 همچنین دیده ام که برخی اشخاص نیاز به ثبت موسسه دارند ولی به اشتباه شرکت ثبت می کنند در حالی که شرکت ها از نظر قانون تجاری محسوب شده و موسسات بار تجاری نداشته و در هنگام تسویه با اداره دارایی قطعاً بار مالیاتی کمتری بر دوش آنها می باشد.

ثبت شرکت خود در تهران را قانوناً به چه کسی باید سپرد؟

خیلی از دوستان مدعی ثبت شرکت در تهران، خود را مجتمع ثبتی حقوقی،  هلدینگ و یا شرکتی تک سیلابی معرفی می کنند.

شایان ذکر است، عناوینی که این افراد ( که خود قرار است مشاور ثبت شرکت دیگران باشند)  به کار می برند با قوانین و مقررات  ثبت شرکت در ایران مغایرت و جای اشکالات بسیار دارد.

طبق قانون ایران تنها موسسات حقوقی مجاز به ارائه خدماتی همچون ثبت شرکت هستند و هیچ شرکتی مجاز به ثبت شرکت برای دیگران نیست و اسم و عنوان هیچ شرکتی تک بخشی و حاوی کلمه ثبت مانند ثبت X  و یا ثبت Y  نمی باشد.

تذکر : در ایران تنها موسسات حقوقی دارای سهامداران وکیل پایه یک دادگستری و یا وکلاء به تنهایی قانوناً می بایست دست به کارهای حقوقی و وکالتی منجمله ثبت شرکت بزنند.

لطفاً قبل از سپردن ثبت شرکت خود به دیگری، از شخصیت حقیقی یا حقوقی که قرار است این کار را برای شما انجام دهد، احراز هویت کرده و خاطر جمع شوید که وی قانوناً مجاز به انجام این کار است.

ممکن است فکر کنید جواب این است که هر کس که بلد است! یا هر کس چندین و چند بار این کار را انجام داده ولی جواب غلط است؛ همان گونه که دادن کار طرح شکایت به محررین جلوی قوه قضاییه کاری نادرست است.

ثبت شرکت یک کار اساساً حقوقی است و باید توسط کسی انجام شود که متخصص علم حقوق است. قانون نیز تنها وکیل پایه یک دادگستری را متخصص این امر می داند.

وکیل ثبت شرکت در تهران :

طبق قانون فقط وکلا و موسسات حقوقی مجاز به انجام حقوقی و وکالتی هستند لذا اگر در تهران به دنبال وکیل پایه یک جهت ثبت شرکت هستید؛ ما بهترین های این کار را فراهم آورده ایم .

انواع شرکت های تجاری قابل ثبت در تهران :

 طبق قانون تجارت شرکت به اقسام گوناگونی تقسیم شده اند که شامل : شرکت سهامی ( عام و خاص) ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی ، شرکت تعاونی ، شرکت نسبی ، شرکت مختلط سهامی و غیر سهامی و موسسات غیرتجاری می باشند، برای ثبت هر یک از انواع شرکت و همچنین موسسه در تهران موسسه حقوقی رایا در خدمت شما می باشد.

o         ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران

o        ثبت شرکت سهامی خاص در تهران

o        ثبت شرکت تضامنی در تهران

o        ثبت شرکت نسبی در تهران

o        ثبت شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی در تهران

o        ثبت شرکت سهامی عام در تهران

o        ثبت شرکت تعاونی در تهران

ثبت شرکت مسئولیت محدود در تهران:

اگر در تهران ساکن هستید و قصد ثبت شرکت دارید ممکن است این پرسش پیش روی شما باشد که کدام قسم از شرکت اعم از مسئولیت محدود و یا سهامی خاص مورد نیاز شما است.

باید دانست که ثبت شرکت مسئولیت محدود شیوه جمع و جور تر و راحت تری برای ثبت شرکت در تهران بوده و با حداقل دو نفر قابل انجام می باشد.

ثبت شرکت سهامی خاص در تهران :

ثبت شرکت سهامی خاص را شاید بتوان یکی از متداول ترین شیوه های ثبت شرکت در تهران دانست؛ ثبت شرکت سهامی خاص همانطور که در نوشته اختصاصی ثبت شرکت سهامی خاص به آن  اشاره شد؛ اندکی پیچیده تر از ثبت شرکت مسئولیت محدود بوده و شما به غیر سه نفر موسس، حداقل به یک یا دو نفر  بازرس نیاز دارید.

ثبت انواع شرکت در تهران با توجه به موضوع شرکت :

در تهران با توجه به مرکزیت این شهر در ایران تنوع فعالیت و بالتبع آن موضوع شرکت بیشتر است. در تعیین موضوع شرکت باید دقت کرد که ثبت شرکت با برخی از موضوعات منوط به اخذ مجوز می باشد که اخذ این مجوزات هم بعضاً کار ساده ای نبوده و برای کوتاه کردن مدت زمان ثبت شرکت بهتر است از فرایند اخذ مجوز اجتناب شود.

  •          ثبت شرکت بازرگانی
  •          ثبت شرکت تولیدی
  •          ثبت شرکت صنعتی
  •          ثبت شرکت خدماتی
  •          ثبت شرکت حمل و نقل
  •          ثبت شرکت نگهبانی
  •          ثبت شرکت گردشگری
  •          ثبت شرکت ساختمانی
  •          ثبت شرکت عمرانی
  •          ثبت شرکت معماری

ثبت شرکت های تولیدی در تهران :

اگر در نظر داشته باشید به اتفاق یک یا دو شریک خود یک تولیدی در تهران راه اندازی کنید ابتدا نیاز به یک ثبت شرکت در تهران دارید، چون سازمان صنعت، معدن و تجارت جواز تاسیس و پروانه تولید را یا به نام شخص صادر می کند و یا به نام شرکت و در واقع بدون ثبت شرکت جواز یا پروانه مشارکتی صادر نمی گردد.

برای اخذ و صدور جواز تاسیس در تهران به نام شرکت، در موقع ثبت شرکت تولیدی در نظر داشته باشید که موضوع اساسنامه شما حتما باید کلمه تولید و آن تولید در زمینه خاص که قرار است جواز تاسیس و پروانه شما در آن زمینه صادر گردد قید شده باشد.

ثبت شرکت دانش بنیان در تهران:

شرکت ها و موسسات دانش بنیان شرکت یا موسسه خصوصی یا تعاونی است که به منظور هم افزایی علم و ثروت ، توسعه اقتصاد دانش محور ، تحقق اهداف علمی و اقتصادی که شامل گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری هستند و همین طور تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه شامل طراحی و تولید کالا و خدمات در حوزه فناوری های برتر و با ارزش افزوده فراوان به ویژه در تولید نرم افزارهای مربوط تشکیل می شود. ثبت شرکت دانش بنیان باعث مزایای بسیاری منجمله برخورداری کمک و تسهیلات دولتی می شود .

ثبت شرکت تولیدی ، پیمانکاری و خدماتی در تهران

ثبت شرکت های تولیدی در تهران بیشتر یک ضرورت است تا یک انتخاب و پروانه بهره برداری طبق قانون جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت تنها برای شرکت ها صادر می شود. پس از ثبت شرکت پیمانکاری در تهران می توانید جهت اخذ رتبه و گرید پیمانکاری در تهران اقدام نمایید.

هزینه ثبت شرکت در تهران

هزینه ثبت شرکت در تهران معمولا شامل دو بخش هزینه های واریزی به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری تهران و بخش دیگر هزینه هزینه وکیل ثبت شرکت می باشد .

تعیین نام شرکت همانطور که پیش تر هم از آن یاد شد از جمله خدماتی است که کمتر به آن توجه می شود و خود یک خدمات اضافه بر ثبت شرکت بوده که خیلی خیلی مهم است. یک نام خوب سه بخشی خیلی زود شما را معروف می کند، خدمات ما در موسسه حقوقی پیشنهاد نام های زیبا و اصیل ایرانی است که قابل ثبت باشد.

باید دانست که این روزها اسامی قابل ثبت برای شرکت خود یک معظل است؛ از طرفی اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری در زمینه تعین نام شرکت بسیار سخت گیری می کند و از طرفی هر نامی مناسب کار شما نیست.

پیشنهاد ما استفاده از نام های اصیل ایرانی است که برخی از آنها امروز کمتر استفاده می شوند لیکن هم زیبایند و هم امروزی هستند. پس از تعیین یک نام خوب برای شرکت خود باید نام مذکور به صورت یک نام تجاری ثبت شود تا کسی نتواند برند هم نام شرکت شما داشته باشد.

1 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!