ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان و انتخاب موضوع شرکت و کسب و کار :

الف-ثبت شرکت در گرجستان از دو حیث قابل توجه می باشد، اول از حیث حقوقی و چگونگی ثبت مزبور :

ثبت شرکت در گرجستان باید با توجه به قوانین ثبت شرکت در گرجستان توسط وکیل آشنا به قوانین گرجستان باشد که تفاوت انواع شرکت اعم از مسئولیت محدود و سهامی خاص و … را در کشور گرجستان را بداند و پیش از فرایند ثبت شما را با مسئولیت های شرکت در حال ثبت آشنا کند و به خصوص اگر قرار باشد با کسی شریک شوید؛ حدود شراکت را طوری تنظیم کند که بعداً گرفتار مشکلات خصوصاً مشکلات حقوقی از سوی شریک خود نشوید و همچنین سهام و حقوق مادی شما را در شرکت به خوبی حفظ کند و در آخر از همان ابتدای ثبت شرکت رویکردی رو به اخذ اقامت شما از طریق ثبت شرکت در گرجستان داشته باشد.

ب-روی دیگر سکه اهمیت شرکت ثبت شده بخش فنی قضیه و یا تعیین موضوع کار آفرینانه و کسب و کار مربوط به شرکت می باشد:

شما ممکن است شرکتی را به خوبی ثبت کنید ولی تا موضوع فعالیت خوبی جهت شرکت خود در گرجستان نداشته باشید که پولساز باشد؛ حیات شرکت شما در  مخاطره است و اقامت شما از طریق ثبت شرکت در گرجستان که هدف نهایی این ثبت شرکت در گرجستان بوده است؛ تضمین نخواهد شد، بنابراین شما به یک مشاور کسب و کار هم نیاز دارید.

مشکل کار در این است که اغلب مشاورین یا فنی هستند و یا حقوقی که هیچ یک از کار دیگری سر در نمی آورد و از طرفی تا هر دو مشاوره در خصوص شرکت شما انجام نشود، همانطور که گفته شد یک ثبت شرکت اصولی و تمام عیار در گرجستان انجام نشده و به زودی به مشکل برخورد می کنید.

در واقع همین موضوع بود که ما را بر آن داشت که در کنار موسسه حقوقی فرا داد گستر فربد سپاهان که یک موسسه حقوقی و وکالتی جهت انجام امور حقوقی است، شرکت دیگری به نام جهان پیوند آریا را قرار دهیم که تخصصش راه اندازی کسب و کار و طرح های توجیهی می باشد؛ چون درک کرده بودیم که این دو مکمل یکدیگرند.

پس اگر می خواهید ثبت شرکت شما در گرجستان توام با کارشناسی فنی تعیین موضوع کسب و کار شما باشدهم زمان ازموسسه حقوقی فرا داد گستر فربد سپاهان و شرکت جهان پیوند آریا استفاده کنید.

انواع شرکت های قابل ثبت در گرجستان :

قانون کار آفرینی گرجستان لیست جامع چهارگانه ای از شرکت های قابل ثبت در گرجستان به شرح زیر ارائه می دهد:

Stock Company (JSC) Joint

Limited Liability Company (LLC)

General Partnership (GP)

Limited Partnership (LP)

Cooperative (CO)

Individual Enterprise (IE)

آیین نامه های مربوط به کار آفرینی به طور یکسان در مورد شرکتهای خارجی و شرکت های گرجی اعمال می شود؛ بنابراین ملیت های خارجی هم واجد شرایط شخصیت حقوقی شدن بدون هیچ گونه محدودیتی می باشند.

قوانین قابل اعمال به کلیه نهاد های تجاری

متولی ثبت – ثبت شرکت ها بوسیله آژانس ملی ثبت عمومی که بوسیله قوه قضایه اداره می شود انجام می شود ( من بعد ثبت عمومی خوانده می شود ) وقتی یک مرتبه ثبت به درستی انجام شود آژانس عمومی یک خلاصه حقوقی صادر می کند که شامل اطلاعات شناسایی شرکت می باشد. همه مدارکی که قبل از ثبت برای آژانس عمومی ارسال شده است در دسترس عموم قرار دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *