ثبت اختراع در اصفهان مشاوره ☎ ۳۱۳۳۹۴۱-۰۹۱۳

ثبت اختراع در اصفهان  با چه شرایطی امکان پذیر است ؟

قبل از ورود به بحث ثبت اختراع در اصفهان ، مفادی از قانون قانون ثبت اختراعات ، طرحهای صنعتی و علائم تجاری را با هم مرور می کنیم تا وقتی صحبت از اختراع یا ثبت اختراع به میان می آید؛ معنی آن  را به درستی درک کنیم :

ماده ۱ – اختراع نتیجه فکر فرد یا افراد است که برای اولین بار فرآیند یا  فرآورده‌ای خاص را ارائه می‌کند و مشکلی را دریک حرفه‌، فن‌، فناوری‌، صنعت و مانند آنها حل می‌نماید.

‎‎‎ماده ۲ – اختراعی قابل ثبت است که حاوی ابتکار جدید و دارای کاربرد صنعتی باشد. ابتکار جدید عبارت است از آنچه که در فن یا صنعت قبلی وجود نداشته و برای دارنده مهارت عادی در فن مذکور معلوم و آشکار نباشد و از نظر صنعتی‌، اختراعی کاربردی محسوب می‌شود که در رشته‌ای از صنعت قابل ساخت یا استفاده باشد. مراد از صنعت‌، معنای گسترده آن است و شامل مواردی نظیر صنایع‌ دستی‌، کشاورزی‌، ماهیگیری و خدمات نیز می‌شود.

‎‎‎ماده ۳ – گواهینامه اختراع سندی است که اداره مالکیت صنعتی برای حمایت از اختراع صادر می‌کند و دارنده آن می‌تواند از حقوق انحصاری بهره‌مند شود.

ثبت اختراع در اصفهان  با چه شرایطی امکان پذیر است ؟

ثبت اختراع در اصفهان  با چه شرایطی امکان پذیر است ؟

مراحل ثبت اختراع چیست ؟

اگر قصد ثبت اختراع در شهری مانند اصفهان را دارید، بهتر است؛ اول اطمینان پیدا کنید که اختراع شما واقعا با توجه به همه جوانبی که مرکز مالکیت معنوی تعریف کرده اختراع محسوب می شود .

باید دانست که خیلی اوقات یک اختراع هر چند به نظر مخترع آن اختراع آید اما با توجه به ضوابط و قوانین اختراع محسوب نمی شود و پروسه طولانی و زمان بر ثبت اختراع در این صورت برای شما نه تنها سودی ندارد؛ بلکه هزینه بر نیز می باشد.

گاهی اوقات نیز شما تنها یک طرح صنعتی در دست دارید و به اشتباه آن را اختراع به حساب می آورید.

بنابراین مشاوره با موسسه حقوقی سایه پیش از ثبت اختراع در اصفهان حداقل فایده ای که برای شما به همراه دارد؛ این است که در می یابید که اولاً شما اصولاً می بایست یک ثبت اختراع انجام دهید و یا یک ثبت طرح صنعتی و ثانیاً اختراع شما تا چه اندازه دارای قابلیت دفاع و پذیرش از سوی اداره ثبت اختراع می باشد.  

جستجوی اختراعات ثبت شده :

پیش از هر اقدامی در خصوص ثبت اختراع لازم است؛ در مورد پیشینه ی آن جستجو کنید. جستجوی اختراعات ملی در سامانه مالکیت معنوی که زیر مجموعه سازمان ثبت اسناد و املاک است انجام می شود.

 مدارک لازم جهت ثبت اختراع

الف- مدارک هویتی مالک و یا مالکین اختراع

ب-ثبت اظهارنامه اختراع

ج- تهیه ضمائم شامل :  توصیف اختراع، خلاصه توصیف اختراع، ادعانامه، و نقشه های فنی اختراع

 هزینه ثبت اختراع چقدر است ؟

 هزینه ثبت اختراع شامل هزینه های ثبت اظهارنامه اختراع در وب سایت مرکز مالکیت معنوی ، هزینه وکیل ثبت اختراع می شود. برای ثبت اختراع در داخل سامانه شما نیاز ضمائم ثبت اختراع اعم از  توصیف اختراع، خلاصه توصیف اختراع، ادعانامه، و نقشه های فنی اختراع دارید.

فرض بر این است که شما این مدارک را در اختیار دارید. در صورت نداشتن هریک از اینها،  موسسه حقوقی سایه می تواند؛ آنها را برای شما تهیه و تدوین کند.   

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *