مراحل اخذ جواز تاسیس به شرح زیر می باشد:

جهت اخذ جواز تاسیس ابتدا می بایست مدارک لازم جهت اخذ جواز را تهیه کنید. پس آن لازم است که مراحل اخذ جواز تاسیس به ترتیب زیر دنبال شود. 

تولید و ظرفیت خود را به دقت مشخص کنید

ابتدا باید کدهای آیسیک محصول مورد نظر را بیابید. برای اینکار می توانید از سامانه بهین یاب استفاده کنید . سپس بر اساس آن در داخل وب سایت بهین یاب ثبت نام شود.

ارائه درخواست زمین به شرکت شهرک های صنعتی

ارائه درخواست زمین به شرکت شهرک های صنعتی مرحله بعدی می باشد.  شرکت شهرک های صنعتی بر حسب مورد به شما فرصت استقرار در یکی از شهرک های صنعتی را می دهد.

لزوم وجود زمین در شهرک صنعتی مورد نظر شرط واگذاری زمین به شما می باشد. بسیاری از شهرک های صنعتی پس از مدتی زمین قابل واگذاری ندارند. بدیهی است که امکان واگذاری در این شهرک ها وجود ندارد.

استعلام در خصوص بلا مانع بودن اخذ جواز تاسیس 

شرکت شهرک های صنعتی بنا به مورد از ادارات مختلفی در خصوص بلامانع بودن واگذاری زمین به شما استعلام می گیرد. این ادارات شامل سازمان محیط زیست، معاونت غذا و دارو و … می باشند.

اهمیت پیگیری مراحل اخذ جواز تاسیس

اهمیت این موضوع از این جهت می باشد که  جواز تاسیس آینده تولید شما را رقم می زند.عدد و رقم های مندرج بر روی جواز تاسیس تنها یک عدد تنها نیستند. 

برای مثال درج بیش از حد کیلو وات برق مورد نیاز مستلزم پرداخت هزینه های میلیونی جهت خرید انشعاب می باشد.  کسری برق قید شده ممکن فعالیت شما مختل کند. برخی از این عددها به سادگی  قابل جبران نمی باشد.

آخرین مرحله از مراحل اخذ جواز تاسیس  باید به سازمان صنعت، معدن، تجارت مراجعه نمایید.  انجام امور اداری جواز تاسیس توسط وکیل و یا شخص متقاضی به پایان می رسد.

ارتباط با بیرون

وب سایت بهین یاب

 

"نحوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!