منشی زن که در محل کار مشغول به انتخاب یکی از زونکن های بر روی هم چیده شده در بایگانی می باشد.

صدور جواز تاسیس و دریافت جواز تاسیس

صدور جواز تاسیس تا دریافت جواز تاسیس در یک نگاه

اخذ جواز تاسیس در هر شهری مثل اصفهان مقدمه راه اندازی و احداث یک واحد صنعتی، یک کارخانه و یا یک تولیدی می باشد. جواز تاسیس مجوز احداث یک تولیدی و یا یک کارخانه می باشد.

بدون جواز تاسیس حتی اگر شما تولیدی انجام دهید که به آن به اصطلاح تولید زیر پله ای گفته می شود. این تولید وجاهت قانونی نداشته و بعداً مشکلات عدیده ای منجمله توزیع کالا، اخذ پروانه تولید و اخذ استاندارهای لازم بر سر راه خواهید داشت.

پس بهتر است از ابتدای کار به فکر باشید و با اخذ جواز تاسیس کار خود را محکم کنید لذا بهتر است بگوییم جواز تاسیس در واقع جواز تاسیس کارخانه می باشد.

 

جواز تاسیس در اصفهان از 0 تا 100 تخصص دو دهه ماست

جواز تاسیس در اصفهان یکی از تخصصی ترین فعالیت های ماست. دریافت جواز تاسیس در شروع احداث کارخانه در اصفهان یک امر ضروری است.

صدور جواز تاسیس به یک معنی اجازه احداث کارخانه می باشد. در شهری مانند اصفهان صدور چنین اجازه ای صرفاً توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان انجام می شود.

اگر در زمینه دریافت جواز تاسیس سوالی دارید از ما بپرسید. سوالات حقوقی و سوالات فنی می تواند در این خصوص مطرح گردد.

 

دریافت جواز تاسیس مقدمه احداث کارخانه است

خبر خوب این است که ما شامل تیم تخصصی با ارائه خدمات حقوقی می باشد. همچنین گروه آسا را با هدف ارائه خدمات مهندسی تاسیس نمودیم.

ارائه خدمات مهندسی در آسا از 0 تا 100 احداث یک کارخانه را در بر می گیرد. طبیعی هم هست که گروه آسا مکمل فعالیت ما باشد. به هر رو هدف غایی جواز تاسیس در اصفهان احداث کارخانه در اصفهان است.

اگر هدف شما احداث کارخانه در اصفهان است، لطفا از وب سایت گروه آسا ( https://asa-groups.com ) بازدید فرمائید و خصوصا نوشته ( 0 تا 100 احداث کارخانه در اصفهان را با آسا پیش ببرید ) را با دقت مطالعه کنید. 

مراحل از صدور جواز تاسیس تا دریافت جواز تاسیس از سازمان صنعت، معدن و تجارت

اخذ زمین صنعتی

اخذ زمین صنعتی جهت احداث کارخانه شروع و مقدمه پروسه اخذ جواز تاسیس شما می باشد، البته نگران نباشید لازم نیست که پیش از گرفتن جواز تاسیس زمینی خریداری کنید. کاری که فعلاً باید انجام شود، مراجعه به شرکت شهرک های صنعتی هر استان مانند شرکت شهرک های صنعتی اصفهان و استعلام در خصوص موجود بودن زمین در یکی از مناطق و شهرک های صنعتی می باشد.

شما بعداز اخذ جواز تاسیس می توانید، از طریق انعقاد قرارداد واگذاری زمین با  شرکت شهرک های صنعتی در مورد زمینی که نتیجه استعلام امکان واگذاری آن مثبت بود مبادرت به تهیه زمین و احداث کارخانه خود نمایید.

شرکت شهرک های صنعتی  پیش از دادن هر گونه جوابی در خصوص امکان واگذاری زمین،  در صورت لزوم مثلاً در موارد در خواست  صدور جواز تاسیس در رشته های مرتبط با صنایع غذایی و یا صنایع شیمیایی ، نظر سازمان غذا و دارو و یا محیط زیست را جویا شود.

اگر در اصفهان هستید لازم است به معاونت غذا و دارو اصفهان واقع در خیابان ملاصدرا و یا اداره کل محیط زیست واقع در فلکه لاله مراجعه نمایید.

ثبت نام در وب سایت بهین یاب

وب سایت بهین یاب و یا درگاه اطلاعات و خدمات صنعت، معدن و تجارت، سامانه ای مختص وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.

بهین یاب دارای بخش های گوناگونی منجمله بخش سرمایه گذاری می باشد که كليه اطلاعات مفيد و خدمات مرتبط با حوزه سرمايه گذاري در صنعت، معدن و تجارت اعم از صدور مجوزها، وضعيت پروژه ها و طرح ها، معافيت هاي گمركي و … در اين بخش ارائه گرديده است.

پیش از صدور هر گونه مجوز منجمله جواز تاسیس و یا پروانه بهره برداری واحد تولیدی متقاضی ملزم به ثبت نام و ورود اطلاعات خود در این سایت می باشد. در واقع چناچه قصد گرفتن جواز تاسیس دارید؛ باید در بهین یاب ثبت نام کنید که این کار مستلزم گرفتن نام کاریری و رمز عبور، ورود اطلاعات متقاضی، اطلاعات فنی تولید و  پر کردن همه فرم ها و در واقع صفحات داخلی این سایت می باشد.

در گاه بهین یاب وزات صنعت، معدن و تجارت
در گاه بهین یاب وزات صنعت، معدن و تجارت

دریافت جواز تاسیس چه مزایایی به دنبال دارد؟!

اخذ جواز تاسیس و پرداخت تسهیلات :

یکی از فواید جواز تاسیس و بالتبع آن شروع نمودن به احداث کارخانه مورد نظر تسهیلات و در واقع وام هایی است که می توان در ادامه با پیشرفت فیزیکی طرح از بانکهای عامل دریافت کرد.

در حقیقت تولید کنندگان در راستای ساخت و تکمیل کارخانه خود از دو نوع وام می توانند استفاده کنند : در مرحله ابتدایی که هنوز ساخت سوله ها و سالن های کارخانه در جریان است و ماشین آلات و خطوط تولید خریداری نشده اند، تسهیلات سرمایه ثابت مطرح می باشد که جهت خرید ماشین آلات و تکمیل ساخت و ساز پرداخت می شود .

در مرحله بعدی یعنی پس از تکمیل ساخت کارخانه و اخذ پروانه تولید نوع دیگری از تسهیلات مطرح می شود و آن تسهیلات سرمایه در گردش بوده که برای خرید مواد اولیه، انرژی و حقوق و دستمزد پرداخت می شود.

اخذ جواز تاسیس برای ثبت برند

بسیاری از افراد جواز تاسیس خود را صرفاً جهت ثبت برند و یا علامت تجاری ثبت می کنند در حقیقت ثبت برند بایستی صرفاً در یک موضوع و رشته خاص که طبقه کالا نامیده می شود، ثبت شود و این ثبت در هر طبقه مستلزم داشتن و یا اخذ مجوز شغلی در ارتباط با حرفه ای خاصی است که در آن ثبت برند انجام می شود.

موسسه حقوقی فراداگستر فربد سپاهان با برخورداری از تجارب معتدد ثبت برند در خصوص همکاری با متقاضیان به منظور تامین مدارک مورد نیاز ثبت هم همکاری داشته و منجمله جواز تاسیس را به عنوان پیشنهادی در جهت تامین مجوز شغلی پیشنهاد می نماید.

خوبی جواز تاسیس این است که هزینه دریافت و مدت زمان اخذ آن ( به طور متوسط سه روز کاری ) نسبت به سایر موارد مجوزات سهل الوصول تر بوده و امر ثبت برند شما را تسریع می بخشد.

دستگاههای دولتی از صدور جواز تاسیس تا دریافت جواز تاسیس

سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان

مرجع صدور جواز تاسیس در اصفهان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان واقع در 22 بهمن، مجتمع اداری غدیر می باشد. همچنین از آنجا که اصفهان یکی از قطب های مهم صنعتی کشور می باشد از این رو احداث کارخانه در آن رونق خوبی دارد.

پس از مراحل فوق جهت انجام امور اداری مربوط به صدور جواز تاسیس می بایست به سازمان مراجعه کرده و کارشناسان صدور جواز تاسیس بنا به ثبت نام انجام شده در بهین یاب، نامه موافقت اعطای زمین شرکت شهرک های صنعتی اصفهان و معاونت غذا و داروی اصفهان جواز شما را صادر می کنند.

جواز تاسیس صادر شده پس از انجام عملیات ساخت و ساز سوله ها و نصب ماشین آلات و خطوط تولید به پروانه تولید تبدیل می شود.

شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان

اگر تمایل به احداث کارخانه و تولید در اصفهان دارید لازم است که ایتدا شهرک صنعتی اجرای طرح خود را پیدا کنید. شرکت شهرک های صنعتی اصفهان لیستی از شهرک ها و مناطق صنعتی مجاز تولید را در اختیار شما قرار می دهد که از جمله شهرک های اصلی این استان می توان به شهرک بزرگ اصفهان، شهرک صنعتی رازی و شهرک سگزی و … نام برد که همگی پناسیل احداث کارخانه را در خود دارند.

سوالات متداول از صدور جواز تاسیس و دریافت جواز تاسیس

صدور جواز تاسیس چه شرایطی دارد ؟

صدور جواز تاسیس برای هر فرد ایرانی بالای 18 سال بلا مانع است. کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی با طی مراحل صدور جواز تاسیس می توانند اقدام به دریافت جواز تاسیس نمایند.

آیا صدور جواز تاسیس از مصادیق مشمول مالیات شدن است ؟

خیر صدور جواز تاسیس به تنهایی مستوجب مالیات نمی گردد. مالیات معمولا بر درآمد و عملکرد افراد محاسبه می گردد. هر گاه جواز تاسیس موجب احداث کارخانه گردد موضوع کمی فرق می کند.

آیا کارت پایان خدمت از مدارک مورد نیاز جهت اخذ جواز تاسیس است؟

خیر کارت پایان خدمت ربطی به جواز تاسیس ندارد. شما حتی در حال مشمول بودن می تواند جهت دریفت جواز تاسیس اقدام نمایید.

آیا برای اخذ جواز تاسیس باید زمین تهیه نمایم؟

خیر اخذ جواز تاسیس نیازی به تهیه زمین ندارد. لیکن پس از اخذ جواز تاسیس برای احداث کارخانه خود باید زمینی متناسب با جواز تاسیس خود در شرکت صنعتی تهیه نمایید.

آیا جواز تاسیس مستلزم طرح توجیهی است ؟

خیر در حال حاضر تهیه طرح توجیهی منجمله مدارک مورد نیاز صدور جواز تاسیس نیست. با اینحال شما برای تاسیس کارخانه خود حتما به طرح توجیهی جامع توسط مشاوران ذی صلاح دارید.

پرسشنامۀ جواز تاسیس چیست ؟

پرسشنامه جواز تاسیس خلاصه ای از طرح تولید شما می شود. شما با پر کردن این فرم خلاصه ای از نوع تولید، ظرفیت، نیروی انسانی، مساحت زمین، مساحت سوله ، انبار، نگهبانی، ماشین آلات مورد نیاز، مواد اولیه خود را به کارشناس صنایع اعلام می کنید.

مدت زمان اعتبار جواز تاسیس چقدر است ؟

جواز تاسیس معمولا اعتباری یک ساله دارد. البته شما می توانید با مراجعه به سازمان صنعت، معدن و تجارت آن را تمدید نماید. نکته مهم این است که زمین شهرک مورد نظر در جواز تاسیس معمولاً به مدت یک ماه برای شما رزرو می گردد. بنابراین اگر پس مدت فوق اقدام به تهیه زمین ننمایید احتملاً زمین مورد نظر شما به دیگری واگذار می گردد.

بنابراین اگر با هدف تهیه زمین خاصی در شهرک مورد نظر خود جواز تاسیس دریافت نموده اید این موضوع را در نظر داشته باشید. حتی با طولانی شدن زمان ممکن است در شهرک مورد نظر شما کلا زمین قابل واگذاری نباشد.

آیا می توانم پس از دریافت جواز تاسیس زمین نخرم ؟

بلی شما می توانید پس از دریافت جواز تاسیس زمینی نخرید. واگذاری زمین به شما مشروط به عقد قرارداد با شرکت شهرک های صنعتی می باشد.

با اینحال توجه بفرمایید که جوازتاسیس شما پس از مدتی منقضی می گردد. در اینصورت شما به نقطه شروع بازگشت می نماید.

پس از صدور جواز تاسیس چه مدت برای احداث کارخانه خود مهلت دارم ؟

معمولا از 12 تا 24 ماه برای احداث کارخانه خود مهلت دارید. این مهلت البته قابل تمدید می باشد. همواره موارد ساخت و ساز کارخانه باید زیر نظر شرکت شهرک های صنعتی و سازمان نظام مهندسی انجام گیرد.

پس از صدور جواز تاسیس آیا نیاز به اخذ پروانه بهره برداری هم می باشد ؟

پاسخ مثبت می باشد. شما نهایتا باید پروانه بهره برداری بگیرید. در واقع جواز تاسیس شما در طی یک یا چند سال توام با احداث کارخانه به پروانه بهره برداری تبدیل می شود.

صدور جواز تاسیس در کلیه شهرهای ایران

به عنوان یک اصفهانی و با توجه به مرکزیت موسسه حقوقی سایه آسای یاسان هستی کانون توجه من جواز تاسیس در اصفهان بود. شکی نیست که اصفهان یک گزینه خود برای تولید است.

صنعتگران اصفهانی در ایران شهره خاص و عام هستند. نزدیکی به کارخانجات بزرگی همچون مجتمع فولاد اصفهان، ذوب آهن، پتروشمی اصفهان … کمک شایانی در تامین مواد اولیه می کند.

فعالیت موسسه ما لیکن در سراسر ایران فراگیر است. امروز موسسه حقوقی سایه آسای یاسان هستی در همه ایران نماینده دارد. فرقی ندارد که شما در اصفهان، تهران، کرج، شهرکرد، یاسوج، سمنان، مشهد، شیراز و یا بندرعباس باشید.

همکاران ما در کلیه شهرها به مجرد تقاضا اقدامات لازم را برای شما انجام می دهند. متقاضیان بسیاری جهت جواز تاسیس در تهران، جواز تاسیس در کرج، جواز تاسیس در شهرکرد، جواز تاسیس در یاسوج با ما تماس می گیرند.

دلیل رویکرد متقاضیان به ما در زمینه جواز تاسیس تخصصی بودن این امر می باشد. دفاتر حقوقی ده ها کار انجام می دهند و حالا اخذ جواز تاسیس را هم به عنوان یکی از فعالیت های خود انجام می دهند.

این در حالی است که ما به صورت تخصصی به جواز تاسیس پرداخته ایم. جواز تاسیس  یکی از ده کار ما نیست اصلی ترین کار ماست.

این نوشته ها را هم بخوانید :

تفاوت جواز تاسیس و پروانه بهره برداری

مراحل اخذ جواز تاسیس چیست

معرفی سامانه بهین یاب و کارکردهای آن

جواز تاسیس کارگاه تولیدی چیست

چگونه جواز تاسیس برای ثبت برند اخذ نمایم

لینک های مفید مربوط به این نوشته :

سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان

خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان

شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان

سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

معاونت غذا و دارو-دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

بهین یاب

مطالب مشابه...

مطالب محبوب

6 دیدگاه

 1. سلام.وبسایت خیلی خوب و جامعی دارید.ممنون
  ما در زمینه درب های ضد سرقت و ضد حریق
  فعالیت می کنیم.خوشحال میشوم از وبسایت ما دیدن کنید

 2. اقا خیلی وبسایتتون عالیه

 3. سلام،خسته نباشید،جهت تمدید جواز تاسیس توضیحاتی ندادید،یا باید به صفحه ای دیگر مراجعه کنم؟

 4. تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید.

 5. اقا لینک مطلبو من پیدا نکردم.میشه راهنماییم کنید؟

 6. perfect

  thank you for a very good article

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!