واگذاری زمین در شهرک های صنعتی اصفهان

اگر به دنبال تهیه خرید و یا زمین صنعتی می باشید، ما می توانیم مواردی را در این زمینه به شما معرفی کنیم که صاحب زمین به دلیل عدم توانایی در تکمیل ساخت و ساز و تاسیس کارخانه خود مایل به واگذاری زمین خود به قیمت و با شرایط بسیار مطلوبی می باشد. 

باید بدانید که مرجع تهیه این قسم زمین های صنعتی در هر استان شرکت شهرک های صنعتی همان استان مثلاً در اصفهان، شرکت شهرک های صنعتی اصفهان می باشد.
در واقع باید بدانید که اگر زمین صنعتی خود را از جایی در خارج محدوده شهرک صنعتی و حیطه شرکت شهرک های صنعتی استان بخرید برای ادامه کار خود در آن زمین اعم از اخذ مجوز ساخت، اخذ پایان ساخت و نهایتا پروانه بهره برداری دچار مشکل می شوید چرا که طبق قانون، وزارت صنعت، معدن و تجارت تنها در زمین های مربوط به شرکت شهرک های صنعتی می تواند جواز تاسیس و به تبع آن پروانه بهره برداری صادر کند.

خرید زمین از شرکت شهرک های صنعتی و یا واگذاری حق انتفاع ؟

شرکت شهرک های صنعتی استان مثلاً اصفهان در موقع مراجعه و به و با ارائه مدارک تخصیص زمین در مناطق صنعتی، منجمله جواز تاسیس طی یک دفترچه قرارداد، حقوق مربوط به پلاک زمینی واقع در شهرک صنعتی را به شما واگذاری می کند و این به لحاظ حقوقی معادل خرید آن زمین است که پس از ساخت و ساز های قانونی در زمین مزبور و اخذ پایان ساخت در واقع مالکیت زمین و ساختمانهای واقع در آن مربوط به شما می شود.

الف-مزایای استقرار در شهرک های صنعتی

باید دانست که تهیه زمین از شرکت شهرک های صنعتی علاوه بر قانونی بودن و بلا مانع بودن در هنگام احداث واحد تولیدی,صنعتی و یا کارخانه در آن دارای مزایایی منجمله تسهیلات ویژه دولتی جهت خرید این زمین های صنعتی به صورت 30 درصد نقد و الباقی قسط و … می باشد.

ب-مراحل واگذاری زمین در شرکت شهرک های صنعتی

1-رجوع به شرکت شهرکهای صنعتی استان مثلا اصفهان و دریافت اطلاعات مربوط به شهرکهای صنعتی استان
2- ارائه جواز تاسیس که قبلا از وزارت صنایع و معادن و یا یکی از سازمانهای ذیربط اخذ کرده اید و همچنین ارائه کپی شناسنامه و کپی کارت پایان خدمت برای اشخاص حقیقی و برای اشخاص حقوقی، کپی اساسنامه شرکت، آگهی تاسیس شرکت، آگهی ثبت شرکت و کپی شناسنامه اعضای هئیت مدیره شرکت
3-تکمیل فرم درخواست زمین توسط وکیل
4-بررسی استقرار و مسائل زیست محیطی (توسط شرکت شهرکهای صنعتی استان اصفهان )
5- انتخاب شهرک صنعتی و بلوک
6-عقد قرارداد حق انتفاع از تاسیسات شهرک صنعتی
7- ارائه زمین توسط شرکت شهرک ها به مجری طرح یا نماینده ایشان

مراحل پس از خرید زمین صنعتی در اصفهان

8-تهیه و ارائه نقشه های ساختمانی توسط مجری طرح به شرکت شهرکهای صنعتی استان
9-اخذ و دریافت پروانه ساختمان از شرکت شهرکهای صنعتی استان
10- شروع عملیات اجرائی ساخت و ساز واحد صنعتی
11- اخذ پایان کار (بصورت رایگان) از شرکت شهرکهای صنعتی استان

3 نظرات

  1. سلام نیازمندزمین به صورت واگذاری یااجاره ای برای احداث نیروگاه خورشیدی هستم لطفا راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!