Table of Contents

ثبت شرکت در اصفهان با کمترین هزینه و در کوتاهترین زمان ممکن شد !

ثبت شرکت در اصفهان معمولاً مقدمۀ دوران بلوغ در کسب و کار است. این تصمیم مهم در زندگی  را احتمالاً با خداحافظی با دنیای کارمندی شروع کرده اید.  به شما تبریک می گویم ! راه اندازی یک کسب و کار مستقل دنیای جذابی را پیش روی شما قرار خواهد داد.

مفتخریم که میزبان شما در تخصصی ترین مرکز ثبت شرکت در ایران باشیم. ما پایه گذار ثبت شرکت ارزان در کشور بوده ایم. معتقدیم که راه اندازی کسب و کار به آسانی ثبت شرکت می باشد. 

در واقع ثبت شرکت  و اقدامات بعدی رویای رئیس خود شدن را برای شما  محقق می سازد. شرکت شما می تواند در آینده آن قدر رشد نماید که  ساختمان بزرگی را به خود اختصاص دهد و پرسنل متعددی را بکار گیرد.

ثبت شرکت در اصفهان فوری، با کمترین هزینه
ثبت شرکت در اصفهان فوری، با کمترین هزینه

 

گفته می شود که اصفهانی ها ذاتاً در  اقتصاد سررشته دارند.  این سخن کم و بیش درست است. در اصفهان تعداد کسب و کارهای موفق کم نیست.

در کنار اینها شیوه شراکتی کسب و کار و از طریق تاسیس شرکت ممکن می باشد. البته در شروع ثبت شرکت و بر روی کاغذ شاید شرکت به خودی خود چیز زیادی را بیان نکند لیکن مبین استراتژی آینده شخص کارآفرین می باشد.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در اصفهان

 • مدارک لازم جهت ثبت شرکت در اصفهان تصویر مدارک هویتی کلیه اعضای شرکت می باشد. اطلاعات هویتی اعضاء باید به همراه شماره شناسنامه، کدپستی، شماره همراه باشد.
 • ارائه اصل مجوز در صورتی که اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری ثبت شرکت را منوط به آن بداند.
 • اساسنامه، اظهارنامه، تقاضانامه، صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و صورتجلسه هیات مدیره از هر کدام بنا به نوع موسسه دو نسخه که به امضای کلیه اعضای شرکت رسیده باشد.
 • گواهی عدم سوء پیشینه هر یک از افراد در صورت نیاز
مدارک لازم جهت ثبت شرکت در اصفهان مشاوره تلفنی رایگان با رزرو وقت
مدارک لازم جهت ثبت شرکت در اصفهان مشاوره تلفنی رایگان با رزرو وقت

ثبت شرکت دانش بنیان در اصفهان:

شرکت های دانش بنیان شرکت گاهی به منظور هم افزایی علم و ثروت ، توسعه اقتصاد دانش محور ، تحقق اهداف علمی و اقتصادی تاسیس می شود.  شرکت دانش بنیان بعضاً شامل گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری هستند.

هدف این شرکت ها می تواند تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه شامل طراحی و تولید کالا باشد.  خدمات در حوزه فناوری های برتر و با ارزش افزوده فراوان به ویژه در تولید نرم افزارها نیز در این نوع شرکت ها جایگاه ویژه دارد. ثبت شرکت دانش بنیان باعث مزایای بسیاری منجمله برخورداری کمک و تسهیلات دولتی می شود .

ثبت نام اینترنتی در سامانه ثبت شرکت ها چگونه انجام می شود ؟!

ثبت شرکت تنها انجام یکسری فرایند اینترنتی و اداری نمی باشد.

در اینجا قصد دارم به صورت گام به گام ثبت نام اینترنتی در سامانه ثبت شرکت ها را برای همشهریان اصفهانی خود توضیح بدهم. دانستن نحوه ثبت نام اینترنتی در سایت مذکور به منزله این نیست که ثبت شرکت به همین جا ختم می گردد.

ثبت شرکت تنها انجام یکسری فرایند اینترنتی و اداری نمی باشد. با ثبت شرکت در واقع شما موظف قبول مسئولیت های ناشی از آن می باشد. در کنار مسئولیت ها شما باید از حقوق خود در شرکت به خوبی آگاهی یابید.

بنابراین با فرض لزوم استفاده از اشخاص صاحب صلاحیت در ثبت شرکت به آموزش مواردی از آن می پردازم. این آموزشات تنها در کنار مشاوره تخصصی ثبت شرکت می تواند کارساز باشد.

در ابتدا و پیش از ورود به گام های اصلی شما باید وارد منوی تاسیس شخصیت حقوقی ورود پیدا کنید. با کلیک بر روی عبارت پذیرش تاسیس شخصیت حقوقی یک منوی کرکره ای زیر آن باز می گردد.

شما باید یکی از گزینه های کرکره را انتخاب نمایید. این گزینه ها شامل شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی خاص، شرکت تضامنی، شرکت نسبی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیر سهامی، شرکت سهامی عام، شرکت تعاونی، موسسه غیر تجاری و غیره می باشد. 

گام اول – اطلاعات عمومی شرکت

اطلاعات عمومی شرکت- اولین گام اطلاعات عمومی شرکت می باشد. در اینجا شما می بایست نخست استان واحد ثبتی و شهرستان وحد ثبتی را انتخاب کنید که تبعا استان و شهرستان اصفهان می باشد. 

مدت فعالیت شرکت به طور معمول نامحدود می باشد. آیتم نوع تقویم سال مالی بر روی شمسی تنظیم و شروع سال مالی بر روی 1/1 تنظیم می گردد. 

نوع مالکیت شرکت را خصوصی، وضعیت شعبه و نیاز به اخذ مجوز را را بر حسب مورد  انتخاب نمایید. در انتخاب خوشه و گروه می توانید از گزینه سایر استفاده کنید.

در انتهای این گام شماره تلفن خود را به همراه کد شهر درج کنید و یک کد پستی معتبر در باکس مرتبط درج نمایید. توجه بفرمایید کد پستی باید با شهرستان واحد ثبتی مطابقت داشته باشد. 

برای مثال در ثبت شرکت در اصفهان کد پستی وارد شده الزاماً باید متعلق به شهرستان اصفهان باشد. نکته قابل توجه دیگر این است که نشانی شما به صورت اتوماتیک از طریق کدپستی از اداره پست فراخوانی و در باکس نشانی می نشیند.

نشانی قانونی شرکت شما آدرسی است که در باکس بالا می نشیند. در صورت رویت هرگونه مغایرت اصلاح خود را از طریق لینک ایجاد شده در سامانه کد پستی به نشانی gavahi.post.ir  اصلاح نمایید.

اگر هدف شما راه اندازی یک کسب و کار جدی در اصفهان  باشد، ناگزیر از تاسیس شرکت هستید. بالشخصه کمتر بنگاه اقتصادی بزرگی را می شناسم که به صورت شخصی داره شود.
اگر هدف شما راه اندازی یک کسب و کار جدی در اصفهان  باشد، ناگزیر از تاسیس شرکت هستید. بالشخصه کمتر بنگاه اقتصادی بزرگی را می شناسم که به صورت شخصی داره شود.

موضوع شرکت موضوع فعالیت صاحبان کسب و کار را مشخص می کند. مرکز اصلی شرکت محل انجام تمامی یا بخشی از فعالیت شرکت می باشد.

اسامی شرکاء  در بخش دارندگان سهم الشرکه و یا سهامداران شرکت گنجانده می شود.  پس در واقع ثبت شرکت نقشه راه  قانونی فعالیت  مالکان شرکت در آینده است.

توسط گروه آسا  ثبت شرکت در اصفهان با کمترین هزینه و در کوتاهترین زمان انجام می شود. اگر هدف شما راه اندازی یک کسب و کار جدی در اصفهان  باشد، ناگزیر از تاسیس شرکت هستید. بالشخصه کمتر بنگاه اقتصادی بزرگی را می شناسم که به صورت شخصی داره شود.

انواع شرکت قابل ثبت در اصفهان :

در قانون تجارت شرکتها به اقسام گوناگونی تقسیم شده اند.  شرکت سهامی ( عام و خاص)،  شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی، شرکت تعاونی ، شرکت نسبی ، شرکت مختلط سهامی و غیر سهامی و موسسات غیرتجاری از این جمله می باشند.

انواع ثبت شرکت در اصفهان کدامند؟!
انواع ثبت شرکت در اصفهان کدامند؟!

ثبت شرکت سهامی‌ خاص

شرکت سهامی شرکتی است که سرمایه آن به سهام تقسیم شده‌ و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آنها است‌. شرکت سهامی به دو نوع تقسیم می‌شود:

نوع اول‌: شرکتهایی که مؤسسین آنها قسمتی از سرمایه شرکت را ازطریق فروش سهام به مردم تأمین می‌کنند. این‌گونه شرکتها شرکت‌ سهامی عام نامیده می‌شوند.

نوع دوم‌: شرکتهایی که تمام سرمایه آنها در موقع تأسیس منحصراً توسط مؤسسین تأمین گردیده است‌. این‌ گونه شرکتها شرکت سهامی‌ خاص نامیده می‌شوند.

ثبت شرکت در اصفهان ممکن است به صورت ثبت شرکت سهامی خاص و یا ثبت شرکت با مسئولیت محدود انجام گردد.
ثبت شرکت در اصفهان ممکن است به صورت ثبت شرکت سهامی خاص و یا ثبت شرکت با مسئولیت محدود انجام گردد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چندنفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هر یک از شرکاء بدون این‌ که‌ سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد؛ فقط تا میزان‌ سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است‌.

ثبت شرکت تضامنی‌

شرکت تضامنی شرکتی است که در تحت اسم مخصوص‌ برای امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسؤولیت تضامنی تشکیل‌می‌شود. اگر دارایی شرکت برای تأدیه تمام قروض کافی نباشد هریک از شرکاء مسئول پرداخت تمام قروض شرکت است‌. هر قراری که بین شرکاء برخلاف این ترتیب داده شده باشد در مقابل‌اشخاص ثالث کان لم یکن خواهد بود.

ثبت شرکت مختلط غیرسهامی‌

شرکت مختلط غیرسهامی شرکتی است که برای امورتجارتی در تحت اسم مخصوصی بین یک یا چند نفر شریک ضامن‌ و یک یا چند نفر شریک با مسئولیت محدود بدون انتشار سهام‌ تشکیل می‌شود. شریک ضامن مسئول کلیه قروضی است که‌ ممکن است علاوه بر دارایی شرکت پیدا شود.

شریک با مسئولیت محدود کسی است که مسئولیت او فقط تا میزان سرمایه‌ای است که ‌در شرکت گذارده و یا بایستی بگذارد. در اسم شرکت باید عبارت‌ ( شرکت مختلط‌ ) و لااقل اسم یکی از شرکای ضامن قید شود.

ثبت شرکت مختلط سهامی‌

شرکت مختلط سهامی شرکتی است که در تحت اسم‌ مخصوصی بین یک عده شرکای سهامی و یک یا چند نفر شریک‌ ضامن تشکیل می‌شود.

شرکای سهامی کسانی هستند که سرمایه آنها به‌صورت سهام یا قطعات سهام متساوی القیمه درآمده و مسؤولیت آنها تا میزان همان‌سرمایه‌ای است که در شرکت دارند.

شریک ضامن کسی است که سرمایه او به‌صورت سهام درنیامده است. اومسئول کلیه قروضی است که ممکن است علاوه بر دارایی شرکت ‌پیدا شود. در صورت تعدد شریک ضامن مسئولیت آنها در مقابل‌ طلبکاران و روابط آنها با یکدیگر تابع مقررات شرکت تضامنی‌خواهد بود.

ثبت شرکت نسبی‌

شرکت نسبی شرکتی است که برای امور تجارتی در تحت‌ اسم مخصوص بین دو یا چند نفر تشکیلمی شود.  مسئولیت هر یک از شرکاء به نسبت سرمایه‌ای است که در شرکت گذاشته است.

ثبت موسسه

ثبت موسسه در اصفهان بسیار موضوع مهمی است.  بسیار دیده شده افرادی بنا بر نوع کار خود نیاز به ثبت موسسه داشته و به اشتباه شرکت ثبت کرده اند . ماده 584 قانون تجارت می گوید تشکیلات و موسساتی که برای مقاصد غیر تجاری تاسیس شده یا بشوند از تاریخ ثبت در دفتر ثبت مخصوصی که وزارت عدلیه معین خواهد کرد شخصیت حقوقی پیدا می کند.

قابل توجه است که موسسات برای منظور های غیر تجاری تشکیل می شود، چه هدف موسسان آن انتفاع باشد و یا نباشد. لذا اگر مقصود شما از امور علمی ادبی و یا خیریه است باید موسسه ثبت کنید.

برای ثبت موسسه حقوقی، ثبت موسسه فرهنگی، ثبت موسسه آموزش عالی،  ثبت موسسه علمی کاربردی، ثبت موسسه پژوهشی، ثبت موسسه غیر انتفاعی، ثبت موسسه آموزشی و بالاخره ثبت موسسه  تشریفاتی در اصفهان همین الان با ما تماس بگیرید.

می گویند اصفهانی ها ذاتاً سررشته در اقتصاد دارند.  این سخن کم و بیش درست است. در نسل قدیم مردم اصفهان کسب و کارهای موفق کم نبوده است.
می گویند اصفهانی ها ذاتاً سررشته در اقتصاد دارند.  این سخن کم و بیش درست است. در نسل قدیم مردم اصفهان کسب و کارهای موفق کم نبوده است.

شرکت سهامی خاص ثبت کنم یا مسئولیت محدود ؟

شرکت سهامی خاص ثبت کنم یا مسئولیت محدود ؟ ! یکی از سوالاتی که به کرات از سوی اصفهانی های عزیز در دفتر ما مطرح می شود !

باید دانست که ثبت شرکت مسئولیت محدود شیوه جمع و جور و سهل تر ثبت شرکت می باشد. ثبت شرکت سهامی خاص را لیکن شاید بتوان یکی از متداول ترین شیوه های ثبت شرکت در اصفهان دانست.

ثبت شرکت سهامی خاص اندکی پیچیده تر از ثبت شرکت مسئولیت محدود می باشد.  در این نوع ثبت شما به غیر سه نفر موسس، حداقل به یک یا دو نفر  بازرس نیاز دارید.

ثبت انواع شرکت در اصفهان ( با توجه به موضوع شرکت )

ثبت شرکت در اصفهان با مشخص شدن سهامداران و شرکاء شروع شده و با تعیین موضوع شرکت ادامه می یابد. در تعیین موضوع شرکت باید دقت کرد که ثبت شرکت با برخی از موضوعات منوط به اخذ مجوز می باشد.  اخذ این مجوزات بعضاً کار ساده ای نمی باشد. برای کوتاه کردن مدت زمان ثبت شرکت بهتر است از فرایند اخذ مجوز اجتناب شود.

انواع شرکت بازرگانی، شرکت تولیدی، شرکت صنعتی،  شرکت خدماتی، شرکت حمل و نقل، شرکت نگهبانی، شرکت گردشگری، شرکت ساختمانی، شرکت عمرانی، شرکت معماری و غیره قابل ثبت می باشد.

ثبت شرکت در اصفهان با موضوع فعالیت های متفاوتی می تواند انجام شود.
ثبت شرکت در اصفهان با موضوع فعالیت های متفاوتی می تواند انجام شود.

ثبت شرکت های تولیدی در اصفهان :

ثبت شرکت تولیدی در اصفهان با هدف تولید صورت می پذیرد. اخذ جواز تاسیس و پروانه بهره برداری طبق قانون جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت مکمل آن می باشد.

برای اخذ و صدور جواز تاسیس در اصفهان به نام شرکت، در موقع ثبت شرکت تولیدی در نظر داشته باشید که موضوع اساسنامه شما حتما باید کلمه تولید و آن تولید در زمینه خاص که قرار است جواز تاسیس و پروانه شما در آن زمینه صادر گردد قید شده باشد.

ثبت شرکت های تولیدی در اصفهان با هدف تولید صورت می پذیرد.
ثبت شرکت های تولیدی در اصفهان با هدف تولید صورت می پذیرد.

ثبت شرکت پیمانکاری و خدماتی در اصفهان

پس از ثبت شرکت پیمانکاری در اصفهان می توانید جهت اخذ رتبه و گرید پیمانکاری در اصفهان اقدام نمایید.

 تعیین نام شرکت

شهر اصفهان  یکی از مراکز مهم اقتصادی کشور می باشد.  فعالان تولید، پیمانکاری، مشاوره و خدمات بسیاری در این شهر مشغول به کار هستند. به همین جهت مقوله ثبت شرکت  در این شهر حائز اهمیت می باشد.

شروع یک کسب و کار جدید و یا کار آفرینی معمولاً با یک ثبت شرکت شروع می شود.  از محاسن ثبت شرکت برای شما گفتم.  یکی از موارد این بود که نامی ثبت شده و قانونی به کسب و کار شما می دهد.

البته ثبت صرف یک نام از طریق ثبت برند در اصفهان هم امکان پذیر می باشد. لیکن مدت زمان و هزینه ثبت برند معمولاً بیشتر می باشد.  فایده مهم ثبت شرکت مشخص شدن قانونی سهم شرکاء و حدود و اختیارات آنها می باشد.

اگر در تعیین نام شرکت خود مشکل دارید با گروه آسا تماس بگیرید.  نام پیشنهادی شما جهت ثبت شرکت در اصفهان می تواند؛ متضمن کلماتی مانند سپاهان، جی … باشد. این کلمات اصفهانی بودن شرکت ثبت شده را نشان می دهند می گنجانند .

مراحل ثبت شرکت در اصفهان

در حال حاضر ثبت شرکت در اصفهان با مراجعه به به سامانه ثبت شرکت ها و ثبت نام در این سایت انجام می شود.  مراحل بعدی پست مدارک و نهایتاً مراجعه حضوری به اداره  می باشد.

البته توضیح بالا بسیار اجمالی می باشد. در عمل لیکن ثبت نام در داخل این سایت نیازمند دانستن جزئیات حقوقی بسیاری است.  چنانچه مراحل را اشتباه طی کنید، ثبت نام ایراد رفع نقص می خورد.  در اینصورت کلیه مدارک توسط کارشناس ثبت به شما بازگشت داده می شود.   اصلاح ثبت تاسیس زمان بر و مستلزم هزینه پست مجدد است.

راهنمای ثبت شرکت در اصفهان

قبلاً  برای ثبت یک شرکت در اصفهان سیستمی سنتی وجود داشت. به این شکل که می بایست به اداره ثبت شرکت ها در اصفهان مراجعه می کردی و مراحل کار را از آنجا پیگیر می شدی.

بعدها  برای سهولت در کار متقاضیان ثبت شرکت، فرایند اینترنتی شد. روند ثبت شرکت اینترنتی ساده تر از قبل نیست. پیچیدگی فرایند برای متقاضی ثبت شرکت افزوده تر هم شده است.

گام های ثبت نام بدون وجود هیچ گونه توضیحی، متقاضی را سر درگم می کند. در سیستم سنتی کارشناسان ثبت برای راهنمائی گرفتن در کنار شما می بودند. در شیوه نوین نقش کارشناسان اداره تنها ممیزی ثبت نام شما می باشد.

شما با  ثبت شرکت اسنادی حقوقی را امضاء می کنید. امضای هر سند حقوقی برای شما  تعهدات آفرین می باشد. عاقلانه این است که این کار را با همکاری یک موسسه کار بلد  انجام دهید.

ثبت نام در سامانه ثبت شرکت ها

گام های موجود در سایت اداره ثبت شرکت به شرح زیر می باشد. شما در هر یک از این گام ها می بایست، اطلاعات مختلفی از خود و یا دیگر شرکاء را وارد بنمایید.

اطلاعات متقاضی، نام و اطلاعات شخص حقوقی، موضوع فعالیت، اطلاعات مرکز اصلی، سرمایه شخص حقوقی، اشخاص، سهام / سرمایه اشخاص، سمت اشخاص، ارتباط بین اشخاص، شعب، سمت ها در شعب، روزنامه، اظهارنامه / تقاضانامه، اساسنامه، شرکتنامه، مدارک.

نادرست پرکردن این فرم ها منجر به رد درخواست ثبت شما می شود. البته گاهی در ظاهر ثبت نام شما درست به نظر می آید. خطر اصلی ایرادات ماهوی درهنگام ثبت شرکت می باشد که مانع از احقاق حق شما می شود.

پست کردن مدارک امضاء شده به اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری اصفهان

در گام بعدی شما باید از کلیه اوراق چاپ نمایید و به امضای کلیه سهامداران برسانید. توجه کنید که از هر یک از اوراق شرکت باید دو نسخه تهیه شود. مدارک آماده شده از طریق باجه های منتخب به آدرس اداره پست می گردد. 

مراجعه حضوری به اداره ثبت شرکت ها

چناچه  مدارک شما مورد تایید باشد، از شما خواسته می شود که به اداره مراجعه نمایید. پس از مراجعت به اداره  با امضای دفاتر ثبت شرکت ها مدارک خود را تحویل می گیرید.

درج آگهی ثبت در روزنامه

برای تکمیل فرایند ثبت شما قانونا بایستی اقدام به درج آگهی تاسیس خود در روزنامه رسمی و کثیر الانتشار بنمائید. ثبت آگهی شرکت در روزنامه رسمی را از اینجا بخوانید.

تهیه دفاتر قانونی

پلمپ دفاتر قانونی یکی دیگر از حلقه های تکمیل تبدیل شدن به شخصیت حقوقی می باشد. تهیه دفتر روزنامه و کل موضوع ماده 11 و 12 قانون تجارت می باشد. به منظورمنوی  پذیرش اظهارنامه پلمپ دفاتر قانونی اقدام نمائید.

هزینه ثبت شرکت در اصفهان

به تحقیق می گوییم که ثبت شرکت را ارزان تر از همه جای اصفهان ارائه می نمائیم. پایین بودن هزینه ثبت شرکت از سوی ما زمانی قابل توجه می شود که آن را نسبت به خدمات ارائه شده در این زمینه مقایسه کنید. خدمات ما در زمینه ثبت شرکت شامل یک جلسه رایگان مشاوره در زمینه موارد قانونی شرکت ها و تعیین نام می باشد.

از سوی دیگر هزینه ثبت شرکت در اصفهان معمولاً شامل سه بخشِ هزینه های پست مدارک شرکت، واریزی به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری اصفهان و هزینه وکیل ثبت شرکت می باشد .

اصفهانی های عزیز برای اطلاع از جزئیات هزینه ثبت شرکت با ما تماس بگیرند. توجه بفرمایید که محل دفتر بسیاری از مدعیان ثبت شرکت در اصفهان  در تهران و یا کرج می باشد. در اینصورت به منطقی بودن سپردن ثبت شرکت به دفتری در خارج از استان اصفهان خوب فکر بکنید.

این گونه دفتر های ثبت شرکت به هیچ عنوان، مناسب اشخاص مقیم اصفهان نمی باشد.  فکر می کنم،  دلیل این امر به حد کافی روشن باشد.

دفاتر ثبت شرکت در اصفهان :

نه تنها در اصفهان بلکه طبق قانون ایران تنها وکیل دادگستری و یا موسسه حقوقی مجاز به ثبت شرکت هستند.  اگر عبارت ثبت شرکت در اصفهان را در گوگل سرچ کرده باشید؛ شاید متعجب شده باشید. گاهی گزینه پیشنهادی دفاتری در تهران و یا کرج می باشد !

فرایند ثبت شرکت در شهر اصفهان نیاز به ارتباط تناتنگ با موکل دارد. به نظر شما آیا انتخاب وکیل ثبت شرکت در اصفهان شهری غیر از اصفهان منطقی است !

به نظر شما آیا انتخاب وکیل ثبت شرکت در شهری دیگر غیر از اصفهان منطقی است ؟!

وکیل ثبت شرکت در اصفهان

طبق قانون ایران فقط وکیل پایه یک دادگستری و موسسه حقوقی  مجاز به ثبت شرکت در اصفهان می باشند. موسسه حقوقی دارای شرکاء وکیل باشند. دیگران مجاز به ثبت شرکت نیستند.

قبل از برون سپاری ثبت شرکت خود در خصوص قانونی بودن شخص و مجاز بودن وی خاطر جمع شوید . ثبت شرکت نکات ظریف بسیاری دارد.

تذکر : تاکید می شود که تنها موسسه حقوقی  قانونی  دارای سهامداران وکیل با پروانه مجاز وکالت باشند. ارائه خدمات حقوقی منجمله ثبت شرکت تنها در حیطه اختیارات ایشان می باشد.

"<yoastmark

ثبت شرکت در شهر ستان های اصفهان :

ثبت شرکت در اردستان

ثبت شرکت در خوانسار

ثبت شرکت در فریدون شهر

ثبت شرکت در نطنز

ثبت شرکت در سمیرم

ثبت شرکت در خمینی شهر

ثبت شرکت در نائین

ثبت شرکت در نجف آباد

ثبت شرکت در فلاورجان

ثبت شرکت در گلپایگان

ثبت شرکت در شهررضا

ثبت شرکت در شاهین شهر

استعلام ثبت شرکت در اصفهان

شما ممکن است به دلایل مختلف نیاز به استعلام ثبت شرکت در اصفهان پیدا کنید که در زیر دلایل آن را به طور مشروح عنوان می کنم.

در شروع یک کار تجاری و یا عقد قرارداد با یک شخصیت حقوقی

امروزه دیگر افراد کمتر زیر بار عقد قرارداد با اشخاص حقیقی می روند.  در گزینش طرف های تجاری شرکت ها  الویت دارند. هر شخصی که در امور کسب و کار سررشته دارد می داند که اولین اصل معامله و روابط کاری  شناخت طرف مقابل می باشد.

بازار امروز دیگر بر اصل بر اعتماد کردن نیست. در دنیای اطلاعات دانستگی از چند و چون طرف مقابل ما تعامل کاری آینده را بنا می سازد.  اطلاعات یک شرکت که طرف معاملات تجاری با شما قرار گیرند؛ باید بر شما معلوم باشد.

اصلا فلسفه ثبت شرکت هم همین روشن بودن و شفاف سازی ها می باشد. شرکای یک شرکت بعید است دوستدار آن باشند که آدرس خانه و منزل خود را به طرف های تجاری خود بدهند. مرکز اصلی ثبت شرکت آنها لیکن معمولاً محرمانه نیست. بلی! در شرکت اطلاعات شما دیگر خصوصی محسوب نشده و به سادگی در اختیار دیگران قرارمی گیرد.

استعلام ثبت شرکت به منظور آگاهی از وجود یک نام خاص

 اطلاع از نامهای شرکت های ثبت شده با این عنوان در منطقه خود گاهی ضروری می باشد. استعلام ثبت شرکت شرکت های ثبت شده با یک نام خاص در این زمینه چاره ساز است.

تعیین نام شرکت موضوع بسیار مهمی برای یک شرکت در شرف تاسیس می باشد. ممکن است بخواهید بدانید که آیا با نام مورد نظر شما و مشابه آن شرکت ثبت شده ای هم اکنون وجود دارد ؟! مع الوصف هدف شما از استخراج اطلاعات یک شرکت هر چه که باشد باید بدانید که سه سامانه برای این منظور وجود دارد :

الف- سامانه سازمان ثبت اسناد و املاک بخش اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی به این لینک

ب- سامانه ملی اشخاص حقوقی ( لینک ) ضمناً این سامانه به استعلام شناسه ملی هم معروف است.

ج- سامانه روزنامه رسمی جمهوری اسلامی به لینک

در این سامانه وارد کردن یکی از گزینه ها مکفی است.  شما می توانید به کل آگهی های قانونی ثبت شده یک شرکت دسترسی پیدا کنید. از جمله فواید آن اطلاع از مدیران یک شرکت منجمله مدیر عامل و اعضای هیت مدیره و صاحبان مجاز امضای شرکت می باشد.

ثبت تغییرات شرکت در اصفهان

ثبت تغییرات شرکت ها در اصفهان بر اساس سه نهاد زیر ممکن است انجام شود.

ثبت صورتجلسات مجمع عمومی فوق العاده در اصفهان

تصمیماتی همچون تغییر نام شرکت، تغییر محل شرکت، تغییر موضوع شرکت یا افزودن یا کاستن بخشی از موضوع شرکت، ورود و خروج سهامداران شرکت و انحلال در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده است.

ثبت صورتجلسه مجمع عمومی عادی

اعلام صورت های مالی و مالیاتی و انتخاب هیات مدیره در صلاحیت مجمع عمومی عادی است.

ثبت صورتجلسه هیات مدیره در اصفهان

تغییراتی  منجمله تغییر مدیر عامل و یا صاحبان امضای شرکت در صلاحیت هیات مدیره می باشد. برای اطلاعات بیشتر به مقاله ثبت صورتجلسه تغییرات در اصفهان رجوع شود.

آدرس اداره ثبت شرکت ها در تهران و شهرستان ها

اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری اصفهان

نشانی اداره ثبت شرکت ها در اصفهان به شرح زیر می باشد، همچنین سایر راههای ارتباطی با اداره ثبت شرکت ها در اصفهان به قرار زیر است :

اصفهان- خیابان کاوه- اول خیابان جابر انصاری- جنب بانک صادرات

 اداره ثبت شرکتهای استان البرز :

 کرج- میدان آزادگان- ابتدای خیابان مطهری

اداره کل ثبت شرکت‌ها تهران:

تلفن: 19 الی ۲۲۲۶۸۹۱۷-021

ثبت شرکت در مراکز استان ها و شهرستان های ایران

همکاران حقوقی ما به کلیه مراکز استانها و شهرستانهای ایران خدمات ثبت شرکت ارائه دهیم.

ثبت شرکت در کرج

در شهرستان البرز و یا هریک از شهرهای زیر مجموعه آن منجمله کرج وکلای زبده همکار با موسسه حقوقی سایه می توانند کلیه خدمات ثبت شرکت شما را در کوتاهترین زمان و با نازل ترین هزینه عهده دار می شوند.

ثبت شرکت در شهرکرد

در شهرستان چهارمحال و بختیاری و یا هریک از شهرهای آن منجمله مرکز استان وکلای تراز اول موسسه حقوقی سایه در خدمت بزرگوران جهت ثبت شرکت می باشند.

سخن پایانی با آنان که باید در اصفهان شرکت ثبت بکنند.

يكي از حقوق دانان شركت تجاري را چنين تعريف كرده است: «شركت تجاري عبارت است از سازماني كه بين دو يا چند نفر تشكيل مي شود و در آن هر يك سهمي به صورت نقد يا جنس يا كار خود در بين مي گذارند تا مبادرت به عمليات تجارتي نموده و منافع و زيانهاي حاصله را بين خود تقسيم كنند.»

ثبت شرکت موضوع بسیار مهمی  است.  معمولاً افراد به وقت تاسیس به جدی آن آگاه نیستند. به لحاظ فرهنگی چون در کشور ما معمولاً کار گروهی (team work) بسیار ضعیف می باشد. این امر پاشنه ی آشیل معضلات فراوانی خواهد شد که نهایتاً  متلاشی شدن شرکت و از بین رفتن سرمایه را رقم می زند.

جدی بودن بحث ثبت شرکت ها تنها به روابط افراد منوط نمی شود. در هنگام ثبت یک شرکت در بدو تاسیس از تعیین نام تا میزان سرمایه و نوع شرکت ( شرکت با مسئولیت محدود و یا شرکت سهامی خاص ) همه و همه مهم است.

یک نام خوب برای ثبت شرکت نقش تعیین کننده در آینده شرکت و معرفی شرکت به مشتریان دارد. به نام شرکتی مانند سامان گستر اصفهان دقت کنید. ببینید تا چه حد موضوع شرکت در عنوانش تنیده شده است. فکر کنم موضوع به حد کافی روشن باشد.

دیده ام که برخی اشخاص نیاز به ثبت موسسه دارند ولی به اشتباه شرکت ثبت می کنند.  شرکت ها از نظر قانون تجاری محسوب شده در حالی موسسات بار تجاری ندارند.

سوالات متداول در مورد ثبت شرکت در اصفهان ؟

آیا برای ثبت شرکت در اصفهان به اجاره و خرید یک دفتر اداری و یا تجاری نیاز است؟

خیر. در مرحله ثبت شرکت شما تنها به یک کدپستی ثبت شده اصفهان نیاز دارید. شما می توانید، از آدرس منزل خود برای مرکز اصلی شرکت استفاده نمائید. در این حالت در مرحله ی گرفتن کد کارگاهی از سازمان بیمه تامین اجتماعی و یا کد اقتصادی ممکن است دچار مشکل شوید.

برای ثبت شرکت به چند نفر نیاز است؟

برای ثبت شرکت مسئولیت محدود تنها به دو نفر نیاز می باشد. در ثبت شرکت سهامی خاص به سه نفر سهامدار و دو نفر بازرس نیاز است.

حداقل سرمایه تاسیس شرکت چقدر است ؟

طبق قانون تجارت برای ثبت شرکت حداقل سرمایه ثبتی یک میلیون ریال می باشد. ثبت شرکت با سرمایه بیشتر بلا مانع می باشد.

آیا افتتاح حساب جهت ثبت شرکت در اصفهان ضروری است؟

برای ثبت شرکت سهامی خاص شما ملزم به افتتاح حساب هستید. در ثبت شرکت مسئولیت محدود چنین ضرورتی وجود ندارد.

برای ثبت آگهی تاسیس شرکت چه باید بکنم؟

بایستی به سایت روزنامه رسمی و یا لینک پرداخت روزنامه کثیر الانتشار مراجعه نمایید.

اخذ کد اقتصادی در اصفهان چگونه انجام می شود ؟

اخذ کد اقتصادی با مراجعه به سامانه ی سازمان امور مالیاتی استان اصفهان ( لینک ورود به سامانه ثبت نام و پیش ثبت نام )  و ثبت نام مربوط انجام می گردد.

اخذ کارت بازرگانی در اصفهان برای شرکت چگونه انجام می شود ؟

با ثبت نام در سامانه اتاق بازرگانی اصفهان انجام می گردد. برای انجام اینکار شما باید پیش تر مبادرت به اخذ کد اقتصادی و ثبت نام دفاتر تجاری نموده باشید.

حداقل میزان سهام یک سهامدار چقدر است؟

در قانون حداقلی برای میزان سهام یک سهامدار ذکر نشده است. عدد این سهام به عهده شما می باشد.

آیا یکنفر می تواند مدیر عامل دو شرکت باشد.

خیر شما تنها با ثبت شرکت می توانید، مدیر عامل یک شرکت باشید . وجود یکنفر به عنوان مدیر عامل دو شرکت غیر قانونی است.

آیا می توان شرکت ثبت شده در اصفهان را به تهران منتقل نمود.

انتقال شرکت از یک ناحیه ثبتی به ناحیه ثبتی دیگر غیر مجاز است. شما تنها می توانید شعبه ای از شرکت ثبت شده خود در اصفهان را در تهران تاسیس کنید.

ثبت برند در اصفهان برای شرکت چگونه انجام می شود؟

برای ثبت علامت تجاری در اصفهان در مورد شرکت ها بایستی در مرکز مالکیت معنوی ثبت نام کنید. دارا بودن شرکت ثبت شده در اصفهان به تنهایی برای ثبت علامت تجاری کفایت نمی کند و شما نیاز به مجوز شغلی دارید.

اخذ جواز تاسیس برای شرکت ثبت شده در اصفهان چگونه انجام می شود ؟

اخد جواز تاسیس در اصفهان مراحل مختلفی مانند ثبت نام در سایت بهین یاب دارد. نکته مهمی که در هنگام ثبت شرکت تولیدی به خاطر داشته باشید، تطابق موضوع ذکر شده در اساسنامه ی شرکت با موضوع فعالیت تولیدی است.

آیا اساسنامه شرکت بایستی تنظیم و به اداره ثبت شرکت ها ارائه گردد ؟  

سامانه ثبت شرکت ها به طور خودکار پس از ورود اطلاعات شرکت اقدام به تولید اساسنامه می کند. در مورد سایر مدارک ثبت شرکت منجمله تقاضانامه، شرکتنامه، اظهارنامه و صورتجلسات وضع بر همین منوال است.

بعد از ثبت نام در سامانه ثبت شرکت چه باید بکنم؟

اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری اصفهان بعد از گذشت چند روز پیامی دال بر پذیرش یا عدم پذیرش ثبت نام برای شما ارسال می کند.

در صورت پذیرش ثبت نام بایستی کلیه مدارک شرکت را به امضاء دارندگان سهام رسانده و از طریق پست به این اداره واصل نمایید.

ثبت شرکت در اصفهان چه مدت به طول می انجامد؟

در حالت ایده آل ظرف یک هفته ثبت شرکت شما کامل شده و مدارک شرکت ثبت شده تحویل شما می شود. رد شدن نام انتخابی شما معمولاً عمده ترین دلیل طولانی شدن زمان ثبت شرکت می باشد.

آیا پس از ثبت شرکت مجاز به انجام فعالیت می باشم؟

بلی مجاز می باشید. پس از ثبت شرکت شما مجاز به تهیه سربرگ، نصب تابلو و ساخت مهر شرکت می باشید.

چه موضاعاتی نیاز به مجوز دارد.

بخشنامه هائی خطاب به اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری اصفهان وجود دارد که دال بر ضرورت اخذ مجوز برای پاره ای از فعالیت ها پیش از ثبت شرکت می باشد.

ثبت شرکت هائی با موضوعات آموزشگاه، حفاظتی، موسسات تشریفاتی، آژانس های هواپیمائی از این قبیل می باشد.

می خواهم برای شرکت رتبه دار در اصفهان ثبت نمایم.

بعد از ثبت شرکت می بایست از طریق سامانه ساجات گواهی صلاحیت پیمانکاری خود را اخذ نمایید.

لینک های مرتبط با ثبت شرکت ها :

11 نظرات

 1. باسلام خدمت دوستان عزیز سوالی داشتم از خدمتتون از لحاظ حقوقی ووظایف کاری سهام داران وهیئت مدیره وباز رسان چه تفاوت هایی دارند.

 2. سلام ارادت راه حلی در قانون تجارت برای این که یک شخصی که هم مدیر عامل هست وهم سهام دارباشدوبتواند مسئولیت اداره ی شرکت خود را از لحاظ حقوقی به شخص دیگری بسپاردوجود دارد

  1. در بخشنامه شماره ۹۳/۲۰۰۵۰ با موضوع عدم پذیرش صورتجلسات هیات مدیره به صورت وکالتی در شرکت های تجاری، تصریح شده است که اعضای هیات مدیره نمی توانند وظایفی را که عهده دار شده اند، به عنوان وکالت یا نمایندگی به اشخاص دیگر تفویض بنمایند. از آنجا که مدیر عامل شرکت خود عضو هیات مدیره است و با عنایت به بخشنامه فوق جواب منفی است.

 3. با سلام
  سهامدار و عضو هیت مدیره شرکت سهامی خاص هستم تاسیس ۱۳۹۳ تا کنون چند مورد تغییرات در سهامداران انجام شده وشرکت فاقد دفتر ثبت سهام میباشد. آیا تهیه این دفتر ضرورت دارد و مشکلات و تبعات احتمالی چیست و اینکه جهت تهیه این دفتر چه اقدامی میبایست صورت پذیرد.
  با تشکر

  1. پاسخ سوال شما در ماده 40 از لایحه اصلاحی بخشی از قانون تجارت نهفته است

   ماده ۴۰- انتقال سهام بانام باید در دفتر ثبت سهام شرکت به ثبت برسد و انتقال دهنده یا وکیل یا نماینده قانونی او باید انتقال را در دفتر مزبور امضاء کند. در موردیکه تمامی مبلغ اسمی سهم پرداخت نشده است نشانی کامل انتقال گیرنده نیز در دفتر ثبت سهام شرکت قید و بامضای انتقال گیرنده یا وکیل یا نماینده قانونی او رسیده و از نظر اجرای تعهدات ناشی از نقل و انتقال سهم معتبر خواهد بود. هر گونه تغییر اقامتگاه نیز باید بهمان ترتیب به ثبت‌رسیده و امضاء شود. هر انتقالی که بدون رعایت شرایط فوق بعمل آید از نظر شرکت و اشخاص ثالث فاقد اعتبار است.

   توجه فرمایید که قانون گذار در صورتی که تشریفات ثبت در دفتر سهام انجام نشده باشد، انتقال انجام شده را فاقد اعتبار می داند . بنابراین پیش از ثبت شرکت خود بایستی اقدام به تهیه دفتر سهام کنید. در صورتی که به مشاوره بیشتر نیاز دارید با من تماس بگیرید.

 4. با سلام اینجانب متقاضی ثبت شرکت در اصفهان هستم لطفا در مورد هزینه و مدت زمان آن اعلام نظر بفرمایید ممنون

  1. درود بر شما؛
   ثبت شرکت در اصفهان معمولا در طی یک هفته تا 10 روز انجام می گردد. برای اطلاع از جزئیات هزینه ثبت شرکت در اصفهان لطفا با مجموعه تماس بگیرید.
   سپاس از شما.

 5. با سلام
  جهت خروج از شرکت سهامی خاص احتیاج به مشاوره و انجام کارهای مربوط به آن را دارم لطفاً در مورد هزینه و مدارک مورد نیاز برای خروج از شرکت ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. خروج از شرکت سهامی خاص مستلزم تنظیم صورتجلسه نقل و انتقال سهام می باشد. مداراک لازم جهت تنظیم صورتجلسه نقل و انتقال سهام در شرکت سهامی خاص شامل مدارک شرکت اعم از اساسنامه شرکت، اظهارنامه، صورتجلسه مجمع عمومی موسسین، صورتجلسه هیات مدیره و صورتجلسات آخرین تغییرات شرکت می باشد.
   در خصوص هزینه تنظیم صورتجلسه فوق نرخ مزبور برابر با نرخ تغییرات شرکت در هر زمان بوده و در صورت تمایل به صورت تلفنی به شما اعلام خواهد شد.
   با سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!