وکیل وصول مطالبات کیست ؟!

 وکیل وصول مطالبات همانطور که از اسمش پیداست، وکالت شما را در پرونده وصول مطالبات قبول می کند.  هر گاه طلبی از کسی و یا شرکتی دارید که به طریق عادی و از طریق گفتگو وصول نمی شود ؛ وکیل وصول مطالبات آخرین سنگر شماست.

برخی از افراد ذاتا تا زور بالای سرشان نباشد، قصد دادن طلب خود را ندارند. چاره چیست. ما هم که اهل کار غیر قانونی و شر خر گرفتن نیستیم.

وکیل وصول مطالبات در مواردی از جمله چک، سفته، رسید، سند، فاکتور، دست نوشته، اعلام وکالت نموده و از طریق ارائه دادخواست و یا کیفرخواست متناسب وصول مبالغ اینها را از دادگاه درخواست می نماید.

وصول مطلبات از طریق مراجع قضایی نکات ریزی دارد که عدم رعایت آنها باعث ابطال و یا مطول شده مسیر دادخواهی پیش رو می شود.

ارسال اظهار نامه در دیون بدون سررسید ، توجه به مواعد چک و آگاهی استفاده از مزایای اسناد تجاری و همچنین درخواست به موقع تامین خواسته و یا مطالبه خسارات به نحو صحیح و توانایی در تطبیق قرارداد با مواد قانونی موجود از جمله این نکات است که تنها یک وکیل زبده از پسش بر می آید.

به عنوان تخصصی ترین مرکز در زمینه ی وکیل وصول مطالبات با هزینه ی مناسب و بالاترین کیفیت کاری سال هاست که پیشروترین هستیم.
به عنوان تخصصی ترین مرکز در زمینه ی وکیل وصول مطالبات با هزینه ی مناسب و بالاترین کیفیت کاری سال هاست که پیشروترین هستیم.

وصول دیر کرد مبلغ بدهی از طریق وکیل

خیلی ها ممکن به علت گذشت زمان از وصول مطالبات خود منصرف شوند . افت مبلغ بدهی آنها به مرور زمان طوری آن را بی ارزش ساخته که با خود فکر می کنند دیگر ارزشش را ندارد.

باید دانست که یک وکیل وصول مطالبات خوب ، در هنگام تنظیم دادخواست مطالبه خود عددی بابت کاهش ارزش پول شما در طی مدت استنکاف بدهکار منظور می کند.

بدهکار وام بانکی اقساط خود راپرداخت ننموده و ضامن بالاجبار اقساط وام وی را پرداخت نماید، تکلیف ضامن چیست وآیا میتواند نسبت به وصول طلب اقدام نماید؟

بله . ضامن، پس ازپرداخت مبالغ اقساط امکان مراجعه به مراجع ذی صلاح قضایی و وطرح دعوی مطالبه وجه را دارد.

سوالی دیگری که بسیاری از موکلین من می پرسند این است ؛ خسارات دادرسی و هزینه های وکیل درپرونده های وصول مطالبات با کیست ؟!

پاسخ این است ؛ چناچه  که خوانده محکوم شود، کلیه هزینه های دادرسی وحق الوکاله وکیل قابل مطالبه است.

مراحل کار وکیل وصول مطالبات توسط وکیل چیست ؟

الف – دعوت به مذاکره و مصالحه

بسیاری از افراد و خصوصاً شرکت ها وقتی که پای وکیل به میان نیاید ، موضوع را جدی تلقی نمی کنند. یک وکیل وصول مطالبات کاردان  پیش از هر گونه اقدامی در زمینه اقامه دعوی، مذاکره با مدیون را در پیش می گیرد.

ب- ارسال اظهار نامه

اظهار نامه رسمی ترین و بهترین راه حل مطلع کردن بدهکار ، پیش از ارائه دادخواست به دادگاه است. در اظهارنامه می توان مدیون را از عواقب تاخیر خود در تادیه وجه مطلع ساخت.

ج- اقامه دعوی

طرح شکایت با ارائه دادخواست حقوقی و ریزه کارهای موجود در زمینه آیین دادرسی مدنی تنظیم و به خوانده ابلاغ می گردد.

وکیل وصول مطالبات در زمینه وصول چک

مطابق ماده ۱۳ اصلاحی قانون صدور چک در موارد زیر نمی توان شکایت کیفری انجام داد :

۱ – در صورتی که صادر کننده چک ثابت کند که چک سفید امضاء داده شده است.

۲ – اگر در متن چک پرداخت وجه چک مشروط به وقوع شرطی شده باشد.

۳ – اگر چک بابت تضمین انجام معامله یا تعهدی است.

۴ – اگر ثابت شود که چک بدون تاریخ صادر شده یا تاریخ واقعی صدور آن زودتر از تاریخ متن چک باشد.

ارجاع به بیرون

قانون صدور چک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!