منشی زن که در محل کار مشغول به انتخاب یکی از زونکن های بر روی هم چیده شده در بایگانی می باشد.

اقامت گرجستان

اقامت موقت  یک کشور چه مفهومی دارد ؟

اقامت موقت انگلیسی: (Temporary resident) حق اقامت موقت یک تبعه خارجی در یک کشور بر اساس یک پریود زمانی مشخص است (از طریق دریافت روادید یا اجازه اقامت) بدون حقوق شهروندی کامل. این اجازه ممکن است برای تحصیل، تجارت یا دلایل دیگر اعطا شود.

اقامت دایمی یک کشور چه مفهومی دارد ؟

اقامت دائمی انگلیسی: ( Permanent residency)  به وضعیت اقامت افراد در یک کشور اشاره دارد که از حق شهروندی برخوردار نیستند. این اقامت معمولاً برای یک دوره نامحدود است، یک فرد با چنین موقعیتی گفته می‌شود که دارای اقامت دائمی است.

مهاجرت چیست و چه مفهومی دارد ؟

مهاجرت یا کوچ به معنای جابه‌جایی مردم از مکانی به مکانی دیگر برای کار یا زندگی است. مردم معمولاً به دلیل دور شدن از شرایط یا عوامل نامساعد دورکننده‌ای مانند فقر، بیماری، مسائل سیاسی، کمبود غذا، بلایای طبیعی، جنگ، بیکاری و کمبود امنیت مهاجرت می‌کنند. دلیل دوم می‌تواند شرایط و عوامل مساعد جذب‌کنندهٔ مقصد مهاجرت مانند امکانات بهداشتی بیشتر، آموزش بهتر، درآمد بیشتر، مسکن بهتر و آزادی‌های سیاسی بهتر باشد.

همه چیز درباره اقامت گرجستان

اقامت گرجستان  و یا به عبارت بهتر بگویم، اخذ اقامت دائم گرجستان و به تبع آن شهروندی و پاسپورت گرجستان، امروزه هدف بسیاری از ایرانیان می باشد. گرجستان کشوری است که از دیر باز بخشی از ایران بوده و بعداً در طی تاریخ جدا گردیده است، بنابراین مشابهت های فرهنگی بسیاری هنوز هم در آن مشاهده می شود.

 فاصله کشور گرجستان از کشور ما به قدری نزدیک است که از طریق هواپیما در طی یک ساعت می توان به مرکز آن یعنی شهر تفلیس رسید و  امروزه شرکت های هواپیمایی متعدد اقدام به فروش بلیط هواپیما و تورهای گردشگری گرجستان و یا تفلیس و باتومی می نمایند.

گرجستان یک کشور کاملاً اروپایی و مدرن بوده و به علاوه مزایایی دارد که اقامت این کشور را برای مخاطبین بسیار جذاب کرده است.

جاذبه های توریستی گرجستان از طبیعت بکر و خداد داد این کشور تا سرسبزی و پر آبی و وجود کوه جنگل و دریا همگی ویژگی های زیستی مطلوب خدادادی را در این کشور فراهم کرده است.

 علاوه بر آن وجود شرایط اجتماعی مطلوب زندگی از جمله مردمان مهربان، جذاب و صادق گرجستان در کنار خوراک و نوشیدنی های گوارا، شرایط اجتماعی و فرهنگی یک زندگی مطلوب را برای آنانی که مایل به اخذ اقامت یک کشور خارجی هستند، نوید می دهد.

اقامت این کشور زیبا به روش های گوناگون قابل دستیابی می باشد که به جا است هرکس با توجه به شرایط خود یکی از شیوه های درخواست اقامت را انتخاب کند تا وکلای ما در موسسه حقوقی در کوتاهترین زمان ممکن اقدامات لازم را برای وی انجام دهند.

اقامت کاری در گرجستان :

اگر استخدام یک شرکت در گرجستان بشوید می توانید در خواست اقامت کاری در گرجستان بدهید. این نوع اقامت موقت گرجستان در واقع به خارجی هایی اعطا می شود که در یکی از شرکت های گرجستان کار می کنند و قرارداد کاری برای بیش از 6 ماه با حقوق حداقل 400 لاری داشته باشند.

نکته اول – در خواست کننده باید کپی قرارداد استخدام خود را ارائه کند.

نکته دوم- کارت اقامت TR  در این شیوه ظرف 45 روز آماده می شود.

نکته سوم- پس از 6 بار تمدید، این نوع اقامت تبدیل به اقامت دائم گرجستان می شود.

اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت ( برای دارندگان کسب و کارهای شخصی و کارآفرینان در گرجستان )

یکی از بهترین شیوه های تقاضا و اخذ اقامت موقت و سپس دائم گرجستان، ثبت شرکت در گرجستان، کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار در این کشور می باشد.

جهت ثبت شرکت و اقامت گرجستان و یا در واقع کسب اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت  نیازی به مبلغ سرمایه گذاری خاصی نمی باشد، جهت این شیوه از اقامت بایستی ابتدا وکیل گرجی ما در کشور گرجستان شرکتی برای شما ثبت کند و شما فعالیت خود را شروع نمایند .

مشاورین فنی و مهندسی ما می توانند موضوع شرکت شما در گرجستان یا در واقع موضوع کارآفرینی، کسب و کار و کسب در آمد شما در گرجستان را با توجه به مشاغل سود آور و طرح های پول ساز در گرجستان را در قالب یک طرح کسب و کار و یا طرح توجیهی فنی و اقتصادیبه شما  معرفی کنند و حتی در راه اندازی و بازاریابی شرکت شما در گرجستان به شما کمک کنند.

توجه کنید که کار شما تازه پس از ثبت شرکت در گرجستان شروع می شود و لذا خدماتی که موسسه ما پس از ثبت شرکت در گرجستان برای شما انجام می دهد، به مراتب فراتر یک ثبت شرکت بوده و بر حسب نوع کاری که می خواهید در قالب کارآفرینی در گرجستان اعم از تولید در گرجستان و یا واردات به گرجستان و بالاخره صادرات از گرجستان مبادرت ورزید از کسب مجوزهای لازم از مراجع ذی صلاح گرجستان تا خرید زمین در گرجستان، مناسب با کاربری مورد نیاز شما، متغییر می باشد.

مثلاً: برای کسانی که بخواهند کسب و کار در گرجستان خود را در قالب یک احداث یک کارخانه در گرجستان و یا راه اندازی یک قسم صنعتی در این کشور مسقر کنند، شرایط خاصی به لحاظ اسقرار در منطقه آزاد تفلیس و پوتی موجود است که برای اطلاعات بیشتر می توانید تماس بگیرید.

نکته1: ثبت شرکت در کشور گرجستان انواعی مانند مسئولیت محدود و یا سهامی خاص و … دارد  و تفاوت این قسم  ثبت شرکت ها را بعداً مفصلاً توضیح می دهم.

نکته 2: ثبت شرکت مسئولیت محدود در گرجستان می تواند حتی با یک نفر انجام شود.

اقامت گرجستان از طریق خرید ملک و آپارتمان:

یکی از شیوه های ساده و بی درد سر اقامت گرجستان اخد اقامت موقت گرجستان از طریق خرید ملک می باشد. این نوع اقامت پس از 6 بار تمدید به اقامت دایم گرجستان و پس از آن می تواند به شهروندی گرجستان تبدیل شود.

 نحوه اخذ اقامت در این شیوه به این صورت است که که بر طبق آن دولت گرجستان به خارجی هایی که خرید ملک به ارزش 35 هزار دلار و بالاتر  انجام دهند، اقامت کشور گرجستان اعطا می شود.

نکته شماره 1- کسب اقامت موقت گرجستان در شیوه خرید ملک منوط به ارائه گزارش حسابرسی مرتبط با ارزش گذاری بر روی ملک شما  می باشد که چناچه مورد خریداری شده اعم از خانه و یا آپارتمان در گرجستان در تفلیس و یا باتومی در گزارش ارائه شده ارزشی کمتر از عدد  مذکور داشته باشد؛ کسب اقامت موقت شما ملغی می شود؛ بنابراین در موقع خرید ملک در گرجستان چه این ملک خرید خانه در تفلیس باشد و چه خرید ملک در باتومی عدد خرید خود را با ما چک کنید، تا بعداً هم ملک روی دستتان نماند و هم اقامتتان درست نشود.

نکته 2- ملکی که قسطی خریده شده باشد و یا سند نداشته باشد منجر به اخذ اقامت نمی شود.

نکته 3- با اخذ اقامت موقت گرجستان از طریق خرید ملک افراد تحت تکفل شما مانند همسر و فرزندان می توانند اقامت بگیرند.

نکته 4-مدت زمان اخذ اقامت موقت گرجستان از طریق خرید ملک 45 روز کاری می باشد.

نکته 5- هزینه اخذ اقامت موقت گرجستان از طریق خرید ملک و تمدید و در نهایت اخذ اقامت دایم گرجستان را از وکیل موسسه ما جویا شوید.

اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری :

شیوه دیگر اقامت گرجستان اخذ اقامت دائم گرجستان از طریق سرمایه گذاری در این کشور می باشد. جهت اطلاع از کم و کیف اخذ و گرفتن اقامت گرجستان به شیوه سرمایه گذاری با موسسه تماس بگیرید.

اقامت تحصیلی در کشور گرجستان :

اقامت تحصیلی گرجستان شیوه دیگری است که برای اخذ اقامت گرجستان به این طریق شما باید پذیرش تحصیلی در یکی از دانگاههای گرجستان را داشته باشید.

اقامت گرجستان از طریق ازدواج :

اگر شما با یک خانم شهروند گرجستان ازدواج نماید و ازدواج شما واقعی بوده و صوری نباشد می توانید تقاضای اقامت گرجستان نمایید و با اقامت شما در کشور گرجستان موافقت می شود.

 

اخذ اقامت گرجستان اصفهان

اگر جویای یک دفتر مهاجرت به گرجستان در اصفهان هستید، نشانی و تلفن های ما را به خاطر بسپارید و در اسرع وقت با ما تماس بگیرید.

ادارات مرتبط در گرجستان :

Ministry of Education and Science
Office of the State Minister on European and Euro-Atlantic Integration
Ministry of Economy and Sustainable Development
Ministry of Justice
Ministry of Internally Displaced Persons from the occupied territories, accommodation and refugees
Ministry of Infrastructure and Regional Development
Ministry of Foreign Affairs
National Statistics Office
Ministry of Finance
Ministry of Internal Affairs
State Security Service 
Ministry of Labour, Health and Social Affairs

واژهای انگلیسی  :

Temporary Residence permit

Permanent Residence permit of Georgia

Register a company in georgia

Investment

مطالب مشابه...

مطالب محبوب

1 دیدگاه

  1. خیلی مطلب خوب و مفیدی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!