هر شرکت پیمانکاری برای شرکت در مناقصات دولتی باید دارای گواهینامه صلاحیت پیمانکاری باشد؛آیین نامه طبقاتی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تصریح می کند که مقررات مندرج در این آیین نامه منوط به تشخصیص صلاحیت پیمانکارانی است که برای کار یا پروژه هایی قرار است گواهینامه دریافت کنندکه تمام یا بخشی از منابع مالی آنها از بودجه عمومی دولت تامین شده باشد.

شرایط و مدارک لازم برای اخذ رتبه و گرید پیمانکاری در اصفهان :

الف-ثبت یک شرکت پیمانکاری در اداره ثبت شرکت های اصفهان.

ب-وجود حداقل یک نفر امتیاز آور در ارتباط با رشته پیمانکاری انتخابی.

فعالیت ( رشته های) جهت اخذ رتبه گرید پیمانکاری در اصفهان

الف- رشته ساختمان و ابنیه :

دربرگیرنده امور پیمانکاري مربوط به ساخت ساختمانها و ابنیه عمومی اعم از چوبی،آجري، سنگی، بتنی و فلزي، سازه هاي ساختمانی، محوطه هاي کوچک، دیوار کشی، اجراي پیاده رو ها و نظایر آن.

ب- رشته آب :

در برگیرنده امور پیمانکاري مربوط به بندها، سدها و ساختمان نیروگاه آبی، سازه هاي هیدورلیکی وتونلهاي آب، مخازن آب و شبک ههاي توزیع آب، تأسیسات و تجهیزات تصفیه خانه هاي آب و فاضلاب بزرگ، خطوط انتقال آب، ایستگاههاي پمپاژ آب و فاضلاب بزرگ، شبکه هاي جمع آوري و انتقال فاضلاب، کانالهاي انتقال آب وشبکه هاي آبیاري و زهکشی، سازه هاي دریایی و ساحلی، احداث حوضچه ها و استخرهاي پرورش و تکثیر آبزیان، وعملیات ساختمانی (سیویل) تصفیه خانه هاي آب و فاضلاب و نظایر آن.

رشته آب شامل سه زیررشته می باشد :

– ساز ههاي دریایی

– سدسازي و تأسیسات مربوطه

– خطوط انتقال آب و شبکه هاي آب و فاضلاب

ت- رشته صنعت و معدن :

در برگیرنده امور پیمانکاري مربوط به تأسیسات و تجهیزات صنایع غذایی، صنایع تبدیلی،نساجی، پوشاك، چرم، چوب، شیشه، سلولزي، کانه آرایی، استخراج، فرآوري، متالورژي استخراجی، ذخیره، تبدیل موادخام و تولید در صنایع پتروشیمی، شیمیایی، کانی غیرفلزي، صنایع سنگین، معدنی، صنایع فلزي (آهن و فولاد، غیر آهنی و فرآورد ههاي فلزي)، ساز ههاي صنعتی (به جز سازه هاي ساختمانی)، تجهیزات هیدرومکانیک، کارخانجات ابزارآلات وماشین ها، تأسیسات صنعتی جانبی، تولید وسایل آزمایشگاهی و دارویی، کارخانجات تولید وسایل حمل و نقل، خطوطانتقال مواد در کارخانجات، بهینه سازي مصرف انرژي، صنعت حمل و نقل، اتوماسیون صنعتی شامل کنترل، ابزار دقیق،مانیتورینگ، میترینگ، اسکادا و نظایر آن.

رشته صنعت و معدن شامل سه زیررشته می باشد :

– صنعت

– معدن

– اتوماسیون صنعتی

ث- رشته نیرو

دربرگیرنده امور پیمانکاري مربوط به تولید، توزیع و انتقال نیرو اعم از نیروگاه ها، شبک ههاي برق وتاسیسات برقی، پست هاي توزیع و الکترونیک عام و خاص و نظایر آن.

رشته نیرو شامل دو زیررشته می باشد :

– تولید نیرو

– پست، انتقال و توزیع نیرو

ج- رشته تأسیسات و تجهیزات:

در برگیرنده امور پیمانکاري مربوط به شبکه گازرسانی شهري، تأسیسات مکانیکی وهیدرومکانیکی سدها، سیستم هاي سردکننده ساختمان، تأسیسات و تجهیزات ساختمان (آب، گاز، برق و فاضلاب) وانتقال زباله، تأسیسات و تجهیزات تصفیه خانه هاي آب و فاضلاب کوچک، وسایل انتقال (آسانسور پله برقی و ….)سیست مهاي خبر و هشدار دهنده، تجهیزات آشپزخانه و سلف سرویس و رختشویخانه، سیستم هاي ارتباطی، شبکه هاي رایانه اي ساختمان، ماسه پاشی (سندبلاست)، حفاظت کاتودي، پوشش (لاینیگ) و ایستگاههاي پمپاژ آب و فاضلاب کوچک و نظایر آن.

ح- رشته ارتباطات و فناوري اطلاعات:

در برگیرنده امور پیمانکاري مربوط به بخش شامل، ICT مخابرات صوتی، تصویري و داد هاي، ساخت ایستگا ههاي اصلی انتقال دهنده و توزیع کننده، انواع شبکه هاي زیرساختی و خدماتی شامل پستی، مخابراتی، شبکه هاي انتقال سیمی، بی سیم، رادیو، تلویزیون و شبکه هاي ماهواره، اینترنت و اینترانت و نظایر آن.

ذ- رشته مرمت آثار باستانی بنام حفاظت و مرمت آثار فرهنگی و تاریخی به شرح زیر اصلاح شد.

این رشته دربرگیرنده امور پیمانکاري مربوط به اجراي طرح هاي حفاظت، رفع خطر، پاکسازي، استحکام بخشی، مقاو مسازي، مرمت، بهسازي، بازسازي، نوسازي و احیاء آثار منقول و غیرمنقول فرهنگی و تاریخی و ساماندهی کالبدي و منظري ابنیه، بافت ها و محوط ههاي تاریخی می باشد.

رشته مرمت شامل دو زیررشته می باشد :

– آثار فرهنگی و تاریخی منقول

– آثار فرهنگی و تاریخی غیرمنقول

2) رشته نفت و گاز به رشته هاي ماده ( 6) به شرح زیر اضافه گردید.

ر- رشته نفت و گاز

دربرگیرنده امور پیمانکاري مربوط به تاسیسات سرچاهی و خطوط لوله جریانی، فرآوري نفت و گاز و کارخان ههاي گاز و گاز مایع و تزریق گاز و آب، پالایشگاه هاي نفت و گاز و کارخانه هاي پتروشیمی، مخازن ذخیره نفتی، خطوط انتقال نفت و گاز، تلمبه خانه هاي نفت و ایستگاه هاي تقویت فشار گاز، سازه هاي دریایی نفت و گاز و نظایر آن.

رشته جدید نفت و گاز شامل سه زیررشته می باشد :

– خطوط انتقال و مخازن و تلمبه خانه ها و شبک ههاي نفت و گاز

– پالایشگا ههاي نفت و گاز و پتروشیمی

– تولید نفت و گاز

ثبت نام در سایت ساجات در اصفهان

اگر اصفهانی هستید و به دنبال اخذ رتیه و یا گرید شرکت پیمانکاری خود در اصفهان می باشید باید بدانید که شروع کار اخذ رتبه پیمانکاری با ثبت نام دو مرحله ای در سامانه تشخیص صلاحیت عوامل نظام فنی و اجرایی سازمان برنامه و بودجه کشور و یا همان سامانه ساجات می باشد.

ثبت نام در سامانه ساجات یک کار کاملا تخصصی بوده و بهتر است به جهت انجام صحیح تلف نشدن وقت و هزینه اضافی به همکارتان ما سپرده شود.

1 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!