کار آفرینی و کسب و کار واژه هایی با معانی نزدیک هم هستند؛ در واقع اگر به واژه نامه ویکی پدیا مراجعه کنیم و این دو واژه را جستجو کنیم ؛ به موارد زیر برخورد می کنیم.

تعریف کارآفرینی و کسب و کار

کارآفرینی (به انگلیسی: Entrepreneurship) به فرایند خلق ارزش جدید (مادی یا معنوی) از طریق یک تلاش متعهدانه با در نظر گرفتن ریسکهای ناشی از آن اطلاق می‌شود. [۱] واژه کارآفرینی از کلمه فرانسوی “Entrepreneurs ” به معنای “متعهد شدن ” نشات گرفته‌است.

کسب و کار (به انگلیسی (Business : ، یک سازمان است که برای فراهم کردن کالا، خدمات یا هر دو به مشتری ایجاد شده‌است.

می بینیم که کارآفرینی و کسب و کار مقوله هایی شبیه به یکدیگر هستند؛ شاید بتوان گفت که کارآفرین تلاش می کند که کسب و کاری شخصی خود را تاسیس کند.

ما سالهای سال است که یک تیم تخصصی در جهت راه اندازی و بهبود وضعیت کارآفرینان و صاحبان کسب و کار داریم. در حقیقت ایجاد کسب و کار با یک ایده در خلق محصول و یا خدمات شروع می شود.

شروع کارآفرینی و کسب و کار

شروع کارآفرینی و کسب و کار همچون یک جنگ است؛ جنگی علیه نفس عافیت طلب که آب باریکه کارمندی طلب می کند و جنگی که علیه باقی رقبا شروع می شود و هدف از آن باز کردن جایی برای خود در بازار و به دست آوردن پول است.

کارآفرینی و کسب و کار میدان مسابقه برای کسانی است که از کارمندی خسته شده اند و می خواهند به دنیای خویش کارآفرینان پای نهاده و رئیس خود شوند.

چگونه کارآفرینی شوم و کسب و کار شخصی خود را راه اندازی کنم؟

به عنوان یک متخصص در زمینه کارآفرینی و کسب و کار راه حل های ویژه ای در این زمینه دارم که خلاصه آنها را در کتاب رایگان زیر به شما ارائه می کنم.

رابطه کسب و کار و شرکت

از کسب و کاری که چندین فرد در دارایی آن شریک باشند با عنوان شرکت یاد برده می‌شود، هر چند که این واژه تعریف دقیق‌تری نیز دارد.