وکیل اداره کار

وکیل اداره کار در اصفهان در چه مواردی ضروری است ؟

اگر کارگر و یا کارمندی هستید که در مقابل ساعت معینی از کار در روز حق السعی دریافت می کنید ممکن با شرایطی روبرو بشوید که کارفرما از پرداخت دستمزد شما سر باز بزند و ناچار به شکایت از وی بشوید.

قانون کار جمهوری اسلامی ایران کلیه کارفرمایان کارگران، کارگاه ها و … را مکلف به تبعیت از این قانون نموده است، همچنین در ذیل آن به تعریف کارگر، کارفرما و کارگاه پرداخته است و بر طبق آن حتی موسسات خدماتی و امثال آنها را مشمول تعریف فوق نموده است.

طبق ماده ۷ قانون کار، قرارداد کار عبارت است از قرارداد کتبی و یا شفاهی که به موجب آن کارگر در مقابل دریافت حق السعی کاری را برای مدت موقت یا مدت غیر موقت برای کارفرما انجام می دهد.

همانطور که در بالا ملاحظه می فرمایید قانون کار حتی قرارداد های شفاهی کار را هم معتبر می شمرد که عندالزوم می توان به استناد آنها طرح شکایت کرد.

برای استیفای کامل حقوق خود از کارفرما، گاه می شود که نیاز به طرح یک شکایت به اداره کار بر طبق مستندات کافی دارید، تا حق شما تضیع نشود در این مواقع است که اگر در اصفهان می باشد به یک وکیل اداره کار در اصفهان نیاز دارید تا پیگیری شکایت شما در اداره کار اصفهان بشود.

وکیل کارفرما در اداره کار

کارفرما همیشه یکی از اضلاع شکایت در اداره کار است و بدیهی است ممکن است در شرایطی کارفرما شکایت کارگر را به جا ندانسته و مطلبه انجام شده را زاید بر حقوق حقه وی بداند در این صورت و با توجه به ضرر های مادی و معنوی که طرح شکایت کارگر از کارفرما در اداره کار برای وی می تواند  به همراه داشته باشد، کارفرما بنا به حق خود می تواند از خود دفاع کند لیکن به دلیل نادانستگی قانون و مقررات ممکن است، دفاع انجام شده از انسجام کافی بر خوردار نبوده و مستوجبات ضرر و زیان وی فراهم شود.

کارفرمای گرامی در صورتی که وکیل اداره کار در اصفهان نیاز دارید؛ موضوع را با همکاران ما در موسسه در میان گذاشته تا در اسرع وقت وکیل اداره کار موسسه با شما تماس بگیرد.

1 دیدگاه در “وکیل اداره کار

  1. مرتضی بختیاری گفت:

    سلام کارفرما هستم، پمپ بنزین،آیا ما میتوانیم به موجب ماده ۱۹۰ قانون کار ،بخشی از حقوق کارگران را ازمحل انعام های دریافتی توسط خودشان اعمال کنیم؟آیا در این رابطه بایستی قرارداد جداگانه نوشت. لطفا راهنمائی فرمائید. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *