وام ازدواج

وام ازدواج یکی از بهترین شیوه های حل قسمتی از مسایل مالی در شروع زندگی زوج ها می باشد. هزینه های ازدواج آن هم در شروع برای عروس و داماد کم نیستند، هزینه های خرید قبل از ازدواج و هزینه های برگزاری یک مراسم عقد و عروسی و یا نامزدی حتی ساده کم نیستند.

حال اگر در آمد داماد و عروس و یا خانواده هایشان مکفی نباشد و شخص دیگری هم وجود نداشته باشد  که بتوانند مبلغی بابت هزینه ازدواج خود از او قرض کنند آن وقت است که طرفین به فکر وام ازدواج می افتند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به هنگام بررسی لایحه بودجه ۹۷ در یکی از کمیسیون های مجلس  پیشنهادی مبنی بر افزایش وام ازدواج یعنی به  ۱۵ میلیون تومان  داده شد. در این راستا دولت پیش قدم شده و  وام ۱۵ میلیونی را تصویب کرد  اما هم چنان وام ازدواج ۲۰ میلیونی نیز از مجلس  پیشنهاد داده می شود.

با این حال و با توجه به اینکه این وام ازدواج یک حق قانونی هر جوان ایرانی است که به تازگی می خواهد ازدواج کند، گرفتن  وام ازدواج بعضاً به این راحتی ها هم نیست و مراحل پیچیده ای دارد که برخی را از اخذ وام ازدواج پشیمان می کند.

مدت بازپرداخت  تسهیلات و کارمزد ( وام ازدواج )

  • مدت بازپرداخت تسهیلات ۴۸ماهه با قسط بندی مساوی است و  سر رسید اولین قسط یک ماه بعد از پرداخت تسهیلات است.

  • نرخ کارمزد تسهیلات قرض الحسنه ازدواج ۴ درصد مشخص شده است.

شرایط عمومی متقاضیان تسهیلات ازدواج ( وام ازدواج )

۱- دارا بودن  تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران .

۲-  به هر یک از زوجـــین مــبلغ ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات ازدواج تعلق می‌گیرد.

تبصره ۱ :  کلیه شهروندان ایرانی خارج از کشور که گواهی ازدواج آنـها توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور صادر شده ، قادر به ثبت نام بوده و گواهی ازدواج آنها که ممهور به مهر کنسولگری ایران در کشور مذکور می‌باشد به عنوان سند ازدواج تلقی می‌گردد .

تبصره ۲ :  اقرارنامه ازدواج یا هر مدرک مشابه که در سایر ادیان رسمی توسط مراکز اقلیت‌های دینی در داخل کشور مورد تایید قرار گیرد معادل عقدنامه تلقی گردیده و این متقاضیان نیز قادر به ثبت نام خواهند بود .

۳- دارا بودن کارت ملی ( موقت یا دایم ) و کد پستی محل سکونت متقاضی .

۴- با توجه به امکان اعطای تسهیلات ازدواج به هر ایرانی، چنانچه متقاضی وام ازدواج قبلا از تسهیلات موصوف استفاده نکرده باشد، (علیرغم ازدواج دوم یا بیشتر) می تواند از تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بهره مند گردد . (توجه : به هر یک از متقاضیان صرفا یک مرتبه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج تعلق می گیرد)

۵- متقاضیان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از تاریخ وقوع عقد، به مدت ۲ سال شمسی (۲۴ ماه)، مهلت ثبت نام جهت استفاده از تسهیلات موصوف را دارند .

مدارک مورد نیاز

۱- اصل و کپی سند ازدواج .

۲- اصل و کپی کلیه صفحات شناسنامه‌های زوجین .

۳- اصل و کپی شناسنامه‌های ضامنین .

۴- اصل و کپی کارت ملی ( موقت یا دایم ) زوجین .

۵- اصل و کپی کارت ملی ( موقت یا دایم ) ضامن .

۶- کد پستی ده رقمی و آدرس کامل محل سکونت زوجین .

۷- کد رهگیری ده رقمی دریافتی از سایت پس از مرحله ثبت نام .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *