سرمایه گذاری در گرجستان

ده دلیل سرمایه گذاری در گرجستان

ثبات سیاسی.
نقطه ورود جاده ابریشم.
بخش بانکی با ثبات است.
سرمایه گذار پسند.
سهولت انجام کسب و کار:  رتبه ۱۶ از ۱۸۹ توسط بانک جهانی، ۲۰۱۶.
هزینه نیروی کار ماهر و نیمه ماهر موثر و مولد.
محیط امن، حمایت و جذاب برای خانواده ها.
تجارت و لجستیک آن تحت پوشش دسترسی به اروپا، آسیا، آسیای مرکزی و شرق میانه است.
هزینه پایین زندگی.
ویزا و اقامت روش های ساده.

قوانین سرمایه گذاری در گرجستان :

سرمایه گذاری  شرکتهای داخلی و خارجی  در گرجستان توسط قانون توسعه و تضمین سرمایه گذاری گرجستان، تبیین می شود هدف از قانون مذکور جذب سرمایه گذاری خارجی می باشد.

بر اساس ماده ۲ قانون مذکور سرمایه گذار می تواند هم فرد حقیقی و هم حقوقی باشد.  سرمایه گذاری در گرجستان در همه زمینه به غیر از بخشهایی که توسط ماده ۹ این قانون مشخص شده، آزاد است  همچنین سرمایه گذاری در بخشهایی که نیاز به دریافت مجوز از وزارت خانه های مربوطه دارد، در این قانون مشخص شده است.

بر اساس این قانون، سرمایه گذار خارجی می بایست حساب بانکی در یکی از بانکهای گرجستان برای دریافت وام از موسسات مالی مستقر در این کشور و یا موسسات خارجی و همچنین برای خرید سهام و دیگر دارایی ها افتتاح نماید. سرمایه گذار خارجی پس از پرداخت عوارض و مالیات دولت امکان انتقال سود حاصل از سرمایه گذاری را به خارج دارد.

سرمایه گذار خارجی میبایست فعالیتهای خود را بر اساس قوانین گرجستان و همچنین معیارهای حفظ سلامت و محیط زیست انجام دهد.

به منظور مدیریت سرمایه گذاری، مرکز ملی سرمایه گذاری گرجستان  در وزارت توسعه اقتصادی این کشور تأسیس شده است.  هدف این مرکز ارائه خدمات، فراهم آوردن تسهیلات، ارائه اطلاعات در مورد مسائل مرتبط با شرایط سرمای هگذاری و قوانین مرتبط با سرمایه گذاری خارجی و …. می باشد.

سرمایه گذاری مستقیم و ثبت شرکتهای سهامی بیشتر در بخشهای بانکداری، تولیدنفت، تولید و توزیع برق، تولید انواع شیشه، فرآوری محصولات کشاورزی، آبهای معدنی، مصالح ساختمانی، املاک و درمانگا هها انجام م یپذیرد. شرکتهای سرمایه گذاری در دو قالب شرکت سهامی و یا شرکت با مسئولیت محدود تأسیس می شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *