سرمایه گذاری در گرجستان

ده دلیل سرمایه گذاری در گرجستان

ثبات سیاسی.
نقطه ورود جاده ابریشم.
بخش بانکی با ثبات است.
سرمایه گذار پسند.
سهولت انجام کسب و کار:  رتبه 16 از 189 توسط بانک جهانی، 2016.
هزینه نیروی کار ماهر و نیمه ماهر موثر و مولد.
محیط امن، حمایت و جذاب برای خانواده ها.
تجارت و لجستیک آن تحت پوشش دسترسی به اروپا، آسیا، آسیای مرکزی و شرق میانه است.
هزینه پایین زندگی.
ویزا و اقامت روش های ساده.

قوانین سرمایه گذاری در گرجستان :

سرمایه گذاری  شرکتهاي داخلي و خارجي  در گرجستان توسط قانون توسعه و تضمين سرمايه گذاري گرجستان، تبيين می شود هدف از قانون مذکور جذب سرمايه گذاري خارجي مي باشد.

بر اساس ماده 2 قانون مذکور سرمايه گذار مي تواند هم فرد حقيقي و هم حقوقي باشد.  سرمايه گذاري در گرجستان در همه زمينه به غير از بخشهايي که توسط ماده 9 اين قانون مشخص شده، آزاد است  همچنين سرمايه گذاري در بخشهايي که نياز به دريافت مجوز از وزارت خانه هاي مربوطه دارد، در اين قانون مشخص شده است.

بر اساس اين قانون، سرمايه گذار خارجي مي بايست حساب بانکي در يکي از بانکهاي گرجستان براي دريافت وام از موسسات مالي مستقر در اين کشور و يا موسسات خارجي و همچنين براي خريد سهام و ديگر دارايي ها افتتاح نمايد. سرمايه گذار خارجي پس از پرداخت عوارض و ماليات دولت امکان انتقال سود حاصل از سرمايه گذاري را به خارج دارد.

سرمايه گذار خارجي ميبايست فعاليتهاي خود را بر اساس قوانين گرجستان و همچنين معيارهاي حفظ سلامت و محيط زيست انجام دهد.

به منظور مديريت سرمايه گذاري، مرکز ملي سرمايه گذاري گرجستان  در وزارت توسعه اقتصادي اين کشور تأسيس شده است.  هدف اين مرکز ارائه خدمات، فراهم آوردن تسهيلات، ارائه اطلاعات در مورد مسائل مرتبط با شرايط سرماي هگذاري و قوانين مرتبط با سرمايه گذاري خارجي و …. مي باشد.

سرمايه گذاري مستقيم و ثبت شرکتهاي سهامي بيشتر در بخشهاي بانکداري، توليدنفت، توليد و توزيع برق، توليد انواع شيشه، فرآوري محصولات کشاورزي، آبهاي معدني، مصالح ساختماني، املاک و درمانگا هها انجام م يپذيرد. شرکتهاي سرمايه گذاري در دو قالب شرکت سهامي و يا شرکت با مسئوليت محدود تأسيس مي شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *