خرید خانه در گرجستان

خرید خانه در گرجستان به چه منظور ؟!

خرید خانه در گرجستان این روزها بازار داغی دارد. از یک طرف خیلی ها به دنبال سرپناه و ملکی در بیرون کشور هستند که حالا یا برای اقامت موقت و در حد یک سفر گاه و بی گاه از آن استفاده کنند و یا برخی هم این روزها با استفاده از مفاد قانون اعطای اقامت برخی کشور ها منجمله گرجستان و یا دیگر کشور ها می خواهند از مزیت اقامتی این خرید خانه بهره مند شوند.

طبق قانون گرجستان به خارجی هایی که مالکیت املاک غیر کشاورزی با ارزش بیش از ۳۵۰۰۰ دلار را در اختیار داشته باشند اجازه اقامت موقت داده می شود.

مراحل اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک :

متقاضی اخذ اقامت گرجستان در این شیوه بایستی خرید املاک (زمین، آپارتمان، املاک تجاری و غیره ) با هزینه بیش از ۳۵۰۰۰ دلار را انجام دهد.

قانون اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک اعم از خانه زمین، آپارتمان، منطقه تجاری به شما این امکان را می دهد که بدون ثبت شرکت در گرجستان و یا پرداخت مالیات به دولت گرجستان اجازه اقامت یک ساله خود را دریافت کنید و در صورتی که این اقامت موقت، شش سال متوالی تکرار شود، می توانید اقامت دایم گرجستان و به تبع آن شهروندی گرجستان و پاسپورت گرجستان را دریافت کرده و از مزایای آن استفاده کنید.

خرید خانه در گرجستان یک تیر و دو نشان است هم سرمایه گذاری دلاری در زمینه املاک است و هم وسیله ای برای کسب اجازه اقامت گرجستان.

خرید خانه در گرجستان یک تیر و دو نشان است هم سرمایه گذاری دلاری در زمینه املاک است و هم وسیله ای برای کسب اجازه اقامت گرجستان.

هزینه خرید خانه در گرجستان

هزینه خرید خانه در گرجستان مثل همه کشور های دیگر منجمله ایران به شدت وابسته به موقعیت و محلیت خانه در کشور مطبوع دارد؛ با یک حساب سرانگشتی می توان گفت :

  • خانه نوساز در محله های رو به پایین شهر تفلیس معادل هر متر مربع قیمت ۲۰۰ تا ۵۰۰ دلار آمریکا می‌باشد.

  • خانه نوساز در محله های متوسط شهر تفلیس معادل هر متر مربع قیمت ۵۰۰ تا ۸۰۰ دلار آمریکا می‌باشد.

  • و در نهایت خانه های نوساز در محله های اعیان نشین و بسیار عالی شهر تفلیس است که قیمتی معادل هر متر مربع ۷۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار آمریکا دارند.

خرید خانه ارزان و مناسب در گرجستان

هنگام خرید خانه در گرجستان چه خرید خانه در تفلیس باشد و یا خرید خانه در باتومی انجام شود، بایستی این خرید هم مناسب و هم ارزان باشد. خرید ملک مناسب در گرجستان اعم از اینکه این ملک خانه باشد یا آپارتمان و یا زمین و تجاری به لحاظ موقعیت، سند، عمر ملک ( چند سال ساخت بودن)، وضعیت حال حاضر و کاربری آن سنجیده می شود.
ارزان بودن خرید ملک یک امر نسبی است و با توجه به ارزش املاک در هر منطقه مشخص می شود و فروشنده و خریدار با آگاهی از آن می توانند تصمیم درست اتخاذ کنند.


مشاوران املاک و فروشندگان در هنگام فروش املاک خود ممکن است؛ برخی مشکلات و عیوب خانه و و آپارتمان و یا تجاری فروخته شده را مخفی کنند؛ خصوصاً که شما یک خارجی هستید و نه به قوانین گرجستان واقف هستید و نه حتی محله های تفلیس و باتومی را به درستی می شناسید؛ پس عجله نکنید سود جویان ایرانی که در کار دلالی خانه و آپارتمان در تفلیس و باتومی مشغول به کار هستند؛ تعدادشان کم نیست؛ سعی کنید به جای اعتماد از مشاوره حقوقی قانون دانان و در کنار آن از مشاوره خرید و فروش خانه و آپارتمان از مشاوران املاک گرجی تبار معتمد بهرمند شوید.
تجربه غالباً به ما نشان داده است که گرجی تبار ها در معامله منصف تر بوده و با آنها با آسودگی بیشتری می توان کار کرد؛ طرف های قرارداد ما در زمینه املاک افرادی هستند که معتمد وکلای رسمی گرجستان و تحت نظر یک دارالترجمه رسمی کشور گرجستان می باشند؛کلیه معاملات با ترجمه دقیق شرایط و مفاد قرارداد از گرجی به فارسی برای طرفین و آگاهی کامل از شرایط خرید و فروش انجام می شود.

موضوع دیگر حداقل مبلغی است که قانون گرجستان برای خرید خانه و آپارتمان به جهت اخذ اقامت این کشور تعیین کرده است؛ گزارش حسابرسی رسمی بایستی مبلغ خرید ۳۵۰۰۰ دلار شما را تایید کند، پس کارشناسی قیمت خانه شما باید دقیق باشد و اگرنه هم خرید ملک را انجام داده اید و هم ممکن است نتوانید اقامت گرجستان را دریافت کنید.
ما در کنار شما هستیم تا خرید خود در گرجستان را نه تنها ارزان بلکه قانونی و با خیال راحت انجام داده و پس از آن بتوانید از مزایایی که قانون اقامت گرجستان برای شما فراهم کرده برخوردار شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *