ثبت شرکت سهامی خاص

 ثبت شرکت سهامی خاص چه شرایطی دارد ؟

۱- وجود سه نفر با حداقل ۱۸ سال تمام

۲-حداقل سرمایه جهت ثبت شرکت سهامی خاص ۱۰۰۰۰۰۰ ریال است که ۳۵% آن می بایست به حساب واریز گردد.

۳-وجود یک آدرس همراه با کدپستی

شرکت سهامی خاص چیست ؟

قبل از ثبت شرکت سهامی خاص  لازم است، بدانید که شرکت سهامی، در اصطلاح علم اقتصاد، شرکتی است که برای انجام امور تجاری تشکیل می‌شود. شرکت سهامی خاص به انگلیسی  Private Joint Stock) ) نوعی شرکت سهامی است که سهام آن بر خلاف شرکت های سهامی عام قابل داد و ستد در بورس اوراق بهادار نیست ولی توسط مردم به راحتی قابل معامله است.

شرکت سهامی خاص شرکتی است که تمام سرمایه آن صرفاً توسط مؤسسین آن تامین  شده است و سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام ، محدود به مبلغ اسمی سهام آنها است و تعداد سهامداران نمی بایست از سه نفر کمتر باشد  و عنوان « شرکت سهامی خاص» باید قبل از نام شرکت یا بعد از آن بدون فاصله با نام شرکت بطور روشن و خوانا درکلیه اوراق واطلاعیه ها و آگهی های شرکت قید شود . (ماده ۱ و ۲و ۳و ۴ قانون تجارت )

در شرکت‌های سهامی خاص، همانند شرکت با مسئولیت محدود و بر خلاف شرکت تضامنی، مسئولیت هر یک از سهامداران در مورد بدهی‌های شرکت محدود به مبلغ سرمایه‌گذاری شده در شرکت است و در صورت عدم کفایت مجبور نیستد اموال شخصی خود را در این راه مصرف نمایند.

درشرکت سهامی خاص حداقل ۳۵% سرمایه باید نقداً دریکی از شعب بانکها تودیع و گواهی مربوطه ارائه و ۶۵% درتعهد سهامداران باشد .

نحوه اداره شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص بوسیله هیئت مدیره ای که از بین صاحبان سهام انتخاب شده و کلاً یا بعضاً قابل عزل می باشند اداره خواهد شد. محجورین و ورشکستگان و مرتکبین به جنایت ، سرقت ، خیانات در امانت، کلاهبرداری، اختلاس، تدلیس که به موجب حکم قطعی دادگاه محکوم شده باشند نمی تواند به مدیریت شرکت انتخاب شوند.

انتخاب بازرس اصلی و علی البدل درشرکت سهامی خاص  اجباری است و مدت مدیریت در شرکت سهامی خاص حداکثر دو سال می باشد که قابل تمدید است. جهت ثبت شرکت با سهامی خاص  و مشاوره های لازم تماس بگیرید.

مسئولیت بدهی و تعهدات شرکت  سهامی خاص با چه کسانی است؟ [۱]

در شرکت سهامی خاص و سهامی عام مسئولیت صاحبان سهام، فقط تا میزان مبلغ اسمی سهام آنها در برابر اشخاص ثالث است. مثلاً اگر سرمایه ثبت شده شرکت، یک میلیارد ریال منقسم به یک میلیون سهام هزار ریالی باشد و یکی از سهام داران دارای ۱۰ درصد سهم معادل یکصد هزار سهم هزار ریالی (یک صد میلیون ریال) سهم باشد در مورد بدهی های شرکت، فقط تا میزان صد میلیون ریال، پاسخگو خواهد بود.

ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان

ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان همانند هریک از شهرهای ایران همچون تهران، شیراز، مشهد و … دارای مراحل قانونی خود بوده و جهت اطلاع از آنهاکافی است با یکی از کارسناسان موسسه حقوقی فرا دادگستر فربد سپاهان تماس بگیرید.

پیوند به بیرون :

[۱] وب گاه شخص صادق رئیسی کیا

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *