ثبت شرکت در تهران

‌ثبت شرکت در تهران لزوم عواقب سهل انگاری و امتناع از آن !

بر طبق ماده ۲۲۰ قانون تجارت :

هر شرکت ایرانی که فعلاً وجود داشته یا در آتیه تشکیل شود و با اشتغال به امور تجارتی خود را به صورت یکی از شرکتهای مذکور در‌این قانون در نیاورده و مطابق مقررات مربوطه به آن شرکت عمل ننماید شرکت تضامنی محسوب شده و احکام راجع به شرکتهای تضامنی در مورد آن اجرا می‌گردد.

آیا می دانید که سخت ترین قوانین موجود در خصوص دیون شرکت ها نسبت به اشخاص ثالث  در مورد شرکت های تضامنی وجود دارد و در صورت کشیده شدن موضوع به دادگاه منجر به شدیدترین احکام خواهد شد ؟!

آیا می دانید که ثبت شرکت از انواع دیگر غیر تضامنی یکی از راههای حفظ اموال و سرمایه های شخصی اشخاص است که قانون گذار برای حفاظت از این سرمایه های شخصی، دیون شرکت در برابر اشخاص ثالث را تنها تا سقف سرمایه شرکت مجاز دانسته است ؟

پس از حالا به بعد به ثبت شرکت در تهران به دید یک استراتژی بلند مدت نگاه کنید. شما برای منافع شخص خود ناگزیر از تاسیس و ثبت شرکت هستید. تقریباً هیچ تجارت و تولید بزرگی را نمی شناسم که به صورت شخصی باشد.

یکی از حقوق دانان شرکت تجاری را چنین تعریف کرده است: «شرکت تجاری عبارت است از سازمانی که بین دو یا چند نفر تشکیل می شود و در آن هر یک سهمی به صورت نقد یا جنس یا کار خود در بین می گذارند تا مبادرت به عملیات تجارتی نموده و منافع و زیانهای حاصله را بین خود تقسیم کنند.»

در جای دیگر آمده است:

 «توافق اراده دو یا چند شخص و استمرار اعتباری آن به منظور سرمایه گذاری در یک یا چند عمل تجاری به قصد گذاشتن از مالکیت خصوصی خود نسبت به آورده های خویش و استفاده از شخصیت حقوقی مستقل و اعطایی قانون گذار و تقسیم منافع احتمالی آن بین خود» شرکا به قصد بردن سود سرمایه گذاری می کنند.

‌ثبت شرکت در تهران لزوم عواقب سهل انگاری و امتناع از آن !

‌ثبت شرکت در تهران لزوم عواقب سهل انگاری و امتناع از آن !

چرایی ثبت شرکت در تهران

راستش شاید آنقدر ها که ثبت شرکت در کلان شهری مانند تهران دارای اهمیت می باشد در شهرهای کوچک اهمیت نداشته باشد.

شهرهای بزرگی مانند تهران جای جولانگاه بقای شرکت ها و برند هاست و گذشت آن زمانی که کسب و کار تنها به واسطه یک اسم و یا فامیل برپا می شد و اداره می گردید.  پس اگر در فکر توسعه کسب و کار خود در تهران هستید ثبت شرکت و ثبت برند در تهران باید اولویت شماره ۱ شما باشد.

مراحل ثبت شرکت در تهران

اگر در مراحل ثبت شرکت به مهره چینی شرکاء و مدیران و مدیر عامل و هیئت مدیره دقت در شرکت مشخص نشود؛ عواقب جدی در پی خواهد داشت که نهایتاً باعث متلاشی شدن شرکت و از بین رفتن سرمایه می شود.

چگونگی ثبت شرکت در تهران

کمی پیشتر ثبت شرکت این طور بود که مثلا در تهران به اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری تهران مراجعه می کردی درخواست ثبت می دادی و همه مراحل از الف تا یای پایان در همان اداره انجام می شد.

امروز نحوه ثبت شرکت به صورت اینترنتی شده است که البته فواید و معالیب خودش را داارد شما دیگر با کارمندی روبرو نیستید و باید خود همه اطلاعات مربوط به شرکت در شرف تاسیس را وارد سامانه ثبت شرکت در تهران نمایید .

نحوه ثبت شرکت در تهران:

ابتدا وارد سامانه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ثبت تأسیس شرکت/موسسه شده تا صفحه ای مانند آنچه در زیر می بینید رو به شما باز شده و سپس با ادامه دادن مراحل و پر کردن اطلاعات خواسته شده ثبت نام خود را کامل کنید.

 پر کردن این صفحات البته نیازمند دانسته های ثبتی، حقوقی و ریزه کاری های بسیاری است و نکته مهم این است که چناچه این اطلاعات مغایر با آنچه در واقع می باشد، اعلام شود، در مرحله ارسال مدارک خود از طریق پست به اداره ثبت شرکتها توسط کارشناس اداره رفع نقص خورده و بازگشت داده می شود که اصلاح آن نیازمند ورود مجدد به وب سایت و زمان و هزینه مجدد است.

راهنمای ثبت نام در وب سایت ثبت شرکت ها:

الف-راهنمای ثبت شرکت در تهران :

پیشتر  برای ثبت یک شرکت در تهران می بایست به اداره ثبت شرکت ها در تهران مراجعه کرده و مراحل کار را از آنجا پیگیر بشوید، پس از اینترنتی شدن روند ثبت شرکت که البته به جای ساده تر شدن کار بعضاً به دلیل پیچیدگی های نرم افزار موجود و ایرادتی که در هر مرحله بدون توضیحات کافی در جهت رفع عیب وجود داشت و عدم پاسخگو بودن اداره ثبت شرکت ها در برخی موارد این کار عملاً ساده تر نشد !

پس پیشنهاد ما این است که چون با فرایند ثبت شرکت شما اسنادی را امضاء می کنید و به تعهدات خود می افزایید، این کار را با همکاری یک موسسه کار آشنا به ثبت شرکت انجام دهید.

چارتی ساده از اطلاعاتی که بایست وارد شود:

اطلاعات متقاضی —>نام و اطلاعات شخص حقوقی—> موضوع فعالیت—> اطلاعات مرکز اصلی—>

 سرمایه شخص حقوقی—> اشخاص—> اشخاص—> سهام/ سرمایه اشخاص—> سمت اشخاص—>

 ارتباط بین اشخاص—> شعب—> سمت ها در شعب—> روزنامه—> اظهارنامه/ تقاضانامه—> اساسنامه—>

شرکتنامه—> مدارک

ب- راهنمای مراحل پس از تایید نام درخواستی

تعین نام شرکت در تهران

 شهر تهران  یکی از مراکز مهم اقتصادی کشور بوده و فعالان تولید، پیمانکاری، مشاوره و خدمات بسیاری در این شهر مشغول به کار هستند و لذا مقوله ثبت شرکت  در این شهر و استان حائز اهمیت می باشد.

همانطور که قبلاً هم گفتم شروع یک کسب و کار جدید، کار آفرینی و یا سرمایه گذاری معمولاً با یک ثبت شرکت شروع می شود.

تعیین نام شرکت بر خلاف اینکه گاهی به آن اهمیت داده نمی شود بسیار مهم می باشد نام شرکت باید ساده و خوب به خاطر سپرده شود همچنین چکیده ای از موضوع کار شما در آن نهفته باشد.

بد نیست بدانید که برای تعیین نام در ثبت شرکت در تهران معمول است که برای بخش سوم نام شرکت را کلماتی مانند شرق، آریا، تهران، … که ایرانی و یا تهرانی بودن شرکت ثبت شده را نشان می دهند انتخاب می کنند.

نکات مهمی قبل از ثبت شرکت

جدی بودن بحث ثبت شرکت ها تنها به تعیین نام شرکت منوط نمی شود و در هنگام ثبت یک شرکت نوپا از تعیین نام تا میزان سرمایه و نوع شرکت (مسئولیت محدود یا سهامی )، انتخاب مدیران و صاحبان امضای شرکت بایستی موارد فنی و حقوقی ثبت شرکت توسط یک کار بلد انجام شود.

 همچنین دیده ام که برخی اشخاص نیاز به ثبت موسسه دارند ولی به اشتباه شرکت ثبت می کنند در حالی که شرکت ها از نظر قانون تجاری محسوب شده در حالی موسسات بار تجاری نداشته و در هنگام تسویه با اداره دارایی قطعاً بار مالیاتی کمتری بر دوش آنها می باشد.

ثبت شرکت خود در تهران را قانوناً به چه کسی باید سپرد؟

خیلی از دوستان مدعی ثبت شرکت در تهران، خود را مجتمع ثبتی حقوقی،  هلدینگ و یا شرکتی تک سیلابی معرفی می کنند که تا جایی که ما از قانون مطلع هستیم؛ عناوینی که این افراد که خود قرار است مشاور ثبت شرکت و موسسات دیگران باشند؛  به کار برده اند با قوانین و مقررات  ثبت شرکت مغایرت و جای اشکالات بسیار دارد .

تذکر : در ایران تنها موسسات حقوقی دارای سهامداران وکلای پایه ۱ دادگستری و یا وکلاء قانوناً می بایست دست به کارهای حقوقی و وکالتی منجمله ثبت شرکت بزنند. لطفاً قبل از سپردن ثبت شرکت خود به دیگری، از شخصیت حقیقی یا حقوقی که قرار است این کار را برای شما انجام دهد، احراز هویت کرده و خاطر جمع شوید که وی قانوناً مجاز به انجام این کار است.

وکیل ثبت شرکت در تهران :

طبق قانون فقط وکلا و موسسات حقوقی مجاز به انجام حقوقی و وکالتی هستند لذا اگر در تهران به دنبال وکیل درجه ۱ برای ثبت شرکت هستید؛ ما بهترین های این کار را فراهم آورده ایم .

انواع شرکت های تجاری قابل ثبت در تهران :

 طبق قانون تجارت شرکت به اقسام گوناگونی تقسیم شده اند که شامل : شرکت سهامی ( عام و خاص) ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی ، شرکت تعاونی ، شرکت نسبی ، شرکت مختلط سهامی و غیر سهامی و موسسات غیرتجاری می باشند، برای ثبت هر یک از انواع شرکت و همچنین موسسه در تهران موسسه حقوقی فرادادگستر فربد سپاهان در خدمت شما می باشد.

  •  ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران

  • ثبت شرکت سهامی خاص در تهران

  • ثبت شرکت تضامنی در تهران

  • ثبت شرکت نسبی در تهران

  • ثبت شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی در تهران

  • ثبت شرکت سهامی عام در تهران

  • ثبت شرکت تعاونی در تهران

ثبت شرکت مسئولیت محدود در تهران:

اگر در تهران ساکن هستید و قصد ثبت شرکت دارید ممکن است این پرسش پیش روی شما باشد که کدام قسم از شرکت اعم از مسئولیت محدود و یا سهامی خاص مورد نیاز شما است.

باید دانست که ثبت شرکت مسئولیت محدود شیوه جمع و جور تر و راحت تری برای ثبت شرکت در تهران بوده و با حداقل دو نفر قابل انجام می باشد.

ثبت شرکت سهامی خاص در تهران :

ثبت شرکت سهامی خاص را شاید بتوان یکی از متداول ترین شیوه های ثبت شرکت در تهران دانست؛ ثبت شرکت سهامی خاص همانطور که در نوشته اختصاصی ثبت شرکت سهامی خاص به آن  اشاره شد؛ اندکی پیچیده تر از ثبت شرکت مسئولیت محدود بوده و شما به غیر سه نفر موسس، حداقل به یک یا دو نفر  بازرس نیاز دارید.

ثبت انواع شرکت در تهران با توجه به موضوع شرکت :

در تهران با توجه به مرکزیت این شهر در ایران تنوع فعالیت و بالتبع آن موضوع شرکت بیشتر است. در تعیین موضوع شرکت باید دقت کرد که ثبت شرکت با برخی از موضوعات منوط به اخذ مجوز می باشد که اخذ این مجوزات هم بعضاً کار ساده ای نبوده و برای کوتاه کردن مدت زمان ثبت شرکت بهتر است از فرایند اخذ مجوز اجتناب شود.

 • ثبت شرکت بازرگانی در تهران

 • ثبت شرکت تولیدی در تهران

 • ثبت شرکت صنعتی در تهران

 • ثبت شرکت خدماتی در تهران

 • ثبت شرکت حمل و نقل در تهران

 • ثبت شرکت نگهبانی در تهران

 • ثبت شرکت گردشگری در تهران

 • ثبت شرکت ساختمانی در تهران

 • ثبت شرکت عمرانی در تهران

 • ثبت شرکت معماری در تهران

ثبت شرکت در شهر ستان های تهران :

ثبت شرکت های تولیدی در تهران :

اگر در نظر داشته باشید به اتفاق یک یا دو شریک خود یک تولیدی در تهران راه اندازی کنید ابتدا نیاز به یک ثبت شرکت در تهران دارید، چون سازمان صنعت، معدن و تجارت جواز تاسیس و پروانه تولید را یا به نام شخص صادر می کند و یا به نام شرکت و در واقع بدون ثبت شرکت جواز یا پروانه مشارکتی صادر نمی گردد.

برای اخذ و صدور جواز تاسیس در تهران به نام شرکت، در موقع ثبت شرکت تولیدی در نظر داشته باشید که موضوع اساسنامه شما حتما باید کلمه تولید و آن تولید در زمینه خاص که قرار است جواز تاسیس و پروانه شما در آن زمینه صادر گردد قید شده باشد.

ثبت شرکت دانش بنیان در تهران:

شرکت ها و موسسات دانش بنیان شرکت یا موسسه خصوصی یا تعاونی است که به منظور هم افزایی علم و ثروت ، توسعه اقتصاد دانش محور ، تحقق اهداف علمی و اقتصادی که شامل گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری هستند و همین طور تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه شامل طراحی و تولید کالا و خدمات در حوزه فناوری های برتر و با ارزش افزوده فراوان به ویژه در تولید نرم افزارهای مربوط تشکیل می شود. ثبت شرکت دانش بنیان باعث مزایای بسیاری منجمله برخورداری کمک و تسهیلات دولتی می شود .

ثبت شرکت تولیدی پیمانکاری و خدماتی در تهران

ثبت شرکت های تولیدی در تهران بیشتر یک ضرورت است تا یک انتخاب و پروانه بهره برداری طبق قانون جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت تنها برای شرکت ها صادر می شود. پس از ثبت شرکت پیمانکاری در تهران می توانید جهت اخذ رتبه و گرید پیمانکاری در تهران اقدام نمایید.

هزینه ثبت شرکت در تهران

هزینه ثبت شرکت در تهران معمولا شامل دو بخش هزینه های واریزی به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری تهران و بخش دیگر هزینه هزینه وکیل ثبت شرکت می باشد .

هر چند که عرف شده که هزینه ثبت شرکت در تهران و یا سایر شهر ها به صورت یک عدد ثابت ذکر شود با این حال هزینه ثبت شرکت معمولاً یک عدد ثابت نیست و بستگی دارد شما چه خدماتی موقع ثبت شرکت از ما خواسته باشید.

تعیین نام شرکت همانطور که پیش تر هم از آن یاد شد از جمله خدماتی است که کمتر به آن توجه می شود و خود یک خدمات اضافه بر ثبت شرکت بوده که خیلی خیلی مهم است. یک نام خوب سه بخشی خیلی زود شما را معروف می کند، خدمات ما در موسسه حقوقی پیشنهاد نام های زیبا و اصیل ایرانی است که قابل ثبت باشد.

باید دانست که این روزها اسامی قابل ثبت برای شرکت خود یک معظل است؛ از طرفی اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری در زمینه تعین نام شرکت بسیار سخت گیری می کند و از طرفی هر نامی مناسب کار شما نیست.

پیشنهاد ما استفاده از نام های اصیل ایرانی است که برخی از آنها امروز کمتر استفاده می شوند لیکن هم زیبایند و هم امروزی هستند. پس از تعیین یک نام خوب برای شرکت خود باید نام مذکور به صورت یک نام تجاری ثبت شود تا کسی نتواند برند هم نام شرکت شما داشته باشد.

 فواید ثبت شرکت درتهران :

شرکت ثبت شده در تهران دو حسن در پی دارد؛ اول اینکه نامی ثبت شده و قانونی به کسب و کار شما می دهد که البته این ثبت این نام از طریق ثبت برند هم امکان پذیر بود، لیکن مدت زمان و هزینه ثبت برند معمولاً بیشتر می باشد و فایده دوم ثبت شرکت مشخص شدن قانونی سهم شرکاء و حدود و اختیارات آنها می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *