ثبت برند ارزان و فوری، مشاوره ☎ ۳۱۳۳۹۴۱-۰۹۱۳

ثبت برند ، مالکیتی که هر کس می تواند صاحبش شود.

 همه فکر می کنند که مالکیت فقط با خریدن ایجاد می شود؛ مالک کسی است که زمینی و یا امثالهم را می خرد و روی این حساب مالکیت بر چیزهای با ارزش پول می خواهد. آخر منی که پول ندارم چطور مالک چیز با ارزشی می توانم؛ بشوم .

خیلی ها با همین اندیشه تا آخر عمر سر می کنند و حال آنکه از یک نوع مالکیت دیگر بی خبر هستند اما امروز می خواهم یک قسم مالکیت دیگر را به شما معرفی کنم . مالکیتی که بدون پول می توان آن را ایجاد کرد و بعد با پول هنگفتی آن را فروخت و یا از عوایدش تا آخر عمر استفاده کرد.

مالکیت/حقوق فکری/معنوی به حقوقی گفته می‌شود که به صاحبان آن حق بهره‌وری از فعالیت‌های فکری و ابتکاری انسان را می‌دهد و ارزش اقتصادی و قابلیت داد و ستد دارد ولی موضوع آن شیء معین مادی نیست.

مالکیت معنوی در حقیقت با ترواشات ذهنی سر و کار دارد و حاصل فکر است که در حقیقت جوهر واقعی انسان است و ارزش اقتصادی هم پیدا می کند. ثبت برند هم از مقوله ای از همین دست است و فی الواقع یک جور مالکیت معنوی است .

 

حال آنکه از یک نوع مالکیت دیگر بی خبر هستند اما امروز می خواهم یک قسم مالکیت دیگر را به شما معرفی کنم . مالکیتی که بدون پول می توان آن را ایجاد کرد و بعد با پول هنگفتی آن را فروخت و یا از عوایدش تا آخر عمر استفاده کرد.

حال آنکه از یک نوع مالکیت دیگر بی خبر هستند اما امروز می خواهم یک قسم مالکیت دیگر را به شما معرفی کنم . مالکیتی که بدون پول می توان آن را ایجاد کرد و بعد با پول هنگفتی آن را فروخت و یا از عوایدش تا آخر عمر استفاده کرد.

برند نام تجاری ، علامت تجاری چیستند ؟

ساده بگویم همه موارد بالا عبارت از اسامی، نشانه، نماد، طرح و یا ترکیبی از اینها می باشد. همچنین عنوان قانونی برای برند که در مرکز مالکیت معنوی ایران به کرات به کار می رود ، علامت تجاری و یا نشان تجاری می باشد.

البته همین علامت و یا نشان ساده که شاید در نظر اول تنها یک واژه باشد و نه چیز دیگری باشد موجب ایجاد وجه تمایز شما با رقیبتان می شود و اگر خوب و خاص انتخاب شده باشد و معروف شود؛ ارزشی بسیار بیشتر از مالکیت بر موارد فیزیکی، مادی و قابل روئیت پیدا می کند.

برای مثال؛ در مورد ارزش برند دیجی کالا در ایران چیزی می دانید؟! دیجی کالا یک نام است که تنها پشتوانه آن یک وب سایت و دفتر و دستک است که می توان به سادگی به تفاوت ارزش ریالی تجهیزات آن و ارزش ریالی برندش پی برد.

 

انتخاب یک برند خوب قبل از ثبت آن

 قبل از ثبت برند شما باید یک برند داشته باشید. بی اغراق بگویم برندسازی یا برندینگ (Branding)، بسیار پر اهمیت تر از ثبت برند است.

خیلی ها فقط دنبال ثبت کردن هستند ! عزیزم اول ببین چیز با ارزشی درست کرده ای و بعد ثبت اش کن.

حتماً خواهید گفت برند که دیگر چیز خاصی نیست یک کلمه است. بلی ولی همین کلمه اگر در جای درست و به شکل درست ساخته و پرداخته شود؛ معروف می شود و صاحبش را پولدار می کند و اگر نادرست باشد؛ وقت و پول مالک خود را هدر می دهد.

نکته مهم دیگر این است خیلی از اسامی و نام های زیبا به عنوان برند و یا نام تجاری به ذهن ما می رسد که اصلاً قابلیت ثبت ندارد.

پس قبل از اینکه به فکر ثبت اسامی خود باشی؛ باید یک برند و یا علامت تجاری خوب بسازی و این کار اصولی دارد که در زیر برایت خواهم گفت.

برند سازی البته ، بحث داغی که در همه‌ی جلسه‌های کاری و کافی شاپ‌ها و اتاق جلسات شرکت‌های مختلف و هر جای دیگر، توسط مدیران هر مجموعه‌ای تا دلتان بخواهید شنیده می‌شود و خیلی مهم است و باید به آن توجه کنیم و بودجه خرج کنیم و

 

اصول برندینگ و یا برند سازی موفق.

قبل از اینکه اصول برند سازی را برایتان بگویم که  همان طور که گفتم، مقدمه ثبت برند است، بهتر است، یک بار دیگر به تعریف برند دقت کنید.

برند معدل سازی شده با نمانام ، یا همان مارک (به فرانسوی: marque) یا برند (به انگلیسی: brand) یک نام، عبارت، طرح، نماد یا هر ویژگی دیگری است که مشخص‌کنندهٔ خدمات یا فروشندهٔ محصولی خاص باشد که به وسیلهٔ آن از دیگر محصولات و خدمات مشابه متمایز می‌گردد.

مراحل ثبت برند چیست ؟

بعد از برندیگ یا برند سازی، نوبت به ثبت برند می رسد؛ درباره مراحل ثبت برند قبلاً مطلب نسبتا مفصلی نوشتم و هر آنچه که دیگر گفته شود، دیگر زاید است.

ثبت برند در تهران و شهرستان ها

موسسه حقوقی رایا دارای دفاتر متعدد خصوصاً در تهران و اصفهان می باشد و لذا چناچه نیاز به ثبت برند در تهران و یا ثبت برند در اصفهان دارید؛ فقط یک تماس کافی است تا از مشاوره تلفنی رایگان ما برخوردار شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *