ثبت برند در اصفهان

ثبت برند در اصفهان یک ضرورت فراموش شده.

ثبت برند در اصفهان ضرورتی برای همه شرکت ها و اشخاص حقیقی صاحب کسب و کار است که گاهی در عین اینکه می دانیم خیلی مهم است فراموش می شود؛ در قدیم باوری بود که می گفت اسم مهم نیست و رسم مهم است ولی امروزه به جرات می توان گفت که اسم از رسم هم مهم تر شده و تا اسم در نکنی به جایی نمی رسی !

معنی کلمه برند

هر گاه معنی و معادل فارسی کلمه برند را دیکشنری جستجو کنید به معادل های همچون نام تجاری، مارک برخورد می کنید، همچنین در مورد کلمه brands  به معادل علامت های تجاری بر می خوریم.

علامت، نام تجاری و یا برند ؟!

کلماتی همچون علامت، نام تجاری، آرم و برند غالباً به گوش می رسد و گاهی برخی یکی را به جای دیگری به کار می برد، برای روشن شده تفاوت در موارد فوق دست به دامن قانون ثبت اختراعات، طرحهای صنعتی وعلائم تجاری می شویم .

ماده۲۰ـ از نظر این قانون‌، هرگونه ترکیب خطوط یا رنگها و هرگونه شکل سه‌بعدی با خطوط‌، رنگها و یا بدون آن‌، به‌گونه‌ای که ترکیب یا شکل یک فرآورده صنعتی یا محصولی از صنایع دستی را تغییر دهد، طرح صنعتی است‌. در یک طرح صنعتی تنها دسترسی به یک نتیجه فنی بدون تغییر ظاهری مشمول حمایت از این قانون نمی‌باشد.

 همچنین :

ماده ۳۰- علامت ، علامت جمعی و نام تجاری عبارتند از:

الف ـ علامت یعنی هر نشان قابل رویتی که بتواند کالاها یا خدمات اشخاص حقیقی یا حقوقی را از هم متمایز سازد.
ب ـ علامت جمعی یعنی هر نشان قابل رویتی که باعنوان علامت جمعی در اظهارنامه ثبت معرفی شود و بتواند مبدا و یا هرگونه خصوصیات دیگر مانند کیفیت کالا یاخدمات اشخاص حقیقی و حقوقی را که از این نشان تحت نظارت مالک علامت ثبت شده جمعی استفاده می کنند متمایز سازد.

ج ـ نام تجارتی یعنی اسم یا عنوانی که معرف و مشخص کننده شخص حقیقی یا حقوقی باشد.

اهمیت ثبت برند {۱}

به طور خلاصه برند دارایی نامشهود (نهفته) یک محصول یا یک خدمت می باشد که شامل پارامترهای زیادی از جمله نام، اصطلاح، علائم، نماد، آرم، طرح، سابقه ذهنی مشتریان و مصرف کنندگان، ماندگاری در بازار، اصالت (کپی صرف نبودن ) ، و داشتن اعتماد و اعتبار ماندگار نزد مشتریان می باشد.

هزینه ثبت برند در اصفهان

یادتان باشد که انجام امور حقوقی و منجمله ثبت برند در اصفهان تنها بایستی توسط وکیل و یا موسسات حقوقی انجام شود که قانون ایران آنها را مجاز به ارائه خدمات حقوقی می داند و دانستگی کافی برای انجام امور ثبت برند را دارا می باشند.

فروش برند در اصفهان

فروش برند های آماده چند وقتی است که مد شده و افرادی هستند که برند های آماده که قبلاً ثبت شده را خرید و فروش کرده و یا دلالی می کنند.

باید دانست خرید یک برند تنها وقتی ارزش دارد که آن برند مشهور بوده و در واقع هزینه پرداختی بابت ارزش معنوی و به دست آوردن مالکیت معنوی آن حسن شهرت باشد و اگرنه خرید برند با قیمتی گاه ده برابری نسبت به ثبت برند از ابتدا اساساً هیچ فایده ای به جز هدر رفتن پول ندارد.

سامانه ثبت برند و علامت تجاری

اگر می خواهید وارد سامانه ثبت برند و علامت تجاری بشوید در حقیقت بایستی وارد مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به آدرس http://ipm.ssaa.ir شوید .

سامانه استعلام نام برند

استعلام برند قبل از ثبت اقدام هوشمندانه ای است ، انجام این کار بایستی با استراتژی جایگزین سازی عنوان برند در صورت تکراری بودن و همچنین با توجه به طبقات کالای مورد نظر  انجام شود. اگر می خواهید بدانید نام مورد نظر شما جهت برند قبلا ثبت شده یا نه با ما تماس بگیرید.

منابع

۱-برند (BRAND) چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *