اخذ و صدور جواز تاسیس در اصفهان

اخذ جواز تاسیس در هر شهری مثل اصفهان مقدمه راه اندازی و احداث یک واحد صنعتی، یک کارخانه و یا یک تولیدی می باشد.

جواز تاسیس چیست ؟

جواز تاسیس مجوز احداث یک تولیدی و یا یک کارخانه می باشد؛ بدون جواز تاسیس حتی اگر شما تولیدی انجام دهید که به آن به اصطلاح تولید زیر پله ای گفته می شود، این تولید وجاهت قانونی نداشته و بعداً مشکلات عدیده ای منجمله توزیع کالا، اخذ پروانه تولید و اخذ استاندارهای لازم بر سر راه خواهید داشت ؛ پس بهتر است از ابتدای کار به فکر باشید و با اخذ جواز تاسیس کار خود را محکم کنید لذا بهتر است بگوییم جواز تاسیس در واقع جواز تاسیس کارخانه می باشد.

چگونگی و مراحل اخذ جواز تاسیس از سازمان صنعت، معدن و تجارت

اخذ زمین صنعتی

اخذ زمین صنعتی جهت احداث کارخانه شروع و مقدمه پروسه اخذ جواز تاسیس شما می باشد، البته نگران نباشید لازم نیست که پیش از گرفتن جواز تاسیس زمینی خریداری کنید؛ کاری که فعلاً باید انجام شود، مراجعه به شرکت شهرک های صنعتی هر استان مانند شرکت شهرک های صنعتی اصفهان و استعلام در خصوص موجود بودن زمین در یکی از مناطق و شهرک های صنعتی می باشد.

شما بعداز اخذ جواز تاسیس می توانید، از طریق انعقاد قرارداد واگذاری زمین با  شرکت شهرک های صنعتی در مورد زمینی که نتیجه استعلام امکان واگذاری آن مثبت بود مبادرت به تهیه زمین و احداث کارخانه خود نمایید.

شرکت شهرک های صنعتی ممکن است پیش از دادن هر گونه جوابی در خصوص امکان واگذاری زمین،  در صورت لزوم مثلاً در موارد در خواست شما مبنی بر  صدور جواز تاسیس در رشته های مرتبط با صنایع غذایی و یا صنایع شیمیایی بنا به تشخیص خود، نظر سازمان غذا و دارو و یا محیط زیست را جویا شود اگر در اصفهان هستید لازم است به معاونت غذا و دارو اصفهان واقع در خیابان ملاصدرا و یا اداره کل محیط زیست واقع در فلکه لاله مراجعه نمایید.

ثبت نام در وب سایت بهین یاب

وب سایت بهین یاب و یا درگاه اطلاعات و خدمات صنعت، معدن و تجارت، سامانه ای مختص وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.

بهین یاب دارای بخش های گوناگونی منجمله بخش سرمایه گذاری می باشد که کلیه اطلاعات مفید و خدمات مرتبط با حوزه سرمایه گذاری در صنعت، معدن و تجارت اعم از صدور مجوزها، وضعیت پروژه ها و طرح ها، معافیت های گمرکی و … در این بخش ارائه گردیده است.

پیش از صدور هر گونه مجوز منجمله جواز تاسیس و یا پروانه بهره برداری واحد تولیدی متقاضی ملزم به ثبت نام و ورود اطلاعات خود در این سایت می باشد. در واقع چناچه قصد گرفتن جواز تاسیس دارید؛ باید در بهین یاب ثبت نام کنید که این کار مستلزم گرفتن نام کاریری و رمز عبور، ورود اطلاعات متقاضی، اطلاعات فنی تولید و  پر کردن همه فرم ها و در واقع صفحات داخلی این سایت می باشد.

در گاه بهین یاب وزات صنعت، معدن و تجارت

در گاه بهین یاب وزات صنعت، معدن و تجارت

اخذ جواز تاسیس و پرداخت تسهیلات :

یکی از فواید جواز تاسیس و بالتبع آن شروع نمودن به احداث کارخانه مورد نظر تسهیلات و در واقع وام هایی است که می توان در ادامه با پیشرفت فیزیکی طرح از بانکهای عامل دریافت کرد.

در حقیقت تولید کنندگان در راستای ساخت و تکمیل کارخانه خود از دو نوع وام می توانند استفاده کنند : در مرحله ابتدایی که هنوز ساخت سوله ها و سالن های کارخانه در جریان است و ماشین آلات و خطوط تولید خریداری نشده اند، تسهیلات سرمایه ثابت مطرح می باشد که جهت خرید ماشین آلات و تکمیل ساخت و ساز پرداخت می شود .

در مرحله بعدی یعنی پس از تکمیل ساخت کارخانه و اخذ پروانه تولید نوع دیگری از تسهیلات مطرح می شود و آن تسهیلات سرمایه در گردش بوده که برای خرید مواد اولیه، انرژی و حقوق و دستمزد پرداخت می شود.

اخذ جواز تاسیس و برند :

بسیاری از افراد جواز تاسیس خود را صرفاً جهت ثبت برند و یا علامت تجاری ثبت می کنند در حقیقت ثبت برند بایستی صرفاً در یک موضوع و رشته خاص که طبقه کالا نامیده می شود، ثبت شود و این ثبت در هر طبقه مستلزم داشتن و یا اخذ مجوز شغلی در ارتباط با حرفه ای خاصی است که در آن ثبت برند انجام می شود.

موسسه حقوقی فراداگستر فربد سپاهان با برخورداری از تجارب معتدد ثبت برند در خصوص همکاری با متقاضیان به منظور تامین مدارک مورد نیاز ثبت هم همکاری داشته و منجمله جواز تاسیس را به عنوان پیشنهادی در جهت تامین مجوز شغلی پیشنهاد می نماید.

خوبی جواز تاسیس این است که هزینه دریافت و مدت زمان اخذ آن ( به طور متوسط سه روز کاری ) نسبت به سایر موارد مجوزات سهل الوصول تر بوده و امر ثبت برند شما را تسریع می بخشد.

اخذ و صدور جواز تاسیس در اصفهان

مرجع صدور جواز تاسیس در استان اصفهان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان واقع در ۲۲ بهمن، مجتمع اداری غدیر می باشد همچنین از آنجا که اصفهان یکی از قطب های مهم صنعتی کشور می باشد از این رو احداث کارخانه در آن رونق خوبی دارد.

اگر تمایل به احداث کارخانه و تولید در اصفهان دارید لازم است که ایتدا شهرک صنعتی اجرای طرح خود را پیدا کنید. شرکت شهرک های صنعتی اصفهان لیستی از شهرک ها و مناطق صنعتی مجاز تولید را در اختیار شما قرار می دهد که از جمله شهرک های اصلی این استان می توان به شهرک بزرگ اصفهان، شهرک صنعتی رازی و شهرک سگزی و … نام برد که همگی پناسیل احداث کارخانه را در خود دارند.

پس از مراحل فوق جهت انجام امور اداری مربوط به صدور جواز تاسیس می بایست به سازمان مراجعه کرده و کارشناسان صدور جواز تاسیس بنا به ثبت نام انجام شده در بهین یاب، نامه موافقت اعطای زمین شرکت شهرک های صنعتی اصفهان و معاونت غذا و داروی اصفهان جواز شما را صادر می کنند.

جواز تاسیس صادر شده پس از انجام عملیات ساخت و ساز سوله ها و نصب ماشین آلات و خطوط تولید به پروانه تولید تبدیل می شود.


پانوشت : صدور جواز تاسیس در هر استان فقط در صلاحیت وزارت صنعت، معدن و تجارت استان بوده و موسسه حقوقی تنها با اخذ وکالت کاری در واقع وکیل افراد در اخذ جواز محسوب می شود.

 

4 دیدگاه در “اخذ و صدور جواز تاسیس در اصفهان

 1. سلام.وبسایت خیلی خوب و جامعی دارید.ممنون
  ما در زمینه درب های ضد سرقت و ضد حریق
  فعالیت می کنیم.خوشحال میشوم از وبسایت ما دیدن کنید

 2. muzicir.com گفت:

  اقا خیلی وبسایتتون عالیه

 3. مجید گفت:

  سلام،خسته نباشید،جهت تمدید جواز تاسیس توضیحاتی ندادید،یا باید به صفحه ای دیگر مراجعه کنم؟

 4. 20 پیمنت گفت:

  تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *