اخذ رتبه و گرید پیمانکاری در اصفهان

هر شرکت پیمانکاری برای شرکت در مناقصات دولتی باید دارای گواهینامه صلاحیت پیمانکاری باشد؛آیین نامه طبقاتی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تصریح می کند که مقررات مندرج در این آیین نامه منوط به تشخصیص صلاحیت پیمانکارانی است که برای کار یا پروژه هایی قرار است گواهینامه دریافت کنندکه تمام یا بخشی از منابع مالی آنها از بودجه عمومی دولت تامین شده باشد.

شرایط و مدارک لازم برای اخذ رتبه و گرید پیمانکاری در اصفهان :

الف-ثبت یک شرکت پیمانکاری در اداره ثبت شرکت های اصفهان.

ب-وجود حداقل یک نفر امتیاز آور در ارتباط با رشته پیمانکاری انتخابی.

فعالیت ( رشته های) جهت اخذ رتبه گرید پیمانکاری در اصفهان

الف– رشته ساختمان و ابنیه : دربرگیرنده امور پیمانکاری مربوط به ساخت ساختمانها و ابنیه عمومی اعم از چوبی،آجری، سنگی، بتنی و فلزی، سازه های ساختمانی، محوطه های کوچک، دیوار کشی، اجرای پیاده رو ها و نظایر آن.

برشته آب : در برگیرنده امور پیمانکاری مربوط به بندها، سدها و ساختمان نیروگاه آبی، سازه های هیدورلیکی وتونلهای آب، مخازن آب و شبک ههای توزیع آب، تأسیسات و تجهیزات تصفیه خانه های آب و فاضلاب بزرگ، خطوط انتقال آب، ایستگاههای پمپاژ آب و فاضلاب بزرگ، شبکه های جمع آوری و انتقال فاضلاب، کانالهای انتقال آب وشبکه های آبیاری و زهکشی، سازه های دریایی و ساحلی، احداث حوضچه ها و استخرهای پرورش و تکثیر آبزیان، وعملیات ساختمانی (سیویل) تصفیه خانه های آب و فاضلاب و نظایر آن.

رشته آب شامل سه زیررشته می باشد :

– ساز ههای دریایی

– سدسازی و تأسیسات مربوطه

– خطوط انتقال آب و شبکه های آب و فاضلاب

ترشته صنعت و معدن : در برگیرنده امور پیمانکاری مربوط به تأسیسات و تجهیزات صنایع غذایی، صنایع تبدیلی،نساجی، پوشاک، چرم، چوب، شیشه، سلولزی، کانه آرایی، استخراج، فرآوری، متالورژی استخراجی، ذخیره، تبدیل موادخام و تولید در صنایع پتروشیمی، شیمیایی، کانی غیرفلزی، صنایع سنگین، معدنی، صنایع فلزی (آهن و فولاد، غیر آهنی و فرآورد ههای فلزی)، ساز ههای صنعتی (به جز سازه های ساختمانی)، تجهیزات هیدرومکانیک، کارخانجات ابزارآلات وماشین ها، تأسیسات صنعتی جانبی، تولید وسایل آزمایشگاهی و دارویی، کارخانجات تولید وسایل حمل و نقل، خطوطانتقال مواد در کارخانجات، بهینه سازی مصرف انرژی، صنعت حمل و نقل، اتوماسیون صنعتی شامل کنترل، ابزار دقیق،مانیتورینگ، میترینگ، اسکادا و نظایر آن.

رشته صنعت و معدن شامل سه زیررشته می باشد :

– صنعت

– معدن

– اتوماسیون صنعتی

ثرشته نیرو

دربرگیرنده امور پیمانکاری مربوط به تولید، توزیع و انتقال نیرو اعم از نیروگاه ها، شبک ههای برق وتاسیسات برقی، پست های توزیع و الکترونیک عام و خاص و نظایر آن.

رشته نیرو شامل دو زیررشته می باشد :

– تولید نیرو

– پست، انتقال و توزیع نیرو

جرشته تأسیسات و تجهیزات:

در برگیرنده امور پیمانکاری مربوط به شبکه گازرسانی شهری، تأسیسات مکانیکی وهیدرومکانیکی سدها، سیستم های سردکننده ساختمان، تأسیسات و تجهیزات ساختمان (آب، گاز، برق و فاضلاب) وانتقال زباله، تأسیسات و تجهیزات تصفیه خانه های آب و فاضلاب کوچک، وسایل انتقال (آسانسور پله برقی و ….)سیست مهای خبر و هشدار دهنده، تجهیزات آشپزخانه و سلف سرویس و رختشویخانه، سیستم های ارتباطی، شبکه های رایانه ای ساختمان، ماسه پاشی (سندبلاست)، حفاظت کاتودی، پوشش (لاینیگ) و ایستگاههای پمپاژ آب و فاضلاب کوچک و نظایر آن.

حرشته ارتباطات و فناوری اطلاعات:

در برگیرنده امور پیمانکاری مربوط به بخش شامل، ICT مخابرات صوتی، تصویری و داد های، ساخت ایستگا ههای اصلی انتقال دهنده و توزیع کننده، انواع شبکه های زیرساختی و خدماتی شامل پستی، مخابراتی، شبکه های انتقال سیمی، بی سیم، رادیو، تلویزیون و شبکه های ماهواره، اینترنت و اینترانت و نظایر آن.

ذرشته مرمت آثار باستانی بنام حفاظت و مرمت آثار فرهنگی و تاریخی به شرح زیر اصلاح شد.

این رشته دربرگیرنده امور پیمانکاری مربوط به اجرای طرح های حفاظت، رفع خطر، پاکسازی، استحکام بخشی، مقاو مسازی، مرمت، بهسازی، بازسازی، نوسازی و احیاء آثار منقول و غیرمنقول فرهنگی و تاریخی و ساماندهی کالبدی و منظری ابنیه، بافت ها و محوط ههای تاریخی می باشد.

رشته مرمت شامل دو زیررشته می باشد :

– آثار فرهنگی و تاریخی منقول

– آثار فرهنگی و تاریخی غیرمنقول

۲) رشته نفت و گاز به رشته های ماده ( ۶) به شرح زیر اضافه گردید.

ررشته نفت و گاز

 : دربرگیرنده امور پیمانکاری مربوط به تاسیسات سرچاهی و خطوط لوله جریانی، فرآوری نفت و گاز و کارخان ههای گاز و گاز مایع و تزریق گاز و آب، پالایشگاه های نفت و گاز و کارخانه های پتروشیمی، مخازن ذخیره نفتی، خطوط انتقال نفت و گاز، تلمبه خانه های نفت و ایستگاه های تقویت فشار گاز، سازه های دریایی نفت و گاز و نظایر آن.

رشته جدید نفت و گاز شامل سه زیررشته می باشد :

– خطوط انتقال و مخازن و تلمبه خانه ها و شبک ههای نفت و گاز

– پالایشگا ههای نفت و گاز و پتروشیمی

– تولید نفت و گاز

ثبت نام در سایت ساجات در اصفهان

اگر اصفهانی هستید و به دنبال اخذ رتیه و یا گرید شرکت پیمانکاری خود در اصفهان می باشید باید بدانید که شروع کار اخذ رتبه پیمانکاری با ثبت نام دو مرحله ای در سامانه تشخیص صلاحیت عوامل نظام فنی و اجرایی سازمان برنامه و بودجه کشور و یا همان سامانه ساجات می باشد.

ثبت نام در سامانه ساجات یک کار کاملا تخصصی بوده و بهتر است به جهت انجام صحیح تلف نشدن وقت و هزینه اضافی به همکارتان ما سپرده شود.

1 دیدگاه در “اخذ رتبه و گرید پیمانکاری در اصفهان

  1. علیرضا بصراوی گفت:

    جهت اخذ گرید ۵ نیرو در اصفهان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *